چاپ کردن این صفحه

دیدار انجمن‌های مردم‌نهاد و کنشگران مدنی با مدیر مخابرات لرستان

شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 09:34 شناسه خبر: 4694 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

انجمن‌های مردم‌نهاد، کنشگران مدنی، رسانه‌ای و ورزشی ظهر روز سه‌شنبه(14 آبان‌ماه 98) با مهندس قاسمی مدیر جدید مخابرات منطقه‌ی لرستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار صمیمانه که از ساعت 13 آغاز شد و تا ساعت 14 و سی طول کشید،  شماری از چهره‌های فرهنگی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی ضمن تبریک انتصاب سیدمحمد قاسمی به سمت مدیریت مخابرات منطقه‌‌ی لرستان نکاتی را مطرح کردند. 

 

روزسه‌شنبه (چهاردهم آبان‌‌ماه) روزی به یادماندنی بود. خیلی از چهره‌های فرهیخته‌ی استان لرستان آمده‌بودند؛ حضور آنان نه برای کاسه‌لیسی و نان به قرض دادن بود بل به سبب انتصابی خوب و شایسته بود. بیشینه‌ی باشندگان این دیدار، تنها دغدغه‌ی توسعه‌ی استان لرستان را دارند و بس!  آن‌ها آمده بودند تا از کسانی که باعث و بانی این انتصاب بوده‌اند، سپاس‌گزاری کنند. زیرا مهندس قاسمی را مدیری بابرنامه، متعهد، باتجربه، اخلاق‌مدار و صادق می‌دانند و برآنند که تقویت نیروهای بومی‌ای چون قاسمی به نفع توسعه‌ی استان لرستان است. از این که افکار عمومی به قاسمی اعتماد کرده است جای خرسندی دارد و این یک سرمایه‌ی اجتماعی بزرگ است برای انسان. البته به مهندس قاسمی یادآوری شد مبادا گاز صندلی ریاست او را بگیرد و مواظب باشد تا از جاد‌ه‌ی راستی و درستی منحرف نشود...

باشندگان(حاضران) هم‌چنین از استاندار لرستان خواستند تا از نیروهای بومی توانمند و باسواد در مناصب دیگر بهره بگیرند. امیدواریم جناب قاسمی بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند و اعتماد افکار عمومی را تا پایان دوره‌ی مدیریتی‌شان حفظ کنند!

هم‌چنین دیدار کنندگان با آقای قاسمی، گفتند: تفکر و نگاه شما مدنی است امیدواریم این تفکر تا پایان دوره‌ی مدیریتت حفظ شود.

 

من همواره یک فعال مدنی هستم/  مخابرات لرستان جزء چهار استان زیان‌ده کشور

مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان با بیان این‌که شرکت مخابرات جزء چهار استان ضررده کشوراست، گفت:« باید این ضرردهی را با درآمدزایی جبران کنیم.»

سیدمحمد قاسمی با بیان این‌که من در وهله‌ی نخست یک فعال مدنی هستم تا یک مخابراتی، تاکیدکرد:« تلاشم این است که بیش‌تر از گذشته در خدمت انجمن‌های مردم‌نهاد باشم.»

قاسمی افزود:« سازمان‌های مردم‌نهاد یعنی تعامل و نه تقابل، بنابراین بزرگ‌ترین وظیفه‌ی ما این است که با دولت و حاکمیت تعامل داشته باشیم.»

وی گفت:« ظرفیت نظام برای تعامل بسیار بالاست اما انجمن‌ها باید هنر تعامل را داشته باشند.»

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که در گذشته مخابرات یک شرکت دولتی و پُردرآمد بود، تصریح کرد:« در گذشته هدف افزایش ضریب نفوذ تلفن بود اما اکنون اهداف سازمان تغییر پیدا کرده است و ما یک شرکت خصوصی هستیم.»

قاسمی گفت:« در حال حاضر اولویت شرکت درآمدزایی است و این یک واقعیت است.»

قاسمی افزود:« مشکل دیگر این است که درآمد وصولی شرکت مخابرات لرستان به تهران واریز می‌شود‌‌، یعنی با جیب خالی و بدون  تجهیزات باید کار انجام دهیم.»

وی ادامه داد:« در مسیر قدیمی خرم‌آباد- پل‌دختر ۱۷کیلومتر فیبر نوری روی جاده است یعنی هر آن امکان دارد‌ قطع شود اما در هر صورت ترسی از مشکلات  نداریم؛ زیرا نیروهای بسیار خوبی در مخابرات فعالیت می‌کنند.»

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت:« در مدت 26 ماه قبل که مدیر بودم 2 بار گریستم اما در طول این 4 روز  4 بار گریستم!! چون پیش‌تر در حق همکاران من خیلی ظلم شده‌است.» 

گفتنی است،‌ در پایان این دیدار دو اصله نهال بلوط در حیاط شرکت مخابرات لرستان به دست پدر بلوط(مظفر افشار)  و مهندس قاسمی، غرس گردید. و حافظ شیرین سخن چه خوش گفته‌است: 

درختِ دوستی بنشان که کامِ دل به‌بار آرَد / نهالِ دشمنی بَرکَن که رنجِ بی‌شمار آرَد....

 

اعتمادی دوباره

در آیینی که روز شنبه‌ (یازدهم آبان‌ماه98) با حضور یافتیان عضو هیئت ‌مدیره، بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران و جمعی از مدیران و روسای ادارات مخابرات منطقه لرستان برگزار شد، از خدمات هومان محمودی تقدیر و مهندس سیدمحمد قاسمی به‌عنوان سرپرست جدید مخابرات این منطقه منصوب شد.

قاسمی از سال 1382 تا 1384 مدیر مخابرات استان لرستان بود. مهندس قاسمی از روزنامه‌نگاران پیشکسوت لرستان است و صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی مجله‌ی وزین «متارخ» را در کارنامه‌ی خود دارد.

 

 ** چاپ شده در شماره‌ی 513 سیمره (1398/08/18)