چاپ کردن این صفحه

اخذ وجه بابت دعا ابتذال در امور دین است/"دعای پولی" مستجاب نمی‌شود

چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 16:20 شناسه خبر: 5075 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران: اخذ وجه بابت دعا ابتذال در امور دین است/"دعای پولی" مستجاب نمی‌شود/لزوم برخورد جدی با روحانی متخلف در دادگاه ویژه روحانیت

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اخذ وجه بابت دعا را انحراف از روح دعا و معنویت اسلام و ابتذال در امور دین دانست.

 

«حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور» مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در گفت‌وگو با ایلنا در واکنش به تبلیغ یک روحانی در فضای مجازی مبنی بر اخذ وجه برای دعا به ویژه دعا برای در امان ماندن از بیماری کرونا گفت:« دعای پولی در اسلام نداشتیم و هیچ وقت این مسائل مرسوم نبوده است. خداوند متعال نیز چنین دعایی را مستجاب نمی‌کند، این فرد چه شاهد، دلیل و مدرکی برای استجابت دعایش دارد؟! قطعا این دعا، دعای مستجابی نیست.»

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران تصریح کرد: «این موضوعات بی‌شک انحراف از روح دعا، انحراف از معنویت اسلام و ابتذال در امور دین است. این موضوعات باعث می‌شود، دین به ابتذال کشیده شود و باید با آن‌ها با جدیت هم برخورد شود.»

حجت‌الاسلام بهجت‌پور تصریح کرد:« این افراد اگر روحانی باشند، باید در دادگاه ویژه روحانیت با آن‌ها برخورد شود و اگر فرد غیرروحانی هم باشند، باید در دادگاه حتما با آن‌ها برخورد صورت گیرد. مردم هم می‌توانند، این موضوعات را به مرکز حفاظت و صیانت حوزه اطلاع داده و این افراد را معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود.»