شما اینجا هستید: خانهجامعهعمو سیفی و بدگویی از سعید معروف!

عمو سیفی و بدگویی از سعید معروف!

سه شنبه, 13 تیر 1396 ساعت 11:09 شناسه خبر: 2724 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

وحید حاج‌سعیدی: دیروز که برای تحویل برگه‌های امتحانی به مدرسه رفتم دیدم عمو سیفی با تلفن همراه در حال صحبت کردن است و به محض ورود بنده دستش را روی میکروفن گوشی گذاشت و گفت:« دارم با رادیو مصاحبه می‌کنم!»
اول فکر کردم شوخی می‌کند. به مدیر نگاه کردم. با سر تایید کرد و رادیو را روشن کرد.

بله عرض می‌کردم والیبال ما در سال‌های اخیر در سطح آسیا به عنوان تیم اول مطرح است و در سطح جهانی نیز دارای یک شخصیت و کلاس جهانی شده است. ما در طول چند سال اخیر همه تیم‌های قدرتمند دنیا به جر فرانسه را حداقل یکی دو بار شکست داده‌ایم که قابل مقایسه با هیچ ورزشی نیست.
در خصوص نتیجه نگرفتن تیم در بازی‌های لیگ جهانی امسال هم باید عرض کنم تیم گرفتار مافیای درونی شده است و دوباره بازیکن‌سالاری عده‌ای نظیر آقای معروف در حال ضربه زدن به تیم است. همان‌طوری که با حضور شجاعی در تیم ملی فوتبال تیم ما عملاً ده نفره بازی می‌کند و حدوداً 40 دقیقه طول می‌کشد تا گزارشگر برای اولین‌بار نامی از شجاعی ذکر کند. متاسفانه در تیم والیبال هم همین رویداد در حال تکرار است و گاهی اوقات تیم با چهار بازیکن با رقبا رقابت می‌کند و بقیه نخودی هستند. در حالی که  «سال افزون» چند سال قبل باید به تیم اضافه می‌شد و الان یواش یواش به فکر خداحافظی از تیم ملی فکر می‌کرد، باید منتظر بنشیند تا اگر یک روز سعید معروف سرما خورد یا حال بازی نداشت، این بنده خدا چهار تا پاس بدهد! یک زمان می‌گفتند قهرمانان هرگز نمی‌میرند،  الان باید گفت قهرمانان هرگز پیر نمی‌شوند!

جوا‌ن‌گرایی در تیم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
حقیقت امر این است تیم نیاز به جوان‌گرایی و باز سازی و تزریق نیروهای جدید دارد و این داستان با مدیریت فعلی تیم ملی هم‌خوانی ندراد. اصلاً فلسفه لیگ جهانی و تکرار سالانه آن همین است که تیم ها نیروهای جوان و جدید خود را در این رقابت‌ها محک جدی بزنند تا در المپیک با تمام قوا و پتانسیل شرکت کنند. ولی ما چند نفر مثل زرینی یا تشکری را که تعویضی بودند جابه‌جا کردیم و چند نفر تعویضی دیگر آوردیم. بماند که یک عده هم به دلیل خداحافظی و مصدومیت در ترکیب نبودند وگرنه تیم با همان نفرات قدیمی اعزام می شد. در واقع این دوستان روی دو سه تا المپیک دیگر هم حساب باز کرده اند و حالا حالا ها قصد خداحافظی ندارند! زمانی که ولاسکو آمد، از نظر انگیزشی و روحی و روانی تیم را بالا برد و تمام تلاشش را کرد تا ۳۰، ۴۰ بازیکن آماده برای تیم ملی داشته باشد. هیچ‌کس در تیم ملی حاشیه امنیت نداشت. شرایط برای همه بازیکنان یک‌سان بود و به همه یک‌سان بها می‌داد. اما الان تیم در اختیار شش هفت نفر است که به طور ثابت بازی می‌کنند و اشباع نیز شده‌اند. ما معنوی‌نژادهای زیادی داریم که باید یک مربی مثل ولاسکو شهامت دعوت و استفاده از آن‌ها را داشته باشد.

نظرتان راجع به کولاکویچ چیست؟
عده‌ای می‌گویند آقای کولاکویچ روی همه بازیکنان شناخت ندارد. اولاً اگر شناخت ندارد روی نیمکت مقدس تیم ملی ما چه کار می‌کند؟ در ثانی ایشان شناخت ندارد مربیان تیم آقایان سعید رضایی و پیمان اکبری چطور آن‌ها هم شناخت ندارند!  مربی باید مستقل باشد نه این‌که بازیکن و اطرافیان برایش نسخه بپیچند.

آقای مهندس سخن پایانی
ما امسال 9 بازی کردیم و فقط سه برد داشتیم که به لطف تماشاگران و بازی خیره کننده جوانان بود. این تیم نیاز به جوان‌گرایی و پوست اندازی دارد و باید تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان و امید در کنار تیم و به عنوان منبع اصلی تزریق بازیکنان جدید باشند. در این شرایط بازیکنان همواره خود رادر شرایط ایده‌آل نگه می‌دارند و می‌دانند اگر ضعیف بازی کنند، جایگزین آن‌ها آماده است. در ضمن من مهندس نیستم. ببخشید شما آقای مهندس احمدی کارشناس والیبال نیستید؟!
نه خیر بنده سیف‌الله طرطوشه سرایدار مدرسه هستم.
شنوندگان عزیز ارتباط ما با کارشناس والیبال قطع شد! مدیر در حالی که خون خونش را می‌خورد داد زد: سیف الله بلند شو از جلوی چشمام گم شو برو توی آبدار خونه تا الان نیومدن توی گونی نکردنت! پشت سر سعید معروف حرف می‌زنی؟!

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004