شما اینجا هستید: خانهجامعه#روز_طبیعت_درـخانه_بمانیم

#روز_طبیعت_درـخانه_بمانیم مطلب ویژه

یکشنبه, 10 فروردين 1399 ساعت 14:33 شناسه خبر: 5020 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بیانیه سوم شورای هماهنگی جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد خرم‌آباد و چگنی در وضعیت کرونایی

 

خطاب به مسئولان و هم استانی‌های لرستانی؛

با عرض شادباش نوروزی؛

۱ـ از تصمیمات اخیر دولت در اجرای طرح فاصله‌گذاری فیزیکی در اجتماع و کنترل ورود و خروج به شهرها که از قبل نیز خواست و مطالبه سازمان‌های مردم‌‌نهاد بود اما دیرهنگام اجرا شده است حمایت کرده و خواهان تداوم، قاطعیت و اجرای کامل و عملیاتی این تصمیم‌ها تا زمان بازگشت کشور به شرایط عادی هستیم.

۲ــ  از مدیریت ستاد مبارزه با کرونا در استان می‌خواهیم تا نسبت به مشاوره درمانی، تهیه دارو به‌صورت رایگان و سایر نیازمندی‌های افرادی که به‌خاطر کرونا در منزل خود قرنطینه شده‌اند و تعدادشان  نسبتاً بالاست رسیدگی لازم و به موقع، انجام شود.

۳ـ ما از دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم کنترل هرچه بیشتری بر فعالیت‌های مراکز ضروری و خدماتی مانند نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و...  برای رعایت اصول بهداشتی و حفظ فاصله بین مشتریان (فاصله‌گذاری فیزیکی دراجتماع) داشته باشند.

۴ـ از هم استانی‌های عزیز  لرستانی به‌صورت جدی تقاضا داریم ضمن گرامی‌داشت  سیزده به‌در (روز طبیعت)، این جشن خاطره‌انگیز و کهن ایرانی و اهمیت دادن به هشدارهای کارشناسان و مسئولان، برای جلوگیری از گسترش ویروس مرگ‌بار کرونا، در خانه بمانیم و امسال از رفتن به دامن طبیعت، خودداری کنیم؛ زیرا در خانه ماندن و عدم تردد و تجمع، تجربه مشترک جهانی و بهترین راهکار برای مقابله با این بحران است.

۵ـ از نیروی انتظامی،شهرداری و سایر نیروهای ذیربط تقاضا داریم با نصب بنر و سایر علائم  هشداردهنده و قاطعیت قانونی، از رفتن مردم به طبیعت و پارک‌ها برای برگزاری سیزده به‌در جلوگیری به‌عمل آورند.

تردیدی نیست که همراهی و حمایت نهادهای مدنی و بخش زیادی از مردم، پشتوانه قاطعیت مسئولان در این رابطه خواهد بود.

۶- ما با تسلیت به بازماندگان جان‌باخته در حادثه کرونا، برخودلازم میدانیم مراتب سپاس‌گزاریمان را از همه‌ی کسانی ابراز داریم که درخط مقدم مبارزه با این بحران وهم چنین باخانه نشینی وعدم مشارکت یابرگزاری هرگونه تجمع ومراسم شادی یا مصیبت،  برای سلامت خود واحترام به حقوق دیگرشهروندان گام بر داشته اند.

 

با سپاس  - شورای هماهنگی جمعی ازسازمان های مردم نهاد

 

اسامی سمن‌ها:

انجمن تعامل و توسعه خرم‌آباد ـ  خانه گردشگری لرستان  ـ  انجمن همدلان مهرورز افلاک ـ دفتر انجمن جامعه‌شناسی ایران در لرستان ـ انجمن لرستانی‌های مقیم تهران ـ  آفتاب تابان خرم‌آباد ـ هرنگ ـ انجمن یاران سبز لرستان ـ پایان کارتن خوابی ـ خرم‌آباد رویش دوباره (خرد) ـ انجمن ام اس و صرع خرم‌آباد ـــ ویرداران ـ انجمن صیانت از بام خرم‌آبادـ مؤسسه‌ی متارخ ـ بهشت فروردین ـ دست‌های مهربانی ـ  مهرامین. - انجمن  طلایه داران طبیعت زاگرس - فرهنگ شهروندی - انجمن حمایت ازمنابع طبیعی وبلوط شهرستان چگنی - انجمن کوشاسبزپایدارلرستان - انجمن دیدبان میراث سیما شکی

 

۱۰فروردین  ۱۳۹۹  ه - ش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004