شما اینجا هستید: خانهجامعهروستاییان ابراهیم‌آباد معمولان پلی برای عبور از رودخانه ندارند

روستاییان ابراهیم‌آباد معمولان پلی برای عبور از رودخانه ندارند

چهارشنبه, 25 بهمن 1396 ساعت 12:05 شناسه خبر: 3317 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

مردم روستای ابراهیم‌آباد معمولان در لرستان به علت این‌که پل وجود ندارد، برای عبور و مرور از "گرگر" استفاده می‌کنند که مشکلاتی برای اهالی به وجود آورده است.


به گزارش ایسنا، مسیر رفت ‌و آمد مردم روستای ابراهیم‌آباد با استفاده از گرگر، کم‌تر از یک کیلومتر و در صورت استفاده از جاده چهار کیلومتر است.
  "گرگر" طناب سیمی ضخیمی است که در محل اتصال دو قرقره آهنین دارد و برای استفاده باید بر آن نشست و به‌وسیله دست قرقره‌ها را به حرکت درآورد بنابراین اهالی روستا به‌ناچار و به خاطر نداشتن پل ارتباطی از این وسیله برای رفت‌وآمد خود استفاده می‌کنند. ساکنان این روستا برای انجام کارهای خود و خرید روزانه هرروز مجبور هستند از عرض رودخانه کشکان به‌وسیله  «گرگر» که همانند تله کابین عمل می‌کند استفاده کنند.
 بر همین اساس سال 85 پروژه ساخت پل تحت عنوان عابر پیاده کلنگ‌زنی شد که در سیل سال‌های اخیر، پایه‌های آن را آب برد. سال 94 در جریان ساخت، تصمیم به تغییر کاربری پل گرفته شد و از عابر پیاده به ماشین‌رو تغییر کرد.
حال فرماندار  پل‌دختر روند اجرایی آن را مناسب عنوان می‌کند.
 نعمت‌الله دستیاری درباره آخرین وضعیت این پروژه به ایسنا گفت:« این پل 120 متر طول و بیش از هشت متر عرض دارد و در این مدت خیلی کار انجام شده است. تاکنون 15 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و ساخت پل بین 70 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.»
وی یادآور شد: «امسال 10 میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که 550 میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرده است. اگر این روند اجرایی ادامه داشته باشد، امیدواریم در نیمه نخست سال 97 به بهره‌برداری برسد.»

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004