شما اینجا هستید: خانهجامعهسرباز کرونا نباشیم!

سرباز کرونا نباشیم! مطلب ویژه

جمعه, 23 اسفند 1398 ساعت 13:08 شناسه خبر: 4966 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

کسانی که بدون اضطرار (دقت کنید: اضطرار و نه فقط نیاز) از خانه خارج می‌شوند، سربازان بی جیره و مواجب کرونا هستند که مرتکب چند جنایت ضد بشری می‌شوند.

جعفر محمدی در عصر ایران نوشت: «کرونا، همانند سایر ویروس‌ها، برای فعال بودن، نیاز به بدن میزبان دارد. این ویروس بیرون از بدن انسان، بعد از مدتی - بسته به شرایط و دما - از بین می‌رود ولی وقتی وارد بدن می‌شود، فعالیت خود را آغاز می‌کند: هم فرد میزبان را بیمار می‌کند و هم او را تبدیل به یک "ناقل" می‌کند. بنابر این تنها وسیله فعالیت و انتقال ویروس کرونا "ما انسان‌ها" هستیم. اگر ما به مدت فقط ۲ هفته تمام تماس‌ها و ارتباطات انسانی را قطع کنیم و در خانه بمانیم، اتفاقی که می‌افتد، این است:

ویروس‌های پراکنده در بیرون بدن، از بین می‌روند.

تکلیف ویروس‌های موجود در بدن انسان‌ها تعیین می‌شود: عده بسیاری بر ویروس غلبه می‌کنند و اندکی نیز با هزار تاسف جان خود را از دست می‌دهند.

چون ویروس از انسان به انسان منتقل می‌شود، در مدت قطع ارتباطات انسانی، فرد جدیدی کرونا نمی‌گیرد یا امکان ابتلا به حداقل می‌رسد.

با کاهش مبتلایان جدید، فشار بر کادرهای و امکانات درمانی کم می‌شود و در نتیجه تعداد بیشتری از بیماران موجود بهبود پیدا می‌کنند.

کسانی که بدون اضطرار (دقت کنید: اضطرار و نه فقط نیاز) از خانه خارج می شوند، سربازان بی جیره و مواجب کرونا هستند که مرتکب چند جنایت ضدبشری می شوند:

خودشان را در معرض بیماری قرار می دهند.

دیگران را آلوده می کنند و قاتل شان می شوند.

فشار بر کادر درمانی و تجهیزات محدود را مضاعف می کنند؛ هم جان کادرهای درمانی را به خطر بیشتری می اندازند و هم به بیماران موجود جفا می کنند.

ما - دقیقاً همه ما هشتاد و چند میلیون ایرانی - دو راه بیشتر نداریم:

۱دست کم دو هفته در خانه بمانیم و بیرون نرویم. (مخصوصا دور دید و بازدیدهای عید را خط بکشیم ) و به کار کرونا پایان دهیم.

۲بی اعتنا باشیم و با این توهم که "من نمی گیرم" از خانه بیرون برویم، فاجعه ابتلای میلیونی را رقم بزنیم، ساختار پزشکی را فرسوده و منهدم کنیم و خودمان و عزیزان مان مبتلا شویم یا حتا بمیریم.

کرونا، داروی قطعی دارد: "ماندن در خانه" دست کم به مدت ۱۴ روز و عنداللزوم تمدید قرنطینه و سپس، به لطف خدا، رهایی و کشیدن یک نفس راحت و جشن عمومی.

سرباز کرونا نباشیم.

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004