شما اینجا هستید: خانهجامعهمدیریتِ بی‌ثبات در آموزش‌وپرورش لرستان/ چه کسی مقصر این وضعیت است؟

مدیریتِ بی‌ثبات در آموزش‌وپرورش لرستان/ چه کسی مقصر این وضعیت است؟

شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 12:14 شناسه خبر: 3363 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

گروه اجتماعی:‌ همان‌طوری که از قراین و نشانه‌ها برمی‌آمد، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، خدانظر دریکوند رفتنی شد. او خود بهتر از هرکسی این را می‌دانست که تعامل و مماشات بیش از حد با نمایندگان اصول‌گرای لرستان به ویژه نمایندگان دو شهرستان کوهدشت و پل‌دختر دیگر فایده‌ای برای او ندارد. دریکوند دوشنبه‌ی هفته‌ی پیشین در اقدامی که تعجب خیلی‌ها را برانگیخت شمشیر را از رو بر نمایندگان موصوف بست و سه مدیر مورد علاقه و حمایت آنان را عزل کرد. او برای این کارش دلایلی داشت که گفت در وقتی خاص آن‌ها را رسانه ای خواهد کرد.


عزل سرپرستان آموزش و پرورش پل‌دختر، کوهنانی و رومشکان کار دست خدانظر داد و خشم نمایندگان مناطق مذکور را برانگیخت. آنان از هر اهرمی برای بر زمین زدن خدانظر کوتاهی نکردند؛ از بست نشینی در وزارت آموزش و پرورش تا .... و نهایتا خدانظر به محض برگشت وزیر فخیمه‌ی آموزش و پرورش از سفر بلاد خارجه کارش یک‌سره  و عزل شد و به جمع معزولان پیوست.
عیب خدانظر آن بود که در آغاز کار به نمایندگان چراغ سبز نشان داد و به عبارتی دیگر به آنان بسیار روی خوش نشان داد. اما وقتی خدانظر دید پای شمع تاریک شده و آن‌ها از خودش هم نمی‌گذرند در دوشنبه‌ی هفته‌ی پیش طوفان و زلزله‌ای به پا کرد که یک‌بار دیگر لرستان را سوژه‌ی رسانه‌ها به‌ويژه رسانه‌ی ملی کرد. استانداری لرستان نیز برای رفتن خدانظر رفتن خدانظر به‌رغم اعلام بی‌طرفی کاری نکرد و خود را به ظاهر بی‌طرف نشان داد اما فایل صوتی منتشرشده‌ی مدیرکل حوزه‌ی ریاست استانداری بیانگر چیز دیگر بود که در شماره‌ی پیشین سیمره به آن پرداختیم.
در هر صورت بست‌نشینی و پیگیری‌های مستمر نمایندگان به فرجام رسید و روز سه‌شنبه صندلی لرزان خدانظر دریکوند برای همیشه از وی ستانده و به معاونش «سید احمدعلی موسوی» واگذار شد. موسوی حدود 8 ماه پیش با حکم خدانظر دریکوند، معاون ابتدایی آموزش و پرورش لرستان شد.
در دولت تدبیر و امید این سومین تغییر در مدیریت آموزش و پرورش لرستان است. مدیریت آموزش و پرورش این لرزان و ناپایدار و بی‌ثبات بوده است. نخستین مدیرکل آ پ در دوره‌ی روحانی گودرز کریمی‌فر بود . کریمی‌فر از آذر ماه سال  92تا دی ماه 95 مدیرکل بود سپس خدانظر دریکوند (معاون کریمی‌فر) از دی ماه 95 تا روز سه‌شنبه هشتم اسفندماه 96 بر مسند مدیرکلی آموزش و پرورش لرستان تکیه زد و صندلی‌ ریاستش را به «سید احمدعلی موسوی» دادند.
اما «سید احمدعلی موسوی» در دومین روزکاری خود روز چهارشنبه ابلاغ سرپرست معزول آپ پل دختر را برگرداند و بیرانوند را برکنار کرد. او هم‌چنین نورالدین دریکوند معاون ناحیه 2 آموزش و پرور ش خرم‌آباد را که با حکم خدانظر دریکوند به جای بهمنیان آمده بود عزل و ده‌محسنی را به سمت ناحیه2 منصوب کرد.
گفته می‌شود وزارت آموزش و پرورش با صدور نامه‌ای از سرپرست جدید خواسته است ابلاغ‌های خدانظر را لغو و معزولین را به پست مدیریتی قبلی‌شان برگرداند اما برای ناحیه دوم به جای بهمنیان نفر سومی یعنی ده محسنی را برگزیده است که جای سوال دارد چرا به مفاد نامه وزارتی عمل نکرده است؟!
عزل و نصب‌های فوری سیداحمدعلی موسوی موجی از نارضایتی را در بین فرهنگیان و کنشگران سیاسی از ساعت‌های نخستین کار او ایجاد کرد. برخی برآنند که موسوی ماموریتی کوتاه دارد تا عزل و نصب‌های مطابق میل نمایندگان را انجام دهد و برود زیرا نه مدرک دانشگاهی بالایی دارد و نه رزومه‌ی پر رنگی!
آن‌چه در این بین ضربه می‌بیند نظام آموزشی لرستان است که سال‌هاست بازیچه‌ی دست ساسیت بازان فرصت‌طلب قرار گرفته است. آن‌چه مسلم و روشن است نشانگر خروجی ضعیف این نظام آموزشی بی‌ثبات می‌باشد.
از نمایندگان این مردم در مجلس انتظار می‌رود به جای تلاش‌های مستمر و مدوام برای عزل و نصب‌های مدیران دست چندم به فکر توسعه‌ی نظام آموزشی کشور و به تبع آن استان محروم لرستان باشند. چرا منافع باندی و جناحی را بر منافع جمعی و کل استان ترجیح می‌دهند؟!
این نمایندگان که با جدیت و تلاش مضاعف ساعت‌ها وقت خود و وزیران را برای تغییر یک مدیر شهرستانی سپری می‌کنند چقدر توان و نیروی خود را برای توسعه‌ی عمرانی استان و رفع بیکاری بیکار ترین استان کشور گذاشته‌اند؟!
آیا این‌ها یک‌بار در دفتر وزیر نیرو بست نشسته‌اند برای معشوره، برای به یغما رفتن آب الیگودرز که به ناحق بردند و نام جعلی قم‌رود را بر آن نهادند؟!! و آیا ها و چراهایی دگر...
آقایان نماینده دست از سر آموزش و پرورش بردارید به دانش‌آموزان این مملکت رحم کنید. مدیریت ناپایدار و بی‌ثبات آموزش و پرورش حاصلی جز رکود و پس‌رفت نظام تعلیم و تربیت دربرندارد. پس قدری به خود بیایید و....

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004