چاپ کردن این صفحه

۱۴ روز تا رهایی؛ بزرگ‌ترین عیدی را به هم بدهیم

شنبه, 02 فروردين 1399 ساعت 20:13 شناسه خبر: 4988 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

بیایید امسال به همه هشتاد و چند میلیون ایرانی، عیدی بدهیم.

 اگر هر کدام از ما ، فقط این ۱۴ روز اول سال را در خانه بمانیم، بزرگ‌ترین عیدی را به یک‌دیگر داده‌ایم، چون:

- زنجیره مرگ، قطع می‌شود. کرونا نه پا دارد، نه بال؛ این ما هستیم که آن را با خودمان حمل و همه جا پخش می‌کنیم. پس ویروس هرجا هست همان جا متوقف می شود.

- ویروس برای فعال ماندن، به بدن میزبان نیاز دارد. اگر ما ۱۴ روز خانه نشینی کنیم، تمام ویروس‌هایی که در فضای بیرون خانه هستند، به طور کامل از بین می روند. ویروس‌های خانه را نیز خودمان با شست‌و‌شو و ضدعفونی از بین می‌بریم.

- می‌ماند ویروس‌هایی که تعدادی از ما در بدن مان داریم که دو حالت دارد: اکثرا بهبود می‌یابیم و متاسفانه تعدادی نیز جان خود را از دست می‌دهیم.

با این وصف، فقط با ۱۴ روز خانه نشینی، می‌توانیم بدون آن که منتظر کشف دارویی برای کرونا باشیم، جامعه مان را از این ویروس پاک کنیم و به زندگی عادی برگردیم.

پس برای دادن و گرفتن بزرگ ترین عیدی عمرمان، فقط ۱۴ روز در خانه بمانیم و اگر برای کاری ضروری از خانه بیرون رفتیم، حتما حتما با ماسک برویم و بیاییم، فاصله یک متری با دیگران را جداً رعایت کنیم، بیرون از خانه هر جایی را لمس کردیم، دستان‌مان را ضدعفونی کنیم، اگر سرفه داشتیم، جلوی دهان مان را بگیریم و از همه مهم‌تر فورا به پناهگاه، که همان خانه‌مان است برگردیم و هر چه را آوردیم، همان دم در ضدعفونی کنیم.

اگر این چند روز را رعایت کنیم، به هم‌دیگر، سلامت را عیدی داده‌ایم و نفسی به راحتی خواهیم کشید.
شکستن زنجیره مرگ با خود ماست، با تک تک ما. / سرچشمه‌ی اصلی:
عصر ایران