شما اینجا هستید: خانهجامعهبه‌خاطر تصادفات همیشگی جاده‌ی ازنا –اراک؛مردم ازنا سکوت خود را شکستند

به‌خاطر تصادفات همیشگی جاده‌ی ازنا –اراک؛مردم ازنا سکوت خود را شکستند مطلب ویژه

پنج شنبه, 02 شهریور 1396 ساعت 17:17 شناسه خبر: 2832 2 نظرها
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 ساعت پنج عصر یکم شهریور نود و شش مردم شهرستان ازنا پس از سال‌ها حرمت نگه داشتن مسئولین .... سکوت خود را شکستند و همدل و هم بسته با احترام به تمام قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران مطالبه‌گر حقوق شهروندیشان شدند. زن و مرد کنار هم با انتقاد شدید از وزیر راه و مدیران ارشد استان لرستان و مسئولین بی‌تفاوت شهر خواستار حق خود و رسیدگی به وضعیت اسفبار جاده‌ی ازنااراک شدند.

 مردم زادگاهم هفت ساعت منتظر ماندند تا بالاخره فرماندار غیربومی شهر ظاهراً برای پاسخ‌گویی و در واقع برای ساکت کردن مردم آمد. حین سخن‌رانیِ فرماندار دو بار آمبولانسِ حامل تصادفی‌های جاده از کنار جمعیت گذشت تا بخت برگشته‌ها را به بیمارستان امام علی(ع) این شهرستان که پس از جاده‌ی مذکور، دومین قتلگاه مردم این منطقه هست، برسانند.

 این‌که مردم ازنا سال‌ها سکوت کردند تا به دیروز برایم قابل قبول نبود اما وقتی دیدم مسئولی برای پاسخ‌گویی به مسئولیتش در قبال شهروندان زحمت آمدن به خودشان ندادند عمق فاجعه و نگرانی‌ام برای شهرم و مردمم هزار برابر شد.

 شهری که مسئول ارشدش برای هم‌دردی با خانواده‌های داغداری که در همین جاده جان خود را از دست داده‌اند زحمت عزیمت به مومن آباد را به خود ندادند باید به‌حالش گریست.

 استاندار که خادم ارشد مردم استان است در شبکه‌ی افلاک در کمال آرامش در خصوص پروژه‌ی خرم‌آباد بروجرد اراک ..........، سخن‌رانی کرد که این حرکت جز نمک پاشیدن بر زحم مردم چیزی دیگری بر جای نگذاشت.

 کیلومترها آن طرف‌تر اکثر شبکه‌ها تجمع مردم ازنا در جاده‌ی مرگ را به درستی به تصویر کشیدند، اما دوستان هم‌قلمم که همشهری همین مردم هستند و بارها با قلم دروغیشان اسم خبرنگار را لکه‌دار کردند و باعث خجالتم که بگویم همکارم هستند باز هم حماسه آفریدند و به دروغ نوشتند در این تجمع برخی از مردم به ارشدین نظام توهین کرده‌اند...

 اگر شرافت رسانه‌ای‌ام هنوز پابرجا باشد که هست می‌گویم مردم بدون کوچک‌ترین توهین و بی‌حرمتی به نظام فقط خواستار حقشان بودند و در واقع منتقد بی‌مسئولیتی و بی توجهی مسئولین، همین.

 حال امیدواریم که مدیران ارشد استان، شهرستان و نماینده‌ی مردم شریف ازنا دورود پس از قول یک هفته‌ای برای پیگیری و رسیدگی که از زبان فرماندار شنیدیم عمل کنند و سرپوشی بر بی کفایتی و بی‌مسئولیت‌شان بگذارند و جبران مافات کنند و پاسخ درستی برای مردم داشته باشند که اگر غیر از این باشد یقینمان محکم‌تر می‌شود که پُست، میز و جیبشان بر همه چیز ..... ارجحیت دارد.

 در پایان درود بر شرف مردم ازنا که اینک دیگر باید بدانند هر وقت دست در دست و پشت بر پشت ایستادند حق ستانند وگرنه در سکوت و انزوا حقشان پایمال، حرمتشان شکسته و همیشه از دنیا عقب می‌مانند.

 *الهام حاجیوند روزنامه‌نگار

 

 

 

 

 

 

 

2 نظرها

  • پیوند نظر لرستانی لرستانی چهارشنبه, 15 شهریور 1396 ساعت 14:10

    افرین به غیرتت سر کار خانم حاجیوند ...لرستان جز معدود استنهایست که مطالبات مردمی را مدیران ناکار آمد با فحاشی و تهمت و دروغ پاسخ می دهند نه خبر نگار و نه مردم و نه کنشگران اجتماعی حق نقد و مطالبه گری ندارند در صورتی مطالبه گری را مقام معظم رهبری به مردم تاکید نموده است حال در لرستان چرا مسولین به درک پاسخگویی مردم نرسیده اند این جای سوال است.

  • پیوند نظر  حسین حسین جمعه, 03 شهریور 1396 ساعت 17:16

    خدا خیرت بده خانم حاجیوند ممنون بابت این همه پیگیری و تلاشتون همیسه سربلند و تندرست باشید خبرنگار نمونه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004