شما اینجا هستید: خانهجامعهشجاعت، صلح یا ترس از جنگ؟

شجاعت، صلح یا ترس از جنگ؟

یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 10:59 شناسه خبر: 4803 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
علی صارمیان علی صارمیان

سیمره/ علی صارمیان: دانایی افتضا می‌کند که در خاورمیانه‌ی نکبت‌زده که چهارطرفت را پایگاه‌های آمریکا گرفته‌اند و دوک‌های عربی  پولدارکه در هر معامله تسلیحاتی ثروتی از کشورشان را کش می‌روند؛ ما سرمان را پایین بیندازیم و زندگی‌مان را بکنیم‌. متاسفانه رهبران ما نتوانستند در مقابل حکومت‌های کودتایی و قبیله‌ای مردم خاورمیانه؛ الگویی از کشوری دموکراتیک و طرحی از یک ملت آزاد ارائه کنند. از بستن دهان منتقدان تا اقتصاد مافیایی تا بازتوزیع ثروت ملی در نزدیکان به قدرت و کلنگی کردن نهادهای انتخابی تا علاقه به انقلاب‌های پی‌درپی و تعطیل فصل سوم حقوق مردم در قانون اساسی. ما راه کجی رفتیم که جوانانمان به نمایش ذلت‌بار دیسکوهای عربی منحرف شوند. ما آنقدر به نگاه بسته مصیبت‌بار جماعتی پرقدرت تریبون دادیم که ملت را اطرافیان قلیل بله قربانگو  و مداح تقلیل دادیم.

به آن‌جا رسیدیم که طبقه‌ی متوسط که موتور حرکت جامعه بود؛ به جای کتاب‌خواندن و اظهار نظر؛ مسافرکشی و کار سیاه کند. برای آن‌که آن صد هزار خانواده دلشان نرنجد؛ میلیون‌ها مردم را دور کردیم .

 

حال در چه حالیم؟

 تاریخ می‌گوید اگر جامعه‌ای از سران تا مردم، شجاعت تغییر را بروز ندهند؛ سال‌ها بلکه قرن‌ها باید غرامت عدم تصمیم درست را بدهد.

در مواجهه با دشمن خارجی که در تاریکی و نامردانه؛ دست به ترور می‌زند و بعد می‌گوید شما هیچ جنگی را نبرده‌اید؛ اگر شجاعت به خرج ندهیم؛ سال‌ها باید غرامت ترس بدهیم. این سرشکستگی است. اگر سرمان را پایین بیندازیم‌؛ از این به بعد پس‌گردنی هر لاابالی را باید تحمل کنیم.

ایران شیر خاموش خاورمیانه است. باید سیاست داخلی‌اش به طرف آزادی و ادای حق مردم و رعایت حق انسان برود و ساخت داخلی با تغییر این روند چهل ساله و اصلاح روش‌ها و افراد کهنه‌مغز آغاز شود تا ایران الگوی این زندکی نکبت‌بار زخم برای جوانان خاورمیانه شود.

آن‌گاه هیچ قلدر گردن‌کشی از هزاران مایل آن طرف‌تر میهمان‌کشی نخواهد کرد و جایش سطل زباله است.

وگرنه اگر ده انگشتمان را پای قراردادی ننگین بگذاریم و دست‌ها را به تسلیم بالا ببریم؛ بازهم ما را به حقارت رها نخواهند کرد. این شجاعت آشتی داخلی و ایستادگی در مقابل اجنبی را بروز دهیم؛ وگرنه قرن‌ها باید غرامت بپردازیم.

۱۴ مهر ۹۸

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004