شما اینجا هستید: خانهجامعهچرا صدای ما را نمی‌شنوید؟

چرا صدای ما را نمی‌شنوید؟

پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 10:32 شناسه خبر: 3733 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر سیدموسی خادمی، استاندار محترم لرستان
موضوع: ادامه‌ی تلاش برای واگذاری عرصه‌ی پارک صخره‌ای خرم‌آبادبا سلام و احترام؛
در خصوص مالک هتل پارک صخره‌ای خرم‌آباد، تاکنون دوبار در تاریخ‌های 18 / 11 / 96 و 8 / 2 / 97 به صورت کتبی جنابعالی و وزیر محترم راه و شهرسازی را آگاه نموده و بارها نیز با معاونین محترم جنابعالی مذاکره شده است. مکاتبه‌ی شماره 299276 مورخ 21 / 12 / 96، دفتر کل نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی به وضوح و روشنی جنابعالی را از واگذاری عرصه‌های پارک صخره‌ای بر حذر نموده و عرصه‌ی پارک صخره ای را متعلق به مردم اعلام نموده است.
لازم به ذکر است حدود سه سال پیش هتل پارک صخره‌ای از سرمایه‌گذار قبلی بازپس گرفته شد و توسط استاندار وقت به سرمایه گذار جدید واگذار شد. مالک جدید به جای این‌که ساختمان هتل را تکمیل نماید در اقدامی عجولانه و غیرکارشناسی اقدام به شروع ساختمانی جدید نمود و آن‌را به صورت نیمه‌کاره رها ساخت و مشکلی بر مشکلات راه‌اندازی هتل افزود. ضمناً ایشان صدها اصله درخت کهن‌سال عرصه‌ی پارک را.... قلع و قمع نمود.
لذا، یادآوری نکات مهم زیر ضروری به نظر می‌رسند:
1- در طراحی اولیه‌ی هتل حدود 21 سال پیش، میزان 3200 مترمربع عرصه‌ی پارک به مالک قبلی واگذار گردید که برای احداث هتل کافی و وافی بوده است.
2-  در همان طرح اولیه معبری به عرض 12 متر برای دست‌رسی هتل اختصاص یافت. ادعای مالک هتل مبنی بر عدم وجود جاده دست‌رسی خلاف واقعیت است.
3- چرا مالک هتل طی سه سال گذشته نه تنها ساختمان اصلی هتل را راه‌اندازی نکرده، بلکه با احداث ساختمانی جدید و خارج از طرح اولیه و رها ساختن آن مشکلی بر مشکل راه‌اندازی هتل افزوده است؟
4- چرا هیچ‌گونه خسارتی بابت قطع و کشتار صدها اصله درخت از مالک هتل اخذ نشده است؟
5-  چرا به بهانه‌ی تملک 12هزار مترمربع از عرصه‌ی پارک که بر اساس اظهارنظر روشن وزارت راه و شهرسازی به مردم تعلق دارد باز هم مالک هتل به تعهد و وظیفه‌ی اصلی خود که راه‌اندازی ساختمان اولیه هتل است اقدامی انجام نداده است؟
6- یادآوری می‌شود هتل پنج ستاره‌ی زاگرس بروجرد در فضایی مثل هتل صخره‌ای خرم‌آباد احداث شده است. هتل زاگرس با استفاده از جاده‌ی دسترسی در محدوده‌ی زمین خود فعالیت می‌کند و مردم کماکان از پارک فدک «تپه چُغا» استفاده و بهره‌برداری می‌کنند. مالک هتل زاگرس هیچ‌گاه جرئت تملک پارک فدک بروجرد را به خود راه نداده است.
در پایان، با توجه به این‌که تا کنون صدای بر حق ما شنیده نشده است، این‌جانبان مدیران عامل، دبیران و اعضای تشکل‌های مردمی شهرستان خرم‌آباد و چگنی بر اساس وظایف ذاتی، قانونی و شرعی، حق خود می‌دانیم با برگزاری تجمعات قانونی صدای بر حق خود را به گوش هم‌وطنان و مسئولین ارشد برسانیم.
با تقدیم احترام
شورای هماهنگی جمعی از سازمان‌های مردم نهاد شهرستان خرم‌آباد و چگنی

رونوشت:
معاونت محترم ریاست‌جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
وزیر محترم کشور
ریاست محترم بازرسی کل کشور
وزیر محترم راه و شهرسازی
ریاست محترم دادگستری استان لرستان

*چاپ شده در سیمره 459(3 اَمرداد97)

 

 

 

1 نظر

  • پیوند نظر  محمد شرفی محمد شرفی پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 17:05

    جناب آقای موسی خادمی، بسیار بی برنامه تر و بی اطلاع تر از استانداران قبلی هستند.ظاهرا ایشان امدند که تنها یک صندلی پر شده باشد...

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004