شما اینجا هستید: خانهاقتصادپروژه‌ی بین‌المللی بازآفرینی شهری «اربینت» در خرم‌آباد کلید خورد

پروژه‌ی بین‌المللی بازآفرینی شهری «اربینت» در خرم‌آباد کلید خورد مطلب ویژه

سه شنبه, 30 مهر 1398 ساعت 10:52 شناسه خبر: 4667 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

آیین آغازین کارگاه آموزشی پروژه‌ی بین‌المللی اربینت با حضور استادان خارجی و نمایندگان اتحادیه اروپا، معاون امور اقتصادی استاندار، مسئولین استانی، فرماندار خرم‌آباد، رییس شورای شهر و شهردار خرم‌آباد و هم‌چنین مدرسان و مربیان ایرانی و علاقه‌مندان در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی استان برگزار شد.

  به گزارش سیمره، پروژه‌ی اربینت از طریق ایجاد کریدورهای سلامت با هم‌آفرینی راه‌حل‌های طبیعت‌بنیانِ مشترک اجتماعی، زیست‌محیطی و قابل عرضه در بازار به عنوان محرک‌های بازآفرینی سکونت‌گاه‌های اجتماعی عمل می‌کند.

 اربینت(URBiNAT)  بر بازآفرینی و ادغام محله‌های محروم مسکونی با استفاده از راه‌حل‌های طبیعت‌بنیان نوآورانه و جامعی متمرکز است که متضمن پایداری و تجهیز نیروهای محرک برای هم‌بستگی اجتماعی است. اقدامات بر روی فضای عمومی برای ایجاد روابط مشترک جدید شهری، اجتماعی و طبیعت‌بنیان به کمک شهروندان در داخل و بین محله‌های مختلف متمرکز خواهند شد.

 در این آیین، محسن عامری، مدیرکل سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران، محمد خاکی نایب، رییس اتاق بازرگانی لرستان، اسد عبداللهی، معاون اقتصادی استاندار لرستان، دکترعطا حسن‌پور باستان‌شناس و پژوهشگر، شهردار خرم‌‌آباد و  پروفسور گونزالو از کشور پرتغال سخن‌رانی کردند. هم‌چنین پخش کلیپ جاذبه‌های گردشگری لرستان از دیگر بخش‌های این آیین بود.

 این کارگاه از روزدوشنبه ۲۹ مهرماه به مدت ۴ روز در خرم‌آباد برگزار می‌شود. قرار است این پروژه بازآفرینی شهری اربینت به مدت ۵سال در خرم‌آباد انجام شود.

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004