شما اینجا هستید: خانهجامعهبه امید زنده‌ایم، سال نو مبارک‌‍!

به امید زنده‌ایم، سال نو مبارک‌‍! مطلب ویژه

دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 10:00 شناسه خبر: 1260 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در واپسین روزهای سال1393 خورشیدی قرار داریم و عن‌قریب سال1394 فرا خواهد رسید. شروع سال در کشور ما مصادف با آغاز بهار است. فصلی که جوانه‌ي امید می‌رویاند و گل کام‌یابی هدیه می‌کند. ما ایرانی‌ها با شروع سال نو، امیدوارانه زندگی را با همه‌ي تلخی‌ها و شیزینی‌هایش از سر می‌گیریم. موقتاً بغض و غصه و حسرت را به کناری می‌نهیم و لبخند به لب می‌آوریم و با هم‌دیگر روبوسی می‌کنیم و تبریک می‌گوییم. ما هم پیشاپیش به استقبال سال نو و بهار می‌شتابیم و برای هم‌وطنان و هم‌استانی‌های‌مان آرزوی سالی خوش و سرشار از سلامتی و برکت و بهره‌مندی داریم.


به امید زنده‌ایم و امید داریم چالش‌ها و بحران‌های سخت بر مردم مان آسان گردند. شکی نیست که چالش و بحران اصلی ما، بحران جوانان است. ما در این بحران و ناگواری‌های و ناکامی‌های گوناگون آن غوطه‌وریم و دست‌وپا می‌زنیم! بحران بیکاری و بی‌سامانی و یاس و خمودگی فرزندان‌مان درد و غصه‌ي کمی نیست! در این سال و ماه نو دست دعا سوی یکتای بی‌همتا دراز می‌کنیم و از او می‌خواهیم که کوتاهی و بی‌برنامگی و گناه ما را به پای جوانان معصوم‌مان ننویسد. رحمت واسعه‌اش را شامل حال آنان گرداند و به سرانگشت تدبیر حکیمانه گره از کار فروبسته‌شان بگشاید.
ما درگیر بحران جانکاه و خانمان‌برانداز دیگری هم هستیم. بحران محیط زیست! ابر و باد و باران و ماه و خورشید و فلک با ما سر ناسازگاری دارند! نعمت باران به عنوان عنصر مهم و کلیدی زندگی همه‌ي جانداران در حد کفایت فراهم نیست. آسمان به ما بخل می‌ورزد و چهره درهم‌کشیده و عبوس شده است! به عوض باران، گردوغبار مهلک بر سرمان می‌ریزد! سرچشمه‌ها و رودها و جوی‌ها جوشش چندانی ندارند. کوه و در و دشت صفایی ندارند! پرنده و چرنده و دارودرخت هم در رنجند! بحران خشک‌سالی تن همه‌ی ما را می‌لرزاند! از درگاه ربوبی حضرت حق می‌خواهیم که گناه و خطای ما را به پای طبیعت زنده و زیبا ننویسد و گوشه‌ی چشم کریمانه‌ای روا دارد و صفا و سرخوشی را به خاک و طبیعت پاک میهن‌مان برگرداند.
در آستانه‌ی سال نو، از خدای مهربان استمداد می‌طلبیم که بر راه راستی و درستی باشیم و مشمول رحمت بی‌کرانش شویم. پیشاپیش نوروز سال1394 خورشیدی را به هم‌وطنان و هم‌استانی‌های عزیز به ویژه خوانندگان نشریه‌ی وزین سیمره شادباش می‌گویم. نوروزتان فرخنده!

 دكتر مراد سپه‌وند/ سيمره‌ي 312

 

 

1 نظر

  • پیوند نظر  معلم معلم دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 10:26

    استاد رستمي نام نويسندگان مقالات را بنويسيد عكس كافي نيست .
    سیمره: سلام و سپاس اصلاح شد

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004