شما اینجا هستید: خانهجامعه"فریادی که خدا دوست دارد"

"فریادی که خدا دوست دارد" مطلب ویژه

جمعه, 10 فروردين 1397 ساعت 22:27 شناسه خبر: 3423 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 به نام خداوند جان و خرد

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

باسلام و احترام

مقدمتا در احیا و نکوداشت خاطره‌ای که مطمئناً در ذهن دارید قابل ذکر می‌دانم از میان همه لشکرها و تیپ‌های شرکت کننده در عمليات كربلاي چهار، تنها گرداني كه توانست به نقطه‌ي هدف دست بيابد و با ايستادن بر ستيغ هلالي‌هاي حقيقتاً رعب‌آور و به ظاهر تسخير ناشدني دشمن، توانست اميد فتح بعدي را زنده نگه دارد و راه‌گشاي كربلاي پنج شود گردان محبّين كوهدشت بود و حتماً براي ما كوهدشتي‌ها، غرورآفرين است وقتي آقاي محسن رضايي پس از ناكامي عمليات كربلاي چهار و در جلسه‌ي فرماندهان با لحن و نهيبي غضب‌آلود گفته بود:« همه ساكت باشيد جزء علي‌مردان آزادبخت (فرماندهي كه بعدها شهيد شد.)

 

 اينك ما دوستان و هم‌رزمان آن شهيد و ديگر شهداي شهرمان بايد در برزخي روحي به نظاره بنشينيم كه آيا تا كنون ياوه منكر و سخيف دستگاه انتظامي كه مقام ارشدش منصوب جناب‌عالي است را شنيده‌ايد يا نه؟ وانگهي راست و حسيني نمي‌دانم با شنيدنش دقيقا بر شما چه گذشته و يا مي‌گذرد؟و سبك‌سري ترامپ‌آلود آن دستگاه را با شهروندان نجيب اين ديار چگونه قضاوت خواهيد نمود؟!

به هر حال دلويست بريده در چاه!!!

و اينك با اندكي تغيير در ضرب‌المثل معروف كه"گر خدا بخواهد جاهل شود سبب خير"، اميد است در بيرون كشيدنش كالاهاي ذي‌قيمتي در برون‌رفت اين ديار از مشكلات مبتلابه يافت شود و لذا در اين مسير سه نكته را به استحضار مي‌رسانم:

اولاً احصای كامل اين دستور نابخردانه گواه است انبوه انسان‌هاي خوش‌فكر، دلگرم و دست‌پاك از دانشگاهيان و كاركنان دولت گرفته تا قضات و نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي و نيز فعالان سياسي و مذهبي و حتي كارگران شريفي كه در پي قوت لايموتشان مقيم پايتختند -با احتساب كمّي جمعيت-اگر از جميع جهات،افضل همه نباشند لااقل از هيچ شهرستان مقيم پايتخت كم‌تر نيستند.

ثانياً خواهيد ديد بزه‌کاران منتسب به اين شهرستان نه از قماش اختلاس‌گران بوده و نه از چشم‌چرانان و متجاوزان به ناموس مردم بلكه كاملاً معيشتي است و لابد جناب‌عالي به‌عنوان رهبر و مدير ارشد اداره‌ی مملكت بر اين نكته بديهي واقفيد كه ميان بيكاري(فقر)و جرمِ معطوف به برطرف كردن نيازهاي معيشتي، رابطه‌اي مستقيم است مضافا جناب‌عالي به‌عنوان يك معلم قرآن و دين حتماً به چنين نسبتي صحه مي‌گذاريد و صد البته قولي بليغ تر  از اين آيه قرآن را نمي‌توان گواه گرفت كه خالق هستي، رفع گرسنگي و معيشت و امنيت مردم را بهانه‌اي جدي و غير قابل اغماض در ورود به خيل ملتزمان دين و عباد الهي دانسته است؛ "فليعبدوا ربَّ هذا البيت الذي اطعمهم من جوع و امنهم من خوف".

به گمانم پرسش واقعي از آن ماست كه مسئولين نظام براي رهانيدن شهرستان كوهدشت از آخرين نقطه‌ي ممكن بيكاري كشور چه كرده اند؟! مجرم حقيقي را در كدامين سوي ميله ي زندان بجوييم؟! كدامينمان بايد شرمسار محل تولد خويش باشيم؟! و ...

ثالثاً در جاهل بودن اين دسته از مسئولين كه وردشان نشان آشكار از گم كردن سوراخ دعا دارد تريدي نيست اما واقعاً بحر تحيّرم ته كشيد كه براستي آيا اينان نميدانند براي هر متخلف قانون‌گريزي، كاري سهل‌تر از آن نباشد كه در كد مورد نظر دستگاه نيروي انتظامي هم دخل و تصرف كند؟! لذا از جناب‌عالي كه حقيقتاً رگ غيرت و غرورتان از گيراترين اندام حسي مي‌باشد تقاضا دارم دستور اقدام دوجانبه اولا مجازات متجاسرين و ثانياً تشكيل كارگروه قواي مملكت در رسيدگي به وضعيت اسفبار كوهدشت را صادر نماييد و الا به عنوان يك معلم جامعه‌شناسي سياسي بايد عرض كنم اقدامات بي‌مايه‌اي از اين نوع نيروي انتظامي، ذره‌اي از سرعت و شيوع اين وخامت نمي‌كاهد.

 

اراتمند شما

دكتر طهماسب عليپورياني

عضو گروه علوم سياسي دانشگاه رازي كرمانشاه

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004