شما اینجا هستید: خانهجامعههشدار یک متخصص عفونی:مردم رعایت نکنند، موج دوم کرونا آغاز می‌شود

هشدار یک متخصص عفونی:مردم رعایت نکنند، موج دوم کرونا آغاز می‌شود مطلب ویژه

جمعه, 01 فروردين 1399 ساعت 15:06 شناسه خبر: 4982 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی هشدار داد که در صورتی که مردم به توصیه‌ها مبنی بر عدم مسافرت و در خانه ماندن توجه نکنند، شاهد موج دوم بیماری خواهیم بود. حال چه کسی می‌خواهد جوابگوی موج دوم کرونا باشد؟

دکتر مینو محرز در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو به مردم، گفت:« مجددا از مردم خواهش می‌کنم که به هیچ وجه در این تعطیلات سفر نروید. در خانه‌هایتان بمانید و حتا برای دید و بازدید هم نروید. در غیر این‌صورت هم خودتان را به خطر می‌اندازید و هم دیگران را.»

وی افزود:« حتا اگر کسی به کرونای نوع خفیف یا بدون علامت مبتلا شود، ممکن است بیماری را به خانواده و اطرافیانش منتقل کند و بیماری در آن فرد خطرناک باشد. اگر زنده ماندن را حق خودتان نمی‌دانید، حداقل حق اطرافیانتان بدانید؛ خواهش من این است که در خانه بمانید بیرون نروید.»

محرز ادامه داد:« در حال حاضر در همه‌جای دنیا و اروپا و آمریکا هم تنها توصیه ای که به مردم می‌شود این است که در خانه بمانند و در قرنطینه خانگی باشید. هرکس خودش مسئول سلامت خود و سایرین باشد. بنابراین امیدوارم مردم نصایح ما را گوش کنند و به سفر نروند. در منزل بمانید و به دید و بازدید هم نروید، به خصوص این‌که به دیدن افراد مسن نروید. زیرا جان شان بیش‌تر در خطر است. برای حفظ جان خود و خانواده تان این توصیه‌ها را رعایت کنید.»

محرز با بیان این‌که می‌توانیم عید را دو هفته دیرتر داشته باشیم، تاکید کرد:« این در حالیست که اگر مردم رعایت نکنند و مسافرت کنند، قولی که داده شده بود که بتوانیم حداقل وضعیت تهران را کنترل کنیم، عملی نمی‌شود و نه تنها وضعیت بیماری در تهران از کنترل خارج می‌شود، بلکه سایر شهرهای ایران هم به خطر می‌افتند و فاجعه‌ای که در ایتالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی و برخی ایالات های امریکا رخ داده، در کشور ما هم ایجاد می‌شود و شاهد موج دوم بیماری خواهیم بود. چه کسی می‌خواهد جوابگوی موج دوم کرونا باشد.»

محرز در عین حال به مسئولان توصیه کرد:«اگر واقعا مردم گوش نمی دهند و سفر می‌کنند، اقدامات کنترلی و دستوری در جاده‌ها اعمال شود.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004