شما اینجا هستید: خانهجامعهسردار دل‌ها مرآت جلالت حق بود

سردار دل‌ها مرآت جلالت حق بود

سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 09:36 شناسه خبر: 4808 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرزاد حاتم‌زاده فرزاد حاتم‌زاده

فرزاد حاتم‌زاده- وکیل دادگستری:  آن‌چه از این خامه می‌تراود ترجمان احساسی غمگنانه در عمیق‌ترین لایه‌های وجود شهروندی است که غباری ستبر از بغض و نفرت نسبت به کرکسان و نانجیبان آن را فرا گرفته است. اقدام مذبوحانه و بی‌شرمانه ترامپ «دلیل» نداشت «علت» داشت. علت آن استیصال و درماندگی در برابر کسی بود که همه‌ی محاسبات شوم و شیطانی آنان را نقش بر آب می‌کرد. شهادت سردار دل‌ها دل همه‌ی ما را خونین کرد و همه‌ی ما از لحاظ عاطفی زخمی این جنایت فجیع هستیم. همه‌ی ما در فراق او اشک ریختیم و باخود گفتیم که:«در فراق هم‌چون تویی باید گریست». او سردار دل‌ها و فاتح قلوب آزادگان و مرآت جلالت حق بود. ترجمان عزت، غیرت و هویت بود.

او نحوه‌ای از وجود بود که به تعبیر ما لُرها در مویه‌هایمان «هم تلخ بود و هم شیرین». تلخ بود برای دشمنان چون «اشدّاء علی الکفار» بود و دشمنان این مرز پرگهر بارها از دستان توانمند او زهر تلخ شکست را چشیده بودند. شیرین بود چون «رحماء بینهم» بود و می گفت:«جامعه ما خانواده‌‌ی ماست»و لذا حجاب‌های جناحی و فرقه‌ای سیاسی نتوانسته بود روح بزرگ او را اسیر خود کند. او به معنی واقعی و قرآنی کلمه حزب‌اللهی بود و این خود یکی از رمزهای عزیز بودن و عظمت او در پیشگاه حق و خلق بود. او«دیده‌ی سیر»،«جان دلیر»و«زهره‌ی شیر» داشت و این همه نعمت را از دولت عشق و ایمان نصیب برد و«زُهره‌ای تابنده» شد. اخلاص و پاکبازی او نیز میوه و ثمره‌ی عشق و ایمان او بود؛ بنابراین او در این دنیا بسیار مرزوق بود چون از چشمه‌ی عشق و اخلاص و ایمان سیراب شده بود و در آن دنیا نیز به دلالت قرآن «عند ربهم یرزقون» است.

در قمار عاشقی هیچ بردی جز لقای حق و دیدار یاران رفته جان عطش‌ناک او را سیراب نکرد. او به این درجها‌ی از شعور رسیده بود که محبوبش مشتری کارهای بزرگ است(الله یحب معالی الامور) و لذا به نبرد بزرگ‌ترین دشمنان بشریت (آمریکا وموالید او یعنی داعش) رفت و در این راه خوب فهمیده بود که رمز توفیق در ایثار و گذشتی بزرگ است(لن تنالوا البرّ حتی تنفقوا مما تحبون) و او از جان خود مایه گذاشت. او در مکتب امام عاشقان حضرت امام حسین(ع) درس چگونه زیستن و چگونه مردن را آموخته بود. او به دنبال شهادت بود و با مرگ عشق‌بازی می‌‌کرد و با شهادت خود در مشروعیت کاذب و پوشالی دروغگویان و خوک صفتان عالم رخنه‌ای بس عظیم‌تر از گذشته ایجاد کرد.

او در این راه یک بار شهید نشد بلکه با شهادت هر یک از دوستان مخلص خود هزار بار شهید شد و البته هر بار عروج کرد و معراجی تازه یافت. او در نهایت در زندان تن را شکست و به آرزوی دیرینه‌ی خود یعنی لقای حق و دیدار خیل یارانی شتافت که عمری در هوای دیدار آن‌ها بی‌قراری می‌کرد. اکنون«سینه او شرابخانه‌ی عاشقان حریت و آزادگی شده است» هزاران رحمت بر سینه‌ی جوانمردش. در نهایت باید دانست که هر قیامی یک خون دارد و یک پیام.

خون این شهیدان و مجاهدان راه حق پایمال نخواهد شد و درخت آزادی و ظلم ستیزی را سقایت خواهد کرد. پیام و درس این شهادت برای ما در هر سنگری ایثار وفاداری، عشق و ایمان، اخلاص وپاکبازی، مجاهدت با نفس و شفقت برخلق ودر نهایت حفظ وحدت و هویت ملی واسلامی است.

لحظه‌های سبز معراجت که می‌افروخت دل

در نگاه روزگاران تا قیامت سرخ باد

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004