شما اینجا هستید: خانهجامعهنشست هيئت مديره خانه‌ي مطبوعات لرستان با شهردار خرم‌آباد

نشست هيئت مديره خانه‌ي مطبوعات لرستان با شهردار خرم‌آباد

سه شنبه, 14 بهمن 1393 ساعت 20:16 شناسه خبر: 1168 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
seymare seymare

 سرپرست شهرداري خرم‌آباد، در نشست صمیمانه‌ی خود با اعضای هیئت‌مدیره‌ي خانه‌ي مطبوعات لرستان اظهار داشت: «شهرداری آمادگی دارد براي رشد و تعالی مطبوعات محلی قدم‌های مؤثری بردارد.»

 

یحیی عیدی‌بیرانوند، در این خصوص به لزوم توجه ویژه به قشر فرهیخته‌ی خبرنگاران اشاره کرد و گفت: «خبرنگاران به‌عنوان کسانی که دغدغه‌های بیش‌تری نسبت به افراد عادی دارند می‌بایست به جایگاه واقعی و والای خود برسند و شهرداری با توجه به نقش مؤثر مطبوعات در پیش‌برد توسعه‌ي آمادگی خود را جهت همکاری دوجانبه اعلام می‌کند.»
وي مطبوعات را به شمشیر دولبه مانند کرد و افزود: «مطبوعات می‌توانند با انتقادهای منصفانه، ارائه‌ی راه‌کارهای مناسب، مدیریت شهری را در توسعه و آبادانی شهر یاری دهند و یا بالعکس. این‌که مدام با نگاه منفی و زوم بر مسایل کوچک مانعی بر سر راه توسعه باشند که این موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری را از استان و شهرمان خواهد گرفت.»  عیدی‌بیرانوند در بخش دیگری از سخنانش از نشریات محلی خواست که در کنار نقدهای بدون حب و بغض نگاه امیدوارانه‌ای به جامعه تزریق کنند. وی اظهار داشت: «انتظار نداریم نشریات در خصوص فعالیت‌های ما گزافه‌گویی کنند، همین که واقعیت موجود را به گوش مردم برسانید کافی است. در پاره‌ای اوقات اگر اشکالی در کار ما وجود داشت آن را به ما منتقل کنند.»
 پس از اتمام سخنان شهردار هر کدام از اعضای هیئت‌مدیره‌ي خانه‌ي مطبوعات نظرات و پیشنهادهاي خود را بیان کردند که بیش‌ترین درخواست به ساماندهی و حمایت از دکه‌داران مطبوعاتی اشاره داشت.
یحیی عیدی‌بیرانوند نیز در همین خصوص اطمینان داد آن دسته از دکه‌هایی که صرفاً محصولات فرهنگی عرضه می‌کنند هیچ نگرانی نداشته باشند و به کار خود ادامه دهند، شهرداری با دکه‌هایی که با نام مطبوعاتی مجوز گرفته‌اند ولی حتا یک نسخه نشریه در آن‌ها وجود ندارد برخورد قانونی خواهد کرد. حسن نجف‌وند نایب‌رییس خانه‌ي مطبوعات لرستان با بیان این جمله که اعضای هیئت مدیره‌خانه‌ي مطبوعات اولین جلسه‌ي رسمی خود با مسئولین را با حضور در دفتر شهردار آغاز کرده‌اند ساماندهی و احترام متقابل بین مسئولین و خبرنگاران را مهم برشمرد.
نجف‌وند در ادامه از شهردار خرم‌آباد تقاضا کرد به دکه‌های مطبوعاتی مهلتی داده شود تا آن‌طور که مورد نظر شهرداری است از نظر سیمای ظاهری و بسته‌های فرهنگی اقدام نمایند.
کیانوش رستمی، مدیر خانه‌ي مطبوعات لرستان، نیز در بخشی از سخنان خود گفت: «شهرداری باید با کمک مطبوعات بر روی ذهن مردم کار کند. مردم باید از نظر ذهنی به این آمادگی برسند که مثلاً پرداخت عوارض می‌تواند در زیباسازی و عمران شهر  به سود شهروندان باشد.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004