چاپ کردن این صفحه

شوخی‌نامه برخی که «کسی» می‌شوند برای خودشان!! مطلب ویژه

یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 10:14 شناسه خبر: 4795 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
حمزه فیضی‌پور حمزه فیضی‌پور

حمزه فیضی‌پور/ سیمره: سوگند می‌خورم من نه آن باشم که بوده‌ام و گفته‌ام! و از خطوط قرمز زیر هرگز عدول نکنم :

یکم) برای خود کسی شده‌ام و کار به «کسان دیگر» ندارم که  من را «کسی» کرده‌اند. الان دیگر کَس من صندلی سبز من است اگر تا قبل از انتخابات «وعده و وعید» می‌دادم، اینک نوبت «بعید بودن» وعیدهاست، پس اگر کسی مطالبه وعده‌ها کند سرو کارش با «قانون» خواهد بود  .

 

دوم) اگر قبلاً بدون عینک «دودی»و با عینکِ شیشه صاف و خودمانی در میان مردم «خوش و بش» می‌کردم و خنده بر لب و خم در کمر می‌گفتم: دکتر فلانی! مهندس فلانی! حاجی فلانی! مشهدی فلانی! بزرگ‌مرد قبیله! من نوکرتم در بس، من چاکرتم. اینک دیگر نوبت «خودگرفتن» است و با عینک! چون عینکِ فتوکرومیک و یا نوع ضد آفتابش دارم (که مبادا آفتاب اذیتم کند)، به جای «وش در صورت، خنده برلب و خم در کمر» هدیه‌ام: «تُرش در صورت و غرور در قامت خواهد بود.»

سوم) خویشاوندسالاری را هم‌چنان به عنوان یک ارزش بدانم که هیچ سنخیتی با گفته‌های قبلی که فرموده‌ام! (اهمیت شایستگان و نخبگان) نداشته باشد و از آن‌چه که قبلاً در مورد شایسته‌سالاری گفته‌ام اظهار ندامت نمی‌کنم اما می‌گویم مراجعه بفرمایید به فرهنگ لغت‌ها از جمله لغت‌نامه دهخدا !!

چهارم) حلقه‌ای از افراد بر دور خود خواهم چید که آن‌ها نیز چون خودم به سوگندنامه وفادار بمانند و البته برای تشکیل این حلقه با تبصره‌ای به سراغ «شایستگان» خواهم رفت! شایستگانی با مدارک و القاب عالی و آنی (مهندس و دکترهای یک شبه) و صفات متعالی (بگو و قول بده البتهکی گفته و کی داده). 

پنجم) بازدید از حوزه‌ی انتخابیه با کارناول آن‌چنانی به طوری‌که انگار ایام تبلیغات باشد! و پیامک زدن به مدیرانِ مرید جهت تعطیلی اداره‌ي متبوعه و بسیج کارکنان با هدف همراهی به قصد و نیت هم‌دلانه حضور بر سر سفره‌ای و میوه‌خوری البته به پیوست صورت‌جلساتی که در دوره بعدی و به وقت انتخاباتی دیگر وعده اش را خواهم داد.

ششم) هرگز در جلساتی که پرسش و پاسخ در آن باشد حضور پیدا نکنم مبادا خاطرم و خاطر اطرافیان حلقه‌ایم «کدر» شود.

هفتم) سد معشوره(گاوشمار) را هم‌چنان صرف حرف و حدیث خواهم نمود تا سدی باشد بتونی و محکم  البته با خصلت بیانی «سدید در کلام» آن‌گونه که خودم نیز در باورم به «تکراری» بودنش باورش ماندگار شود و رقبایم کاملاً و به سدیدی این سد هم‌چنان «آچمز».

هشتم) اگر اکثریت مجلس سمت و سویی خاص یافتند من هم همان سمت و سو خواهم بود که سوگندم را در این زمینه به سدیدی سد، در وفاداریم به این سمت و آن سمت صادقانه خواهد بود و «کسان تماشاگر» صدق این دعوی «کسی» شده را مطمئنم «جار» خواهند زد. چون ملاک انتصابات مریدانم این رویه مبارک است!

نهم) هم‌چنان باور خواهم داشت که «ولی نعمتان» نعمتِ «کسی» شدن من هستند اما عامل خواهم بود به استفاده حداکثری از این «نعمت»!

دهم) هم‌چنان اصل «فراموشی» تا نزدیکی‌های انتخابات بعدی را هرگز «فراموش» نکنم. 

یازدهم) شمار گوشی واحد خودم را چند شماره خواهم کرد و یا اصلاً آن را از دسترس خارج خواهم نمود، هرچند قبلاً همه‌ی «کسانِ ولی نعمت بی‌برخوردار» در اختیار داشتند و به محض افتادن شماره‌ای به ایام تبلیغات اگر لیوان آب هم  در دستم بود آن را زمین می‌گذاشتم تا مبادا آن ور گوشی از دستم «بپرد». تبصره: حلقه‌ی نزدیکان به شخصیتم از این قاعده مستثنی هستند.

*چاپ شده در سیمره518(28 آذرماه98)