شما اینجا هستید: خانهجامعهافکار و گفت‌وگوهای منفی درونی

افکار و گفت‌وگوهای منفی درونی

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 ساعت 09:34 شناسه خبر: 3532 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

سیمره- حسین ساکی*: یکی از مهم‌ترین موانع در زندگی‌مان یا بهتر بگویم در رشد شخصی‌مان، موانع خارجی نیستند بلکه از ذهن خودمان نشئت می‌گیرند.

اگر افکار و گفت‌وگوهای منفی درونی ما کنترل نشوند تمامی ابعاد زندگی ما را در برمی‌گیرد و مانع رسیدن ما به خواسته‌هایمان می‌شوند. افکار و گفت‌وگوهای درونی ما احساسات، رفتار و اعمال ما را به‌وجود می‌آورند. درست مانند زمانی که ما می‌خواهیم یک خوراکی را برای خوردن انتخاب کنیم به مفید یا مضر بودن آن توجه می‌کنیم، زمان انتخاب افکارمان هم باید خیلی بیش‌تر از زمان انتخاب یک خوراکی دقت کنیم. اگر می‌خواهیم به آن زندگی رویایی که در سرمان داریم، برسیم باید این گفت‌وگوهای منفی درونی را کنترل کنیم و به بیانی دیگر افکارمان را انتخاب کنیم چون این توانایی را داریم. شاید در لحظه آمدن یک فکر به ذهن ما تحت کنترل ما نباشد اما نگه داشتن آن در ذهن و پر و بال دادن به آن کاملاً ارادی و توسط ما انجام می‌شود.
موضوع بسیار مهم این است که اغلب ما فکر می‌کنیم که این افکار منفی واقعیت دارند در صورتی که باید به این نکته توجه کنیم که همه ما این گفت‌وگوهای منفی درونی به سراغمان می‌آیند. اما مجبور نیستیم به آن‌ها توجه کنیم و به آن‌ها قدرت بدهیم.
بهترین راه برای بی اثر کردن این افکار منفی و گفت‌وگوهای منفی به یاد آوردن و صحه گذاشتن بر زمان‌هایی است که پیش‌بینی ما به حقیقت نپیوسته است.
 برای لذت بردن از زندگی و تجربه روزهای بهتر و فراتر از انتظارمان باید به این نوع گفت‌وگوها یا افکار توجه نکنیم و به آن‌ها قدرت ندهیم و به عکس روی افکار و گفت‌وگوهای درونی مثبت و حمایت کننده توجه و تمرکز کنیم.                                                                           
  *مدیر و موسس راهبرد زندگی ایرانیان

* چاپ شده در شماره‌ی 450(20اردی‌بهشت 97)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004