شما اینجا هستید: خانهاقتصادبا اخلالگران و منفعت‌طلبانِ حوزه‌ی تولید برخورد می‌شود

با اخلالگران و منفعت‌طلبانِ حوزه‌ی تولید برخورد می‌شود مطلب ویژه

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 00:22 شناسه خبر: 4372 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کل دادگستری لرستان گفت:« نشانه‌هایی می‌بینم که برخی‌ها در استان که بومی هم هستند به واسطه مسائل شخصی یا منفعت طلبی، کار شکنی می‌کنند که کاری که به نفع استان است، انجام نشود.

 

جعفر بدری شامگاه سه‌شنبه(24 اردی‌بهشت 98) در ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با بیان این‌که از اقدامات خوب اتاق بازرگانی که مشکلات را رصد می‌کنند و تکیه گاهی برای فعالان اقتصادی هستند، تشکر می‌کنیم، اظهار داشت: «در برگزاری جلسات ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکنون کار خوبی شده است و پیش‌برد کار در این زمینه‌ها خیلی خوب بوده است و خیلی از مشکلات به واسطه همین رایزنی‌ها حل شده است.»

وی با بیان این‌که برخی مسائل به دستورالعمل‌های کشوری برمیگردد که کار را مشکل کرده‌است، تصریح کرد: «آن‌چه در اختیار ماست این است که مدیریت و پشتیبانی کنیم تا موانع برداشته شود. بنگاه‌هایی که مشکلات مالی و اختلافات ملکی دارند یا ناهماهنگی‌ها را برطرف کنیم. سال رونق تولید برای همین است که دستگاه‌ها از بخش تولید پشتیبانی کنند.»

 

الان وقت فشار آوردن به واحدهای تولیدی نیست

رییس کل دادگستری لرستان با تاکید بر این‌که بارها گفته‌ام، الان وقت فشار آوردن به واحدهای تولیدی نیست، افزود:« بانک‌ها خودشان به ویژه در مورد واحدهای تولیدی فعال مساعدت کنند. به هر حال اشتغال ایجاد شده است و همه باید پشتیبانی کنند.»

بدری با اشاره به این‌که بانک‌ها ملاحضات را در نظر بگیرند و عجله‌ای برای وصول مطالبات خود نداشته باشند، الان در شرایط حصار اقتصادی هستیم، ادامه داد:« حمایت کنیم از صنعتگران، حاشیه‌ها را مراقب باشیم. وارد جزئیات نمی‌شوم؛ اما نشانه‌هایی می‌بینم که برخی‌ها در استان که بومی هم هستند به واسطه مسائل شخصی یا منفعت طلبی یا زیاده خواهی دارند کار شکنی می‌کنند که کاری که به نفع استان است انجام نشود.»

وی با بیان این‌که امروز استان دارد معرفی می‌شود و جایگاهی پیدا می‌کند که سرمایهگذار بیاید و رونق کار و تولید ایجاد شود، تصریح کرد:« نباید جریان‌های سیاسی یا دعوای جناحی یا اختلاف شخصی در کار خللی ایجاد کنند.»

 

بعضی اقدامات مسئولان اجرایی را مصداق بارز اخلال در امنیت می‌دانم

رییس کل دادگستری لرستان با تاکید بر این‌که بعضی اقدامات مسئولان اجرایی را مصداق بارز اخلال در امنیت می دانم و اگر لازم باشد برای آن‌ها پرونده تشکیل می‌دهیم، افزود:« با کسی که بخواهد مردم را تحریک کند یا فضای دروغین ایجاد کند یا در فضای تبلیغات رسانه‌ای کاری کند که فعالیت واحدهای تولیدی را مختل کند؛ برخورد خواهیم کرد. اگر در کار کسانی که از بخش تولید حمایت و پشتیبانی می‌کنند اخلال ایجاد کنند برخورد خواهیم کرد. این‌که به واسطه‌ی مسائل سیاسی کسی بیاید فضاسازی کند درست نیست.»

بدری یادآور شد:« وقتی می‌بینید استان این همه مشکل اقتصادی دارد، جوان‌ها دارند مهاجرت می‌کنند، باید کمک کنید کارها رونق بگیرد نه این‌که کارشکنی کنید.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث تزلزل در قوانین گفت:« در شرایط فعلی لازمه این است که در کنار قوانین بسته‌های حمایتی برای تولیدکنندگان داشته باشیم تا مشکلی برای فعالیت آن‌ها ایجاد نشود.»

 

لیست واحدهای تولیدی خسارت دیده از سیلاب تهیه شود

رییس کل دادگستری لرستان با بیان این‌که در مورد مناطق سیل زده، برخی بازدیدهایی که رفته‌ایم مسائل را مشاهده کرده‌ایم، تصریح کرد:« دولت وعده‌هایی که داده هم در حد دستورالعمل است که اجرا نشده است. در رابطه با واحدهای خسارت دیده از دادستان می‌خواهم لیست تهیه کنید و به دستگاه‌ها ابلاغ کنید.»

بدری خطاب به دستگاه‌های اجرایی با تاکید بر این‌که باید مانور بدهید و کمک کنید، تأمین اجتماعی و اداره کار باید کمک کنند، انتظار دارم دستگاه‌ها پشتیبانی کنند، افزود:« در رابطه با سیل باید کارهایی شروع شود که این همه خسارت هم به دولت وارد نشود. در دنیا این‌گونه نیست که منابع جبران خسارات از بودجه عمومی تأمین شود. باید راه‌کاری دیده شود که بیمه‌ها پای کار بیایند. باید کارهایی شود که در آینده شاهد این موارد نباشیم.»

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004