شما اینجا هستید: خانهجامعهکرونا، سریال پایتخت و کارت‌خوان مطب پزشکان!

کرونا، سریال پایتخت و کارت‌خوان مطب پزشکان! مطلب ویژه

دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 12:58 شناسه خبر: 5051 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی سیمره

 وحید حاج‌سعیدی: این روزهای بی‌مزه و مزخرف کرونایی که مجبور هستیم در منزل بمانیم و به صورت سازمان نیافته خودمان را قرنطینه کنیم، تنها دل‌خوشی‌مان سریال پایتخت بود تا روزی سه وعده صبح، ظهر، شب این سریال را تماشا کنیم و بخشی از اوقات‌مان را غنی‌سازی کنیم که متاسفانه این سریال هم به زعم دوستان به قهقرا رفت!

در جریان هستید که پس از حواشی به وجودآمده در قسمت آخر سریال پایتخت شش و شباهت یافتن آن به فیلم‌فارسی‌های آب‌گوشتی و مکش مرگ من،  جناب علی عسکری ریاست سازمان عریض و طویل صدا و سیما آن را  «اشتباه، بی‌توجهی و وادادگی و یا عملیات مرموز و فتنه‌انگیز ستون پنجم فرهنگی دشمن»  نامید و دستور داد ضمن برخورد مناسب، برنامه‌ریزی لازم برای پیشگیری از تکرار چنین مواردی صورت گیرد! احتمالاً  الان هم دوستان با آن لباس شوالیه‌ای در به در دنبال مسبب حواشی قسمت آخر پایتخت 6 می‌گردند تا بلای مدیر شبکه کیش را سرش بیاورند و به عنوان «مشاور معاون امور استان‌ها» منصوبش کنند تا درس عبرتی برای سازندگان این سریال شود!  با این حال ما تا زمان پیدا شدن مسببان حواشی پایتخت، مجبوریم در خانه بمانیم و با نصرالله رادش ورزش کنیم، با قرص‌های کامران و شیوا دوپینگ کنیم، مافیای علیرام نورایی با آن سبیل‌های قجری را تماشا کنیم  و گزارش‌های حسینی بای را از کف شهر و مردمی که قرنطینه را رعایت نمی‌کنند آچار کشی  و آنالیزکنیم!

راستی برای شما جالب نیست هیچ‌کدام از افرادی که حسینی بای و مسعود سلامی با آن‌ها مصاحبه می‌کند، دغدغه‌ی نان و معیشت ندارند و همه‌شان از این‌که قرنطینه خانگی را شکستند و در بی آرتی یا مترو روی سر و کول هم سوار شده‌اند، اظهار ندامت و پشیمانی دارند و حسینی بای و سلامی از آن‌ها قول می‌‌گیرند که بچه‌های خوبی باشند و قرنطینه خانگی را رعایت کنند تا کادر درمان و پزشکی نفس بتوانند نفس بکشند و و زود تر از شر لباس‌های فضایی خلاص شوند!

همان کادر درمان و پزشکی که در اعتراض به مالیات ندادن سلبریتی‌ها و فوتبالیست‌های کم سواد با درآمد میلیاردی و صاحبان تجارت‌های زیرزمینی، دستگاه کارت خوان نصب نکردند و آماج انواع حملات و تهمت‌ها قرار گرفتند؛  ولی امروز در صدر جبهه مقابله با کرونا هستند و در حالی که سایر افراد به منظور عدم سرایت بیماری  باید دو متر از دیگران فاصله داشته باشند این جماعت باید توی حلق بیمار بروند تا نمونه تست کرونا بگیرند! بماند که تعدادی از آن‌ها نیز جان خود را نیز در این راه از دست داده‌اند!

الان هم که مردم عادی و غیرکارمند  باید منتظر غربال‌گری دولتی باشند تا بسته‌های حمایتی شامل حال‌شان شود. داستان آن‌جا خوش‌مزه می‌شود که موقع قطع یارانه یا رد درخواست بسته معیشتی بنزینی، اطلاعات خلق‌الله به روز شده ولی موقع تحویل بسته معیشتی کرونایی دوباره خلق‌الله باید دوباره با الک دانه‌ریز غربالگری و شناسایی شوند! فقط دوستان عنایت داشته باشند در حالت عادی امورات جماعت کثیری از خلق‌الله با دو شیفت کار در شبانه روز پیش نمی‌رود و هشت‌شان گرو نه و ده و یازده است و حال چطور باید بدون کسب درآمد در خانه بمانند و با نور فتو سنتز کنند و حوائج روزانه‌ شان را برآورده سازند والله اعلم... خدا به خیر بگذراند... 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004