شما اینجا هستید: خانهاقتصادطرح جدید مقابله با قاچاق گازوئیل

طرح جدید مقابله با قاچاق گازوئیل

جمعه, 07 تیر 1392 ساعت 12:21 شناسه خبر: 67 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تشریح طرح جدید دولت برای مهار قاچاق سوخت از ساماندهی توزیع حواله سوخت متناسب با نیازهای واقعی بخش اقتصادی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن و وزارت نیرو خبر داد.

فداحسین مالکی در نشست با اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره توزیع حواله سوخت، گفت: این طرح با همکاری نهادهای ذی‌ربط تهیه شده که با همکاری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اجرا خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلام اینکه با اجرای این طرح از توزیع مازاد بر نیاز و قاچاق سوخت جلوگیری خواهد شد، با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص پرتال ارزی بانک مرکزی و گمرک به اعضای جلسه از تشکیل پرونده قضایی برای متخلفین ارزی نیز خبر داد.

نماینده ویژه رییس جمهوری از آسیب‌شناسی آمار بالای سوخت و قاچاق آن خبر داد و افزود: بعضی دستگاه‌ها که حواله مواد سوختی را توزیع می‌کنند، مشکلاتی داشتند که این موارد بررسی شد تا از توزیع حواله سوخت مازاد بر نیاز متقاضیان جلوگیری شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: برنامه‌ها و اولویت‌های سالجاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همه دستگاه‌ها و نهادها اعلام شده و به زودی در این باره ‌جمع‌بندی لازم انجام خواهد گرفت.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز یادآور شد: ‌وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت در مواردی حواله‌ سوختی را توزیع می‌کردند که گیرندگان حواله نیازی به آن نداشتند و یا سوخت دریافتی مازاد بر نیازشان بوده است؛ مانند واحدهای غیرفعال و نیمه‌فعال که این امر موجب ورود سوخت به فرآیند قاچاق می‌شد.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد همه دستگاه‌های متولی آمار نیازهای واقعی را استخراج کنند و بر توزیع حواله‌ها و مصرف آن نیز نظارت داشته باشند تا واحدهای تولیدی با کمبود سوخت مواجه نشوند و سوخت مازاد بر نیاز مصرف‌کنندگان نیز توزیع نگردد تا وارد فرآیند قاچاق نشود.

مالکی به قاچاق روزانه 3 میلیون لیتر سوخت در برخی استان‌ها همچون استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود:‌ در چارچوب اجرای طرح بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان، موضوع فروش سوخت در مناطق مرزی با همکاری مردم ساماندهی شد و روند قانونی به خود گرفت.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004