شما اینجا هستید: خانهجامعهکرونا و شراب تلخ مردافکن!

کرونا و شراب تلخ مردافکن! مطلب ویژه

دوشنبه, 01 ارديبهشت 1399 ساعت 17:23 شناسه خبر: 5082 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وحید حاج‌سعیدی/ سیمره: درست است که این روزها کرونا ساختار اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و آموزشی دنیا را به هم ریخته و افراد عادی منتظر هستند تا این ویروس ریختش را گم و گور کند ولی برای عده‌ای هم نون‌دونی خوبی باز شده و این لابلا بارشان را دو سره بستند! مافیای ماسک، دست‌کش و مواد ضد عفونی کننده ... 

 

در حقیقت با همه‌گیر شدن کرونا جماعت کثیری نیز دکان دستگاه‌های مختلف راه انداختند و به سر کیسه کردن خلق‌الله مشغول شدند! عده‌ای دکان و دستگاه کاسبی با دعا راه انداختند و با اعلام شماره حساب و باز کردن سایت بابت دعای خیر هزینه دریافت می‌کنند غافل از آن‌که «کز مژ و مغلوب نباید دعا» و باقی داستان...

جماعتی هم مخدرات را چاره درمان نامیدند و با انتشار خبر عدم ابتلای عزیزان معتاد به کرونا، قیمت این مواد خاک بر سری را بالا برند و بر پیروان مکاتبشان افزودند!

برخی دوستان هم در دام کارشناس نماهای فضای مجازی گرفتار آمدند و  پک و پوزشان را با سشوار و منقل برقی و بخاری برقی سوزاندند و الان در بخش سوانح سوختگی بستری هستند! عده ای از دوستان هم که از مضامین بلند مکتب حافظ و سعدی فقط بخش مربوط به مسکرات را از حفظ کرده‌اند، داروی کرونا را در این ابیات ماندگار یافتند و تا الان چند صد نفر را با «شراب تلخ مردافکن» راهی سینه قبرستان کردند و عده‌ای را نیز برای همیشه از دیدن زشتی‌های دنیای دنی آسوده کرده‌اند!

عزیزانی هم در میادین بار و میوه‌فروشی به قول عمو خلیل قورچ لیمو ترش و سیر را درآورند و با مردم سی لا پهنا حساب کردند و قیمت‌ها تا سی برابر گران کردند!

آموزش و پرورش هم همیشه 15 دقیقه از امورات دنیوی عقب‌تر است یک برنامه شاد برای دانش‌آموزان تدارک دیده و بدون داشتن آمار از فراهم بودن زیر ساخت‌های نصب این برنامه در حال اتمام سال تحصیلی و برگزاری آزمون پایان سال است و در این بین اگر کرونا یک عده را نکشد، از حسودی این‌که معلمان سرکار نمی‌روند و حقوق می گیرند، قطعاً سکته می‌کنند!

بماند که عده‌ای هم ادرار گاو و شتر و عنبر نسارا و سایر مجوسات را درمان کرونا اعلام کردند و خرشان را دو سره کرایه دادند!

در این گیرودار فقط سر فدراسیون فوتبال بی‌کلاه ماند و عزیزان بی‌صبرانه منتظر عادی شدن شرایط هستند تا زودتر لیگ برتر را شروع کنند و جلو در ورزشگاه‌ها بلیت کاغذی بفروشند و پولش را در سطل بریزند! بعد هم دو پر کالباس و یک تکه خیار شور را لای نان گذاشته و 12 هزار تومان به تماشاگران قالب کنند و دست آخر هم به فیفا گزارش بدهند که فوتبال ما از فوتبال حرفه‌ای جهان هم فراتر رفته تا جایی که باشگاه‌هایی با صد میلیارد تومان بدهی تسویه حساب می‌گیرند و حساب کتاب‌هایشان راست و ریست می‌شود!

خلاصه کرونا بازی برد و باخت بود... یک عده مثل کادر درمان و پزشکی و پزشکان که تا دیروز بابت نصب نکردن دستگاه پوز متهم قانون شکنی بودند در صف اول مبارزه با کرونا جان‌فشانی کردند و بازی را بردند. (غافل از این‌که نصب نکردن دستگاه پوز اعتراضی است به نپرداختن مالیات توسط ورزشکاران و سلبریتی‌ها و تجار زیرزمینی و ... است و لاغیر...)

یک عده هم با احتکار و تولید مواد ضد عفونی غیر استادارد و تقلبی جان مردم را به خطر انداختند و قافیه را نزد مردم باختند!

خلاصه کرونا ذات و عیار خیلی‌ها را عیان کرد و به قولی «شیشه نزدیک‌تر از خویش ندارد خویشی .... هر شکستی که به ما می‌رسد از خویشتن است!»
 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004