شما اینجا هستید: خانهجامعهمن نیز برآنم که همه خلق برآنند!

من نیز برآنم که همه خلق برآنند! مطلب ویژه

چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 13:04 شناسه خبر: 5074 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی سیمره

وحید حاج‌سعیدی: حقیقت امر ما بودجه‌ای را که برای کرونا کنار گذاشته بودیم کفاف خریدن ژل و دستکش و ماسک استریل را نداد، چه رسد به اینکه مثل رونالدو یک جزیره اختصاصی بخریم و اهل و عیال را در آن‌جا قرنطینه کنیم! فلذا تصمیم گرفتیم همان فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند و غیرهوشمند را اجرا کنیم و از ماسک‌های ابداعی استفاده کنیم.

 

در ضمن با این اوضاع فکر کنم چند صباح دیگر برای تهیه ماسک از روش مردی که می‌خواست همه کارها را یک تنه انجام بدهد با دستمال کاغذی ماسک درست کنیم و به جای ژل بهداشتی با ژل آتش‌زنه خودمان را ضد عفونی کنیم! باز هم خدا را شکر برو بچه‌های خودرو سازی مملکت هم وارد کارزار شدند و قول تولید ماسک دادند. البته به شرط آن که ماسک‌ها پیش فروش نکنند و بعد از شش ماه یک تکه دستمال کاغذی با یک تکه کش تحویل مردم ندهند و تازه کش را هم آپشن حساب کنند! بگذریم ...

حقیقت امر در این گیر و دار روزهای آبکی و بی مزه کرونایی، هرکس یک رویه خاص را در پیش گرفته است و به قول شاعر «من نیز بر آنم که همه خلق برآنند» ولی پیش خودمان بماند حرف شاعر وحی منزل که نیست؟! جای آچار کشی و تخفیف هم دارد!  قرار نیست همه آدما مثل هم باشند. اصلاً یک عده دوست دارند متفاوت باشند.

این روزا معیار لذت، معیار غم، معیار تفریح، حتا معیار شادی و شاد کردن آدم ها با هم فرق دارد. مثلاً یه نفر برای شاد کردن دل اعضای خانواده، در این آشفته بازار کرونا و کمبود وسایل بهداشتی، ماسک و ژل و دستکش یک بار مصرف احتکار می‌کند؛ یکی هم با چرخ خیاطی خانگی، ماسک تولید می‌کند و بین هم‌وطنان رایگان پخش می‌کند تا دل هم‌وطنانش را شاد کند!

یک نفر با وجود این‌که همه جا اعلام کردند «راه تو را نمی‌خواند» باز هم لباس سیاه تن زن و بچه می‌کند و لولی و شنگولی و منگولی و دلشاد، می‌زنند به دل جاده و هرجا هم جلوی‌شان را گرفتن می‌گویند در حال رفتن به مجلس عزا هستیم! یه عده هم هستندکه برای مراقبت از بیماران و شاد کردن دل خانواده‌های بیماران، الان نزدیک به دوماه در بیمارستان‌ها جان‌فشانی می‌کنند!

یه عده هم هستند که برای شاد کردن دل دیگران باید قید سال تحویل، سیزده بدر، چهارشنبه سوری، جشن تولد، دید و بازدید و ... بزنن و شیفت بدهند، نگهبانی و کشیک بدهند و ... مثل پزشکان، پرستاران، نیروهای محترم نظامی و انتظامی،  کادر هلال احمر، عزیزان رفتگر و... یک عده هم بی‌توجه به زحمات این قشر، هم‌چنان بر مواضع خود مبنی بر عدم رعایت قوانین مربوط ثابت ایستاده‌اند!

ای کاش بتوانیم این شعر را کمی کم آچارکشی کنیم و به جای «من نیز برآنم که همه خلق برآنند» بگوییم: « من نیز بر آنم که آدمای عاقل و منطقی و با شخصیت برآنند!» 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004