شما اینجا هستید: خانهجامعهمهد زیباترین مکتب فلزکاری صاحب باغ مفرغ می‌شود

مهد زیباترین مکتب فلزکاری صاحب باغ مفرغ می‌شود مطلب ویژه

یکشنبه, 10 آذر 1392 ساعت 08:30 شناسه خبر: 395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 در حالی از استان لرستان به‌عنوان مهد زیباترین مکتب فلزکاری دنیا یاد می شود که سرپرست شهرداری خرم‌آباد از ایجاد باغ مفرغ در این شهر خبر داد.

یحیی عیدی بیرانوند در حاشیه نشست خبری ظهر شنبه خود با رسانه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به زودی باغ مفرغ در محل باغ فیض خرم‌آباد ایجاد می شود.

وی با اشاره به پتانسیل‌های استان لرستان و شهر خرم آباد در زمینه مفرغ افزود: در این راستا آثار مفرغی خرم آباد به صورت نمادین در محل باغ فیض در معرض دید علاقمندان و مردم قرار خواهد گرفت.

عیدی بیرانوند ادامه داد: مفرغ‌های لرستان گنجینه بزرگ و گرانبهایی هستند که در وجود هر کدام از آنها دنیایی از افکار، عقاید، باورها، صنعت، هنر، شیوه‌های زندگی و افکار و اعتقادات اجتماعی و فرهنگی، دینی و غیره نهفته است که ضرورت دارد این آثار را به جهانیان معرفی کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد با احداث باغ مفرغ در خرم آباد ضمن معرفی ظرفیتهای استان در این زمینه بتوان فرصتی در راستای جذب گردشگران فراهم کرد.

سرپرست شهرداری خرم آباد همچنین در ادامه سخنان خود از تبدیل پارک شهر خرم آباد به پارک هنر خبر داد و افزود: در پارک هنر آثار هنری هنرمندان خرم آباد به نمایش گذاشته می شود.

عیدی بیرانوند از اخذ مجوز برای راه اندازی سه شهرداری نواحی در شهر خرم آباد خبر داد و گفت: همچنین توسعه پارک زیبا کنار به سمت دره گرم نیز یکی از برنامه های مد نظر در شهرداری خرم آباد است.

وی احداث رو گذر در خیابان کارخانه آرد به سمت گلدشت، زیبا سازی میدان کریم خان زند، تکمیل فاز دوم چهار باغ و ... را از دیگر برنامه‌های شهرداری خرم آباد عنوان کرد.

سرپرست شهرداری خرم آباد با اشاره به اینکه خرم آباد با توجه به طبیعت زیبایی که دارد یک شهر توریستی و گردشگری محسوب می شود عنوان کرد: در این راستا نگاه شهرداری خرم آباد توجه به مباحث گردشگری و همچنین ایجاد زیرساختهای مناسب در این زمینه است.
 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004