شما اینجا هستید: خانهجامعهجوجه‌های یک‌روزه و محصولات غیرلبنی شتر!

جوجه‌های یک‌روزه و محصولات غیرلبنی شتر!

سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 ساعت 17:02 شناسه خبر: 5085 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی سیمره

وحید حاج سعیدی: حقیقت امر وقتی رییس جمهور راجع به یک موضوع حساسیت به خرج می‌دهد ، آدم دلش غنج می‌رود و دلش می‌خواهد درد و بلای رییس جمهور ما بخورد توی سر سایر رییس جمهورهای بی‌تفاوت!

 در جریان هستید که اخیراً رییس جمهور نسبت به مسئله‌ی دفن جوجه‌های یک‌روزه واکنش نشان داده و در جلسه‌ی عصر یک‌شنبه‌ی هیئت دولت نیز دستور دادند «نسبت به اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی از بین بردن جوجه‌های یک‌روزه سریعاً رسیدگی شود و عاملان آن تحت تعقیب قرار گیرند.»

 والا ما نفهمیدیم این چه مسخره بازی است که موبایل‌ها را دوربین‌دار ساخته‌اند (آن هم با کیفیت چند ده مگاپیکسل) و تا تقی به توقی به می‌خورد یک عده فیلم می‌گیرند و در فضای مجازی ولو می‌کنند! بعد مسئولان را با این همه‌ی گرفتاری و مشغله‌ی حساس و در نهایت مجبور به واکنش و پیگیری می‌کنند! یادش به خیر قدیما هرکس فضولی می‌کرد و از صحنه‌های بودار به ویژه در مرغداری‌ها فیلم می‌گرفت، سر کارگر گوشش را می‌گرفت و با پس‌گردنی می‌برد پیش رییس مرغداری؛ رییس هم دوربینش را می‌گرفت و فیلم دوربین را درمی‌آورد  و زیر پا له می‌کرد و خلاص! بعد هم خود رییس دو تا پس‌ گردن آدم فضول می‌زد که تا دو تا هفته به دیوار سلام می‌کرد و تا چند وقت هرجا مرغ می‌دید جیغ می‌زد! اما الان بندگان خدا علاوه بر عذرخواهی از افکار عمومی و خصوصی، مجبور به ارائه پاره‌ای از توضیحات هم شدند!

 

ظاهراً اصل قضیه این است که با شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن رستوران‌ها مصرف مرغ در کشور بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر مرغداران در حال حاضر مرغ را کیلویی ۵ هزارو۵۰۰ تا ۶ هزار تومان می‌فروشند در صورتی که قیمت تمام شده هر کیلو گوشت مرغ حدود ۱۰ هزار تومان است یعنی ضرر ۳ هزار تومانی در فروش هر کیلو گوشت مرغ! بنابراین تبدیل جوجه‌ها به مرغ به صرفه نیست و آن‌ها را معدوم می‌کنند.

 

علی ای حال از آن‌جا که شخص رییس جمهور نسبت به این قضیه واکنش نشان دادند و نیت ما از عنوان ساختن چنین مطالبی اصلاح امور است و به هیچ عنوان قصد انتقاد مخرب نداریم، به رسم معهود و شیوه مالوف چند پیشنهاد ماریناد شده و غنی‌سازی شده به منظور افزایش سرانه مصرف مرغ افاضه می‌کنیم علی برکت الله:

 

الف) تاثیر مرغ در درمان کرونا: این روزها هر کس هر جنس تاریخ گذشته یا ته انبار مانده را به عنوان داروی قطعی کرونا به خلق‌الله قالب کرد تا جایی که عده‌ای از هم‌وطنان در اثر مصرف این مواد، ریق رحمت را با همه مخلفاتش سر کشیدند و روی در نقاب خاک کشیدند! فلذا پیشنهاد می‌شود با کسب اجازت از مافیای محصولات غیرلبنی شتر، گوشت مرغ هم در زمره اطعمه و اشربه موثر در درمان قطعی کرونا معرفی شود. به هر حال طعم و مزه گوشت مرغ هر چه باشد از تولیدات غیرلبنی شتر خوش خوراک‌تر و خوش‌مزه تر است!
ب) توليد چيپس و شامپوي مرغ: از عزيزان شاغل در بخش توليد چيپس و شامپو که از هر چيزي چيپس آن را توليد مي‌کنند و اگر نشد، شامپويش را روانه بازار مي کنند؛ درخواست کنيم ساخت چيپس و شامپوي مرغ يا شير مرغ را در دستور کار خود قرار دهند.

پ) بازي‌هاي کودکانه: با توجه به نقش بازي‌هاي کودکانه در شکل گيري بسياري از زيرساخت‌هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي پيشنهاد مي شود بازي‌هايي نظير:«يه مرغ دارم روزي
  تا تخم مي ذاره» يا « نون بيار، کباب ببر» (ترجيحاً جوجه کباب) دوباره احیا شوند و این روزها که خانواده ها در خانه قرنطینه هستند،  این دست بازی‌های حرکتی – غذایی را بیش‌تر مورد توجه قرار دهند! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004