شما اینجا هستید: خانهجامعهدر بیمارستان قلب خرم‌آباد چه می‌گذرد؟

در بیمارستان قلب خرم‌آباد چه می‌گذرد؟ مطلب ویژه

سه شنبه, 16 بهمن 1397 ساعت 12:00 شناسه خبر: 4203 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
seymare seymare

4 نفر در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد پس از عمل باز به کما رفتند و یکی از آن‌ها فوت کرد. همراهان این بیماران به خاطر این حادثه اظهار نگرانی کرده، در تماس با خبرنگار ما خواستند این موضوع را پیگیری کنیم. حتا برخی دیگر که بستگانشان در این بیمارستان بستری هستند و منتظر عمل ،از این بابت نگرانند که مبادا بیماران آن‌ها نیز دچار چنین سرنوشتی بشوند.

عصر روز جمعه دوازدهم بهمن خبرنگار سیمره به بیمارستان شهید مدنی مراجعه کرد. اما نه رییس بیمارستان در محل کار بود و نه پزشک جراح و بی‌هوشی. تعدادی از همراهان بیماران یاد شده در محوطه‌ی بیمارستان جمع بودند که با چند نفر از آنان در ارتباط با این حادثه گفت‌و‌گو شد.

امین جمالی که پدرش پس از عمل قلب باز به کما رفته است، در این باره می‌گوید:« چند روز است که پدرم پس از عمل قلبش به کما رفته است.»

او اضافه کرد:« دکتر پوریا (جراح) به ما گفت چون ریه‌های پدرتان کیپ شده و نفس‌هایش نامنظم است او را زیر دستگاه تنفس قرار دادند تا چند ساعت دیگر دستگاه جدا می‌کنند و به سی‌سی‌یو منتقل می‌شود.»

جمالی گفت:«صبح همان روز که پدر من عمل شد آقایی اهل بروجرد و فردا صبح هم یک مرد اهل خرم‌آباد که گرفتگی  دو رگ قلب داشت هم عمل شدند که هم از نظر سن و هم مشکل گرفتگی رگ قلب بسیار شبیه به پدر من بودند و به همراهان آن‌ها نیز گفتند که بعد از چند ساعت دستگاه تنفس را جدا می‌کنند و به سی سی یو منتقل می‌شوند.»

او ادامه داد:«متاسفانه پس از چند ساعت دستگاه‌ها را خارج نکردند و دکتر تیموری که متخصص بی‌هوشی عمل بود، آمد و گفت که دو نفر ریه‌هاشان آب آورده و ترشحات ریه‌ها را با ساکشن تخلیه می‌کنند و این در صورتی است که از هیچ کدام از این 4 بیمار قبل از عمل مشاوره ریه انجام نشده که آیا ریه‌های این افراد ضعیف است یا قوی و می‌توانند در این عمل طاقت بیاورند یا نه.»

امین جمالی گفت:« نمی‌دانم عجله‌ی دکتر برای این عمل چه بود. مشکل بسته شدن رگ قلب خیلی از افراد با آنژیو حل می‌شود. اما دکتر به ما گفت حتا اگر رضایت ندهید وظیفه‌ی انسانی ما حکم می‌کند که این عمل را برای پدرتان انجام بدهیم و به ما گفتند دکتر پوریا به پنجه طلا معروف است و جز بهترین جراحان است. بیمار خرم‌آبادی روز پنج‌شنبه 13بهمن بر اثر شدت آب‌گرفتگی قلب و ریه کلیه‌هایش را از دست داد و  فوت کرد. پدر من و دو بیمار دیگر هم‌سطح هوشیاری‌شان به یک اندازه است و در کما هستند.»

وی در خصوص این که پاسخ مسئولان در مورد این حادثه چه بوده است، گفت:«آن‌ها فعلاً پاسخ خاصی به ما نداده‌اند و می‌گویند احتمالا ًمشکل مربوط به داروی سفالکسین بوده که قبل از عمل به اندازه دو قاشق به بیمار می‌دهند که بدنشان بعد از عمل عفونت نکند.»

جمالی گفت:« آن‌ها گفته‌اندکه دستور دادیم که از امور درمان این داروها را ببرند و آزمایش کنند که این کار را نکردند و خودمان پیگیری کردیم و داروها را به امور درمان بردیم که آزمایش کنند ولی هنوز جوابی به ما نداده‌اند.»

وی افزود:« دکتر تیموری هم می‌گوید این که هر 4 بیمار دچار مشکلاتی مشابهی شدند تصادفی است در صورتی که هم ورم ریه و کلیه و هم ورم سرشان مانند هم است.»

 همراه یکی دیگر از بیماران در خصوص این حادثه می‌گوید:« پنج‌شنبه 4( بهمن) و شنبه( 6 بهمن‌ماه)؛ 4 بیمار در بیمارستان شهید مدنی عمل باز قلب انجام دادند و یک روز بعد از عمل هم حالشان مساعد بود اما از روز دوم با مشکل ریوی مواجه شدند، بعد از سه روز مشکل کلیه پیدا کردند، بعد هر چهار نفر دچار عارضه‌ی مغزی شدند و روز پنج‌شنبه 13 بهمن یکی از بیماران به نام آقای ش متاسفانه فوت کرد و سطح هوشیاری سه بیمار دیگر روی 3 و 4 است و عملاً در کما هستند.»

وی افزود: «دکتر پوریا دکتر جراح قلب و دکتر تیموری متخصص بی‌هوشی این 4 بیمار بودند آن‌ها می‌گویند، نمی‌دانند چرا این اتفاق افتاده است. یکی می‌گوید شاید از پمپی بوده که برای آن‌ها استفاده کردند که خون را گردش می‌داده. یکی می‌گوید از داروهای بعد از عمل بوده است!»

احسان جمالی پسر آقای جمالی نیز می‌گوید:«صبح گفتند، می‌خواهند هر کدام از بیماران را به بیمارستان‌های دیگر منتقل کنند به نظرم می‌خواهند از مسئولیت شانه خالی کنند و بهانه‌اشان این است که ممکن است بیماران به دیالیز نیاز داشته باشند و بیمارستان این وسیله را ندارد.»

روز جمعه(12) و شنبه(13 بهمن) با دکتر پزشکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تماس گرفتیم تا نظر وی را در باره‌ی این موضوع جویا شویم اما آقای دکتر تنها به یک پیامک کوتاه :«داریم بررسی می‌کنیم.»بسنده کرد. امروز که سه‌شنبه(16 بهمن‌ماه) است، هنوز معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان به ما و افکارعمومی پاسخی نداده‌است!!! لابد در حال بررسی هستند.

به هر روی جان آدم چیزی نیست که به این سادگی و راحتی از کنار آن گذشت، دانشگاه علوم پزشکی لرستان و به ویژه معاونت درمان این دانشگاه باید به شبهات به وجود آمده در این راستا پاسخ شفاف و قانع کننده‌ایبدهند.

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004