شما اینجا هستید: خانهجامعهمنشی‌های مدعی‌تر از پزشکان!

منشی‌های مدعی‌تر از پزشکان!

سه شنبه, 15 آبان 1397 ساعت 08:01 شناسه خبر: 3986 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عباس شاه‌علی عباس شاه‌علی

*عباس شاه‌علی: بیماری و نیاز به درمان به قول قدیمی‌ها شتری است که در هر خانه‌ای می‌خوابد، امروزه با پیشرفت علم و دانش پزشکی و اختراعات تجهیزات مدرن در حد ظرفیت و توان شهرها (بیش‌تر و کم‌تر) پزشکان با تخصص‌های مختلف و  امکانات پزشکی در اختیار مردم قراردارد.
اگرچه در بعضی بخش‌ها کاستی‌هایی وجود دارد که عواملی نظیر جمعیت و عدم ظرفیت‌های استاندارد و .... در  بروز این کمبودها دخیل است که بعضاً از این مشکلات گریزی نیست اما آن‌چه بحث این نوشتار می‌باشد انتقاد و واکاوی کمبودهای حوزه‌ی درمان نیست، بلکه مشکلاتی است که متاسفانه به‌واسطه‌ی رفتار برخی عوامل درمانی در مراکز خصوصی رخ می‌دهد و حرمت و شان بیماران حفظ نمی‌شود.


در خصوص احترام به بیمار ائمه‌ی معصومین تاکید بسیاری داشته‌اند تا جایی‌که در بنا بر احادیث نبوی احترام فرد بیمار تا آن‌جاست که خداوند، بیماری او را به خود نسبت می‌دهد و می‌گوید:« من بیمار بودم و به عیادت من نیامدی.»
هم‌چنین بقراط اعتقاد داشت پزشک واقعی باید به درمان فقیران بی‌شتر از ثروتمندان راغب باشد و چنان‌که خود چنین بود و بنا بر گفته‌ای به‌رغم دعوت پادشاه ایران با وعده‌ی هزاران دینار او حاضر نشد مداوای فقیران قرانون و تاسو را رها نموده و به ایران سفر نماید و اعتقاد داشت که نباید فضیلت را به مال فروخت.
بی‌شک با بروز بیماری در انسان روح و روان آدمی نیز تحت‌الشعاع ضعف جسم قرار گرفته، به‌طور طبیعی آستانه‌ی تحمل او کاهش می‌یابد و بی‌حوصله می‌شود.
 هنگامی‌که در تقویم ما روز پرستار با سال‌روز ولادت حضرت زینب(س) تقارن یافته‌است صرفاً نشئت گرفته از صبر و بردباری این بانوی بزرگ است و هیچ تخصص پزشکی ملاک انتخاب این روز به‌عنوان روز پرستار  نبوده‌است که در این‌جا اهمیت شغل پرستاری به‌دلیل ارتباط نزدیک و حتا بیش‌ترین ارتباط با بیمار متبلور می‌شود که خوش‌بختانه در بین پرستاران کم‌تر و تنها موردی شاهد رفتارهای ناپسند می‌باشیم، اما متاسفانه یکی از گله‌مندی‌های شهروندان برخورد نامناسب برخی منشی‌های پزشکان، کارکنان آزمایش‌گاه‌ها و مراکز سونوگرافی خصوصی با مراجعین است به‌گونه‌ای که بعضی از این افراد بدون توجه به شرایط روحی بیمار با رفتارهای نادرست و حتا توهین و تحقیر پاسخ او را می‌دهند و حتا برخی از منشی‌ها پر ادعاتر از پزشکان که از غلط‌های املایی نام‌نویسی بیماران به سطح سوادشان پی‌می‌بری آن‌چنان با غرور و تکبر با مراجعین برخورد می‌کنند که گویی او پزشک است و منشی در اندرون مطب نشسته است! جالب این‌که پس از برخورد نامناسب منشی و با ورود به مطب و مشاهده تواضع و انسانیت و رفتار شایسته‌ی پزشک گویی تمام دردهایت التیام یافته، نیاز به درمان نداری و این همان رفتاری است که به بیمار آرامش می‌دهد و مداوای او را تسهیل می‌کند و در نهایت به این باور می‌رسی که خداوند به هر کسی با توجه به ظرفیتش جایگاه و عزت بخشیده است.
اما وظیفه‌ی پزشکان و مدیران مراکز درمانی؛
چون منشی مطب و هم‌چنین کارکنان مراکز درمانی به مثابه‌ی پیشانی و ویترین این مراکز هستند، شایسته است پزشکان گرامی و مدیران محترم این‌گونه مراکز خصوصی در انتخاب منشی و کارکنان دقت بیش‌تری داشته باشند و اولویت را برای گزینش وی رفتار و سعه صدر بدانند که بتواند با مراجعین برخوردی شایسته داشته باشد زیرا بیمار با دیدن برخورد نامناسب از منشی توقعی از او ندارد و این برخوردها را به پای پزشک و مدیر مرکز خواهد نوشت و آن‌زمان است که برای بیمار نه ارائه‌ی قبض پارکینگ اهمیتی دارد و نه نوشته‌ی تکریم و .... می‌تواند او را رضایت بخشد.
اگرچه برخی مدیران مراکز درمانی در اقدامی شایسته ضمن اعلام شماره تلفن جهت ارائه انتقاد و پیشنهاد راهی برای ارتباط مستقیم با مراجعین و هم‌چنین نظارت بر رفتار و عملکرد پرسنل خود ایجاد نموده‌اند اما این اقدام به شرطی پسندیده و بازخورد مثبت دارد که به نظرات شهروندان توجه شود و اقدام عملی صورت پذیرد و مدیران نیز نظارت مستقیم داشته باشند.
هم‌چنین متولیان بهداشت و درمان شهرهای استان لرستان می‌توانند بصورت نامحسوس رفتارهای کارکنان مطب‌ها و  مراکز درمانی را بررسی نمایند. اما گذشته از نظارت متولیان و مدیران و پزشکان؛
از منشی‌ها انتظار این است که رفتاری در خور و شایسته با مراجعین داشته باشند چرا که رفتار و گفتار هر شخص، شخصیت و فرهنگ خانوادگی او را آشکار و مبرهن خواهد نمود.

 

** چاپ شده در سیمره‌ی شماره‌ی 472 (1397/08/12)

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004