شما اینجا هستید: خانهاقتصادبی‌مهری ایرلاین‌ها به فرودگاه خرم‌آباد/افق روشنی پیش‌روی فرودگاه نیست

بی‌مهری ایرلاین‌ها به فرودگاه خرم‌آباد/افق روشنی پیش‌روی فرودگاه نیست مطلب ویژه

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 08:46 شناسه خبر: 4142 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دکترسلاح‌ورزی دکترسلاح‌ورزی

دکترحسین سلاح‌ورزی/ سیمره: فرودگاه خرم‌آباد که یکی از ضروریات رشد و توسعه‌ی استان لرستان محسوب می‌شود، در حال حاضر مورد بی‌مهری ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی قرار گرفته است. با وجود قدمتی که این فرودگاه دارد اما دیده می‌شود که پروازهای منظمی در آن صورت نمی‌گیرد؛ به طوری‌که مسافران روی پروازها برنامه‌ریزی نمی‌کنند و برای سفرهای هوایی به استان‌های مجاور مراجعه می‌کنند.

به همین دلیل تعداد مسافران پروازی فرودگاه خرم‌آباد کم است و این یک بهانه از سوی شرکت‌های هواپیمایی برای لغو پروازهای روزانه است؛ چراکه صندلی‌های پروازی خالی می‌ماند. از این رو شرکت‌های هواپیمایی از هواپیماهای کوچک در پروازهای این فرودگاه استفاده می‌کنند؛ این در حالی است که تعداد هواپیماهای کوچک در کشور کم است و فراهم کردن این هواپیماها تا حدودی دشوار به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر، چندی پیش نیز یکی از شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که این فرودگاه شرایط پرواز پهن پیکر را ندارد که ما با این دیدگاه موافق نیستیم؛ چراکه عملیات عمرانی که در سال‌های اخیر در این فرودگاه انجام شده، شرایط را برای پرواز پهن پیکر نیز فراهم کرده است و به‌راحتی می‌توان ادعا کرد که فرودگاه خرم‌آباد از نظر فنی برای پرواز مشکلی ندارد و شرایط پروازهای متعدد با هواپیماهای اندازه متوسط را دارد. 

البته باید به این نکته اشاره کرد که شرکت‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند که در فرودگاه‌های شلوغ و پرمتقاضی پرواز داشته باشند؛ زیرا درآمد بیش‌تری کسب می‌کنند و از لحاظ اقتصادی توجیه بیش‌تری دارد. در چنین شرایطی می‌توان از شرکت‌های هواپیمایی دولتی مثل ایران ایر و آسمان که تا حدودی توانایی مالی بیش‌تری دارند و به اندازه‌ی شرکت‌های خصوصی درگیر مسائل مالی نیستند، درخواست کرد که در فرودگاه خرم‌آباد نیز پروازهایی برقرار کنند. در همین رابطه نیز جلساتی را با این شرکت‌های هواپیمایی برگزار و این موضوع را مطرح کردیم؛ البته برخی از این شرکت‌های هواپیمایی که از آن‌ها درخواست همکاری شده است معتقدند که هواپیمای کافی و مناسب برای پرواز در فرودگاه خرم‌آباد را ندارند اما این شرکت‌ها قول داده‌اند که در اولین فرصت که موفق به تامین هواپیمای مناسب فرودگاه خرم‌آباد شدند تعداد این پروازها را افزایش دهند؛ اگرچه پیگیری ما به عنوان نماینده‌ی بخش خصوصی به همراه مسئولان دولتی برای افزایش تعداد پروازها در فرودگاه خرم‌آباد ادامه دارد اما افق روشنی در این خصوص دیده نمی‌شود؛ چراکه این پیگیری‌ها و نتیجه بخش بودن آن‌ها امری زمان بر است و به این راحتی به نتیجه نخواهد رسید.

 

*رییس اتاق بازرگانی لرستان

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004