شما اینجا هستید: خانهجامعهداستان شورا و شهرداری خرم‌آباد/ چوب این اختلافات را مردم می‌خورند

داستان شورا و شهرداری خرم‌آباد/ چوب این اختلافات را مردم می‌خورند مطلب ویژه

چهارشنبه, 19 شهریور 1399 ساعت 10:58 شناسه خبر: 5408 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 کیانوش رستمی/ سیمره: مدتی است که بین برخی از اعضای شورای شهر و شهردار خرم‌آباد شکرآب شده است، همه‌ی شهر این اختلاف را باخبر شده‌اند. ما با نفس این موضوع کار نداریم. کار نداریم که شورای شهر دقیقا از شهردار چه می‌خواهد؟ کار می‌خواهد یا باج! این را به نوبت‌های بعدی وامی‌گذاریم. اما هرچه هست اختلاف بیخ پیدا کرده‌است. شوراییان می‌‌گویند شهردار ناتوان است و باید برود. شهرداری که دست‌پخت خود آنان است و «خود کرده را تدبیر نیست!» اکنون داستان شورا و شهردار داستانی است که بر سر هر بازار افتاده است. شورای شهر به ويژه رییس آن مصمم است تا به استعفای شهردار رسیدگی شود اما افشین چگنی، رییس روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری خرم‌آباد، با انتشار پستی در صفحه‌ی اینستاگرام خود استعفای شهردار مرکز استان لرستان را تکذیب کرد.

 

چگنی با اشاره به شایعات مطرح شده در فضای مجازی تاکید کرد که این «شایعات» صحت ندارد و شهردار و مجموعه‌ی شهرداری خرم‌آباد با قدرت کار خود را انجام می‌دهند.

پس از افشین چگنی زهرا نظری عضو شورای شهر و مخالف شهردار گفت: «خبر استعفای شهردار صحت دارد و ما هم بررسی این موضوع را در دستور کار جلسه روز یک‌شنبه(16 شهریور) در شورای اسلامی شهر خرم آباد قرار داده‌ایم.»

وی تصریح کرد:« احتمال پذیرش استعفای شهردار از سوی اعضای شورای شهر بسیار زیاد است چرا که اعضای شورا از عملکرد شهردار خیلی ناراضی هستند.»

هم‌چنین کوشکی رییس شورای شهر خرم‌آباد به اظهار نظرهای مسئول روابط عمومی شهرداری خرم‌آباد واکنش نشان داد و گفت: «بدون شک صحبت ایشان صحبت شهردار است، مگر می‌شود بدون اجازه شهردار صحبت کنند؟ در فضای مجازی نسبت به ما توهین آمیز رفتار کرده‌اند، می‌گفتند استعفایی در کار نبوده است، در حالی که متن استعفای شهردار به دلیل مشکلات خانوادگی موجود است؛ خودشان اعتراف کرده‌اند نمی‌توانند کار کنند.»/ مهر

سرانجام نخستین جلسه‌ی شورای شهر روز یک‌شنبه برای بررسی استعفای شهردار برگزار شد. تنها ۵ عضو شورا شامل رستم کوشکی رییس شورای شهر خرم‌آباد، زهرا نظری، مهرداد علی‌پناه، اردشیر دریکوند و سجاد بابایی در این جلسه حضور داشتند که به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای حاضر (۶ نفر) بدون تصمیم‌گیری و نتیجه به پایان رسید. هم‌چنین جلسه‌ی دوم شورای شهر خرم‌آباد نیز روز دوشنبه (17 شهریور) باز بدون حضور چهار نفر (رستمی‌نژاد، صالحی‌نسب، رضایی و ماکنعلی) برگزار شد. این جلسه که شهردار در آن حضور داشت نیز منتج به نتیجه نشد. در جلسه‌ی کوتاه روزدوشنبه کوشکی رییس شورای شهر انتقاداتی به همکاران خود و هم‌چنین شهردارخرم‌آباد مطرح کرد که شریفی‌مقدم از خود دفاع کرد. 

یک عضو شورای‌شهر گفته است که این شورا قصد دارد طبق قانون به مدت شش روز این جلسات را برگزار کند تا نهایتا یا آن چهارنفر به پای میز مذاکره برگردند و یا قانونی با این موضوع برخورد کنند.

داستان شورا و شهردار پای معاون عمرانی استاندار را نیز به وسط معرکه کشاند. امیری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها گفته بود که استیضاح شهردار در شرایط کنونی به مصلحت مردم و شهر خرم‌آباد نیست.

گودرز امیری به شورای شهر توصیه کرد:« با توجه به عمر باقی‌مانده از شورای شهر فعلی به مصلحت نیست شهردار تغییر کند زیرا ممکن است شورای شهر بعدی قصد همکاری با شهردار منتخب را نداشته باشد و دوباره شهردار جا به جا می‌شود، یعنی در کمتر از یک سال شهردار خرم آباد سه بار تغییر خواهد کرد.»

حالا باید منتظر ماند و دید آیا نتیجه‌ی جلسات بعدی چه می‌شود شهردار می‌ماند یا می‌رود؟  و اما چوب اختلافات شورای شهر و شهرداری را مردم می‌خورند. افکار عمومی به روشنی از شورا می‌خواهند شفاف توضیح دهند چرا در روزهای پایانی عمر خود می‌خواند شهردار را برکنار کنند. آیا خروجی این کار برای شهروندان خرم‌آباد سودی دارد؟ شهر سامان می‌یابد؟ اوضاع شهر بهبود می‌یابد؟ و پرسش‌های دیگر...

به قول یک خبرنگار:«مردم از این تغییرات بی‌نتیجه خسته‌اند، باورکنید هیچ‌کس هم، شما را مجازات نخواهد کرد اما انتظارمی‌رود به شهردار کمک کنید تا وضعیت مدیریت شهری بدتر از این نشود!»

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004