شما اینجا هستید: خانهجامعهبه پاس قدردانی از سیمره و یک‌سال اهمیت به کودکان و نوجوانان استان لرست

به پاس قدردانی از سیمره و یک‌سال اهمیت به کودکان و نوجوانان استان لرست مطلب ویژه

پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394 ساعت 11:09 شناسه خبر: 1425 2 نظرها
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

 

 

گاهی وقت‌ها دیدار با اهالی قلم یا اصحاب رسانه این حس را به وجود می‌آورد که کسی یا کسانی هستندکه تلاش‌های فرهنگی را می‌بینند. "سیمره" را ورق می‌زنند و تناسب آن را با فعالیت‌های کاری‌شان دیده و به آن ارج می‌نهند. این‌جاست که موجب می‌شود، تلاش‌هایت بیش از گذشته رونق می‌گیرد. حالا اگر این دیدن‌ها و حضورها به خاطر کودکان و نوجوانان این مرز و بوم باشد تعامل‌داشتن رنگ و بوی عشق می‌گیرد و مهربانی، بی‌ریا  می‌شود و خالص؛ درست مانند قلب همه‌ی بچه‌ها...


سال 93 برای حامیان و متولیان کودک و نوجوان و اهمیت دادن به بحث تربیتی، مطالعه و کتاب‌خوانی، اوقات‌فراغت، معرفی و نقد کتاب‌های مناسب و مفید، گزارش‌های خبری و ارائه‌ی راه‌کارهای مناسب برای ترویج، توسعه و تعمیق کتاب‌خوانی در بین کودکان و نوجوانان استان، از طریق "سیمره" و رسانه‌ها به ویژه صدای مرکز لرستان،  سالی پربار و پرثمر بود. این ارتباط دوسویه و تأثیرگذار فرهنگی میسر نمی‌شد اگر" سیمره " چون سیمره جاری نمی‌شد و در دل‌ها خنکای نسیم نفس کودکان را انعکاس نمی‌داد یا اجرای پاک و معصومانه‌ی بچه‌ها را صدای مرکز لرستان در دستور کار خود قرار نمی‌داد.
در بین مطبوعات استان و حتا منطقه‌ی غرب کشور، "سیمره" بیش‌ترین سهم را در انتقال مباحث تربیتی و فرهنگی به خود اختصاص داد و بازتاب مطلوبی در بین خانواده‌ها و والدین از خود برجای نهاد.
بدين منظور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان- محمدتقی کايیدی- به پاس قدردانی و سپاس‌گزاری از یک‌سال تلاش فرهنگی "سیمره" در راه تعالی و رشد فرهنگی کودکان و نوجوانان، توجه و اهتمام خانواده‌ها به مباحث مطروحه و از همه مهم‌تر بحث ترویج، توسعه و تعمیق کتاب‌خوانی، با دکتر رستمی مدیرمسئول سیمره و رئیس خانه‌ی مطبوعات استان دیدار داشتند تا از نزدیک و حضوری این تلاش‌ها را ارج نهاده و از وی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و بهترین واسطه‌های فرهنگی و تربیت‌ساز یاد کند.
وی ضمن پاس‌داشت و قدردانی از زحمات دکتر رستمی و همکارانش در هفته‌نامه‌ی "سیمره"، از ایشان خواست که همواره یاری‌گر و صدای دیگر کودکان و نوجوانان استان باشد چرا که آن‌ها بیش از هر طیفی در جامعه به تفکر فرهنگی و فرهنگ‌سازی نیازمند هستند و مطبوعات یکی از واسطه‌های بسترساز است که با ورود به هر خانه‌ای مسیر را فراروی چشم آن‌ها می‌نهد.
دکتر رستمی نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و خوش‌آمدگویی، یادآور شد: «این ارتباط و انتقال فرهنگی که موجب بازتاب خوبی در جامعه می‌شود توسط خانم آفرین پنهانی و قلم وی است که به عنوان پل ارتباطی بین مطبوعات و کانون عمل نموده وموجب پویایی در این مسیر می‌گردد.»
دکتررستمی و جناب کايیدی هر دو اظهار امیدواری کردند که این روند نیز در سال 94 ادامه داشته و مباحث تازه و کاربردی مناسبی را در بحث تربیتی و فرهنگی پیش روی خانواده‌ها و جامعه ارائه گردد.
گفتنی است که آفرین پنهانی به‌عنوان نویسنده و کارشناس در بحث کودک ونوجوان طی سال 93 ، نزدیك به 35 مقاله، گزارش، معرفی و نقد کتاب و فعالیت‌های فرهنگی کانون، مباحث تربیتی مناسب کودک و نوجوان و... را در نشریات مختلف (استانی و کشوری) داشته که بیش‌ترین سهم انتشارآن‌ها از طریق "سیمره" جاری خانواده‌ها شده است.
هم‌چنین طی سال 92 و93 از طریق صدای مرکز لرستان قریب به 110 کتاب از کتاب‌های کانونی را با حضور کودکان و نوجوانان معرفی، نقد، کتاب‌خوانی و به صورت نمایشی اجرا نموده است.
در پایان این دیدار از طرف محمدتقی کايیدی لوح تقدیری به مديرمسئول سيمره اهدا شد.
سیمره- گروه گزارش:

 

 

 

2 نظرها

  • پیوند نظر حامد نصیری حامد نصیری پنج شنبه, 07 خرداد 1394 ساعت 09:15

    مگه خدا جواب این همه تلاش های اقای دکتر رستمی را بدهند .

  • پیوند نظر  پهلون پهلون یکشنبه, 03 خرداد 1394 ساعت 13:14

    درودبردکتر رستمی فرهنگی فعال کشور

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004