چاپ کردن این صفحه

مطالبه جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد شهرستان خرم‌آباد از استاندار لرستان مطلب ویژه

شنبه, 02 فروردين 1399 ساعت 14:54 شناسه خبر: 4987 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 این بیانیه خطاب به استاندار لرستان، دکتر سیدموسی خادمی تهیه شده است و تاریخ آن 2 فروردین‌ماه 99 است؛

بخوانید:

 جناب آقای استاندار؛

با سلام و تبریک سال نو

با عنایت به این‌که بیماری مهلک کرونا، چندی است کشور ما را به شدت درگیر خود کرده و در داخل استان لرستان نیز جان‌باختگانی داشته است شهروندان سعی می‌کنند با رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه کردن خود در منازل، تا حد امکان روند انتقال این ویروس خطرناک را کنترل کنند.

ولی متأسفانه وضع موجود حکایت از آن دارد که تصمیمات اجرایی مسئولان، به‌رغم کوشش‌هایی که می‌نمایند از انسجام و توجه کافی در زمینه‌های مختلف برای برخورد با این بحران، چندان جدی نیست.

از جمله: به خاطر تعطیلات نوروزی، تردد ماشین‌های غیربومی و حتا ماندگاری آن‌ها در داخل استان به خصوص در خرم‌آباد، زیاد شده و کنترل مناسبی بر ورود این وسایل نقلیه صورت نمی‌گیرد؛ در صورتی که باید تردد به مسیر کمربندی شهرها هدایت شود و نه داخل شهرها.

بنابراین، بیم آن می‌رود که این مسافران به عنوان ناقل، ویروس کرونا را به دشت تکثیر نمایند.

لذا، ما جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد به عنوان یک مطالبه مردمی، هشدار می‌دهیم که اگر از طرف نهادهای تأمین کنترل، اقدام‌های جدی و فوری در زمینه‌های گوناگون، عملی نشود با توجه به کمبود امکانات و زیرساخت‌های لازم در استان، فاجعه انسانی به وجود خواهد آمد.

بنابراین، از جناب‌عالی به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی استان درخواست می‌کنیم برای جلوگیری از این فاجعه انسانی، دستور اقدامات لازم را صادر فرمایید.

با سپاس

اسامی جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد:

بازان سبز لرستان،  انجمن جامعه‌شناسی لرستان، طلایه‌داران زاگرس، ام اس و صرع خرم‌آباد، پایان کارتن خوابی، خانه گردشگری خرم‌آباد، تعامل و توسعه، خرم‌آباد رویش دوباره (خرد)، شورای توسعه و حمایت از تشکل‌های شهرستان، ویرداران، لرستانی‌های مقیم تهران، کوشاسبز پایدار، حمایت از منابع طبیعی و بلوط چگنی، فرهنگ شهروندی، صیانت از بام خرم‌آباد، همدلان، مهرامین، دستهای مهربانی، هرنگ.

2 فروردین‌ماه 1399.