شما اینجا هستید: خانهجامعهرسانه‌ی ملي دقيقاً كجايي؟!

رسانه‌ی ملي دقيقاً كجايي؟! مطلب ویژه

چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 00:07 شناسه خبر: 3033 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

بهزاد خالوندي: اين‌جا در كرمانشاه فاجعه‌اي عظیم رخ داده. زلزله 1900 روستا و 7 شهر مرزي را تبديل به ويرانه كرده‌است. ده‌ها هزار نفر بي‌خانمان شده‌اند و چندين هزار هم‌وطن كشته و مجروح شده‌اند. آن‌هايي هم كه از مهلكه جان سالم به در برده‌اند با كوهي از مشكلات دست به گريبانند. امكانات امدادي استان محدود در مقایسه با این حجم عظیم از نیازها جوابگو نیست. با وجود حضور گسترده و دل‌سوزانه‌ی مديران استاني و نيروهاي امدادي سپاه، ارتش، نيروي انتظامي، هلال احمر و ديگر دستگاه‌ها و ارگان‌ها، به دليل کافی نبودن امكانات تدارکاتی، بسياري شب گذشته را تشنه، گرسنه و بدون چادر و هرگونه وسايل گرمايي به سر برده‌اند.

 اين‌جا در كرمانشاه فاجعه‌اي بزرگ رخ داده و سخت بيم آن مي‌رود سرما، گرسنگي و تشنگي زلزله زدگان، فاجعه‌اي بسیار بزرگ‌تر رقم بزند.

در اين شرايط فاجعه‌بار انتظار می‌رود رسانه‌ی ملي با پوشش گسترده‌ی خبری و حضور میدانی عمق اين تراژدي را به تصویر بکشد. آخرين بار و هنگامي كه ساختمان 17 طبقه پلاسكو فروريخت، دوربين‌هاي رسانه‌ی ملي 24 ساعته روي آن زوم شدند و يك پوشش فوق‌العاده و گسترده خبري اتفاق افتاد ولي در اين‌جا هزاران ساختمان فرو ريخته‌اند و خبري از آن پوشش‌هاي رسانه‌اي گسترده نيست. در ازگله، سرپل ذهاب، دالاهو، قصرشيرين و گيلان‌غرب فاجعه‌اي هزاران برابر گسترده تر از پلاسكو رخ داده ولي هنوز اثري از دوربين‌هاي 24 ساعته‌ی شبكه خبر نيست كه اين فاجعه را به تصوير بكشد.

مردم منطقه از ديدن اين حجم وسيع از درد و بدبختي حادثه ديدگان بهت‌زده شده‌اند و با چشماني اشكبار و بغضي در گلو، به دنبال جمع‌آوري مواد خوراكي و پتو براي هم استاني‌هايي هستند كه هر لحظه ممكن است بر اثر سرما، گرسنگي و تشنگي بميرند.

اين‌جا زندگي بر كرمانشاهي‌ها سخت دشوار گشته ولي دوربين شبكه‌ی خبر گه‌گاه يك خيابان آرام را نشان مي‌دهد تا بگويد اين‌جا زندگي عادي در جريان است!

رييس رسانه‌ی ملي در اين شرايط دقيقاً كجاست؟! چرا شخصاً به منطقه نمي‌آيد تا عمق فاجعه را از نزديك ببيند. چرا اكيپ‌هاي شبكه‌هاي سراسري را به منطقه نمي‌فرستند تا اين شرايط بحراني را به تصوير بكشند و هم‌وطنان را از آن‌چه رخ داده با خبر كنند.

شبكه‌ی محلي كرمانشاه با كمك نيروهاي دل‌سوزش واقعاً تمام تلاش خود را براي پوشش فاجعه به كار گرفته ولي امكانات آن‌ها بسيار بسيار محدود است و نيازمند كمك رسانه‌ی ملي است. اين‌جا فاجعه‌اي بزرگ‌تر در حال رخ دادن و رسانه‌اي ملي بايد در اين شرايط به ميدان بيايد و ابعاد فاجعه را براي هم‌وطنان و جهانيان به تصوير بكشد و بگويد كه دقيقاً چه حادثه‌ی هولناكي در كرمانشاه رخ داده است.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004