شما اینجا هستید: خانهجامعهتغییر فرمانداران سه شهرستان در لرستان/ این‌جابه‌جایی‌ها برای چیست؟

تغییر فرمانداران سه شهرستان در لرستان/ این‌جابه‌جایی‌ها برای چیست؟

شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 14:26 شناسه خبر: 3518 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

روزهای پایانی این هفته، فرمانداران شهرستان‌های الیگودرز، بروجرد و دورود تغییر و یا جا‌به‌جا شدند.


سیمره- گروه گزارش: در هفته‌های اخیر شایعاتی مبنی بر فصل تغییر در برخی فرمانداری‌های استان لرستان در فضای مجازی و محافل سیاسی شنیده می‌شد که چهارشنبه و پنج‌شنبه این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفت.
پس از این که آریایی مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان و سرپرست پیشین معاونت عمرانی جایش را به احمد مرادپور داد، به بروجرد رفت تا بر صندلی فرمانداری شهرستان ویژه‌ی استان تکیه بزند.
صیدعلی کورانی‌فر که از 23 تیر 95 تا 19 اردی‌بهشت 97 فرماندار بروجرد بود این بار به دورود آمد و جانشین ماشاءالله نعمتی فرماندار پیشین این شهرستان شد.
حمید کشکولی، مدیرکل بازرسی استانداری لرستان نیز به پیشنهاد استاندار لرستان و با حکم وزیر کشور به عنوان فرماندار شهرستان الیگودرز منصوب شد. کشکولی جایگزین همشهری خود، احسان جهانیان فرماندار پیشین الیگودرز شد.
شنیده‌ها حاکی از آن دارد که در روزهای آینده شاهد تغییر فرمانداران دیگری هستیم.
در سطح مدیران کل استان نیز خبرهایی شنیده می‌شود که فشار برای عزل مدیرکل اصلاح‌طلب بهزیستی لرستان بیش‌تر شده و ظرف روزهای آینده اسدالله حیدری با بهزیستی لرستان بدرود می‌گوید. حیدری براساس عملکرد سه‌ساله‌اش در لرستان مدیری موفق و توانمند بوده و گفته می‌شود نمایندگان شهرستان‌های کوهدشت و پل‌دختر از مخالفان جدی وی هستند. البته مردم لرستان مایلند بدانند که دلیل و یا دلایل مخالفت این دو نماینده با آقای حیدری چیست؟
حیدری پس از خدانظر دریکوند، مدیرکل پیشین آموزش و پرورش لرستان، دومین مدیرکل اصلاح‌طلبی است که در پی حذف او هستند.


این‌جابه‌جایی‌ها برای چیست؟
مردم و رسانه‌های گروهی استان همواره این سوال را دارند که به راستی هدف مدیریت ارشد استان از این جا‌به‌جایی‌ها چیست؟ این جا‌به‌جایی‌ها چه نفع و سودی برای مردم دارد؟ اگر فلان فرماندار یا مدیر در فلان شهرستان خوب عمل کرده است چه دلیل یا دلایلی دارد تا به جایی دیگر منتقل شود؟
آیا مدیریت ارشد استان به ویژه شخص استاندار را چه کسانی مجبور به این تغییرات می‌کنند؟ مشاوران استاندار در این جابه‌جایی‌ها چه نقشی دارند؟ نمایندگان مجلس چی؟ آیا در این تغییر و تحولات جدید منافع عمومی جامع در نظر گرفته می‌شود؟
البته باید گفت تا به حال از این تغییرات آن‌گونه که معلوم و روشن است بعید می‌دانیم مردم سودی ببرند! آیا گاه آن نرسیده است تا استاندار لرستان دست به کاری راه‌بردی برای حل مشکلات بی‌شمار لرستان از جمله بیکاری بزند و تسلیم خواسته‌های منفت‌طلبانه‌ی نمایندگان و برخی گروه‌های سیاسی فرصت‌طلب نشود؟

*چاپ شده در شماره‌ی 450(20 اردی‌بهشت97)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004