شما اینجا هستید: خانهسیاستشما حرف از آزادی نزنید که آزادی خجالت می‌کشد

شما حرف از آزادی نزنید که آزادی خجالت می‌کشد

سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396 ساعت 10:22 شناسه خبر: 2610 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

حجت الاسلام حسن روحانی عصر روز یک‌شنبه هفدهم اردی‌بهشت ماه در سالن الغدیر ارومیه گفت: «ارومیه قهرمان! آذربایجان عزیز! یاشاسین آذربایجان! یاشاسین ایران! این همه شور و هیجان از مردم عزیز آذربایجان‌غربی و از ارومیه قهرمان و از مهاباد عزیز، از میاندواب، از بوکان، از نقده، از پیرانشهر، از سلماس، از سردشت، از خوی، از شاهین دژ، از ماکو، از اشنویه، از چالداران و... و از همه مردم و همه زنان و مردان را می‌بینیم.»


معدن آزادشهر در اختیار یک نهاد/ چرا مهر سکوت بر دهانشان زده‌اند
وی افزود: «معدن آزادشهر در بخش خصوصی و در اختیار یک نهاد بوده است و آن‌ها باید پاسخ‌گوی مردم باشند ولی کسانی که مسئول آن معدن بوده‌اند چرا مهر سکوت بر دهان‌شان زده‌اند.»
رییس‌جمهور تأکید کرد: «دیدن دریاچه‌ی ارومیه برای من شعف‌آور است. من ۴ سال قبل که به شما مردم ارومیه قول دادم و گفتم اگر رییس‌جمهور شوم اولین موضوعی که در دولتم مطرح خواهم کرد دریاچه‌ی اورمیه است. یادتان است آن روز شما از اشک چشم خود یاد کردید. یادتان هست غم سراسر غرب ایران را برای خشک شدن دریاچه‌ی ارومیه فرا گرفته بود ولی امروز همه ما خوشحالیم که این دریاچه را تثبیت کردیم.»
افرادی که ۸ سال مسئول کشور بودند اکنون در ستاد چه کسانی هستند؟/ تا حالا مالیات داده‌اید؟
رییس‌جمهور با بیان این‌که افرادی که از اشتغال سخن می‌گویند کارنامه خود را به مردم نشان دهند، تصریح کرد: «در ستادهای برخی نامزدها کسانی هستند که هشت سال کشور در اختیار آن‌ها بود و دیدید با جوانان ما و اشتغال این کشور چه کردند. هشت سال هیچ شغلی برای این سرزمین نبود. برخی از رسانه‌ها آن هشت سال را سکوت کردند و از بی‌کاری جوانان سخن نگفتند ولی سال قبل که ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد، دم از بی‌کاری می‌زنند و می‌گویند باید مالیات بدهید ولی کسی نمی‌پرسد آن‌جایی که شما مدیریت می‌کنید تا حالا مالیات داده‌اید؟»
کسانی که دهان‌ها را دوختند دم از آزادی می‌زنند/ شما دم از آزادی نزنیند که آزادی خجالت می‌کشد
او به اظهارات برخی از نامزدهای ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: «آن‌ها از آزادی بیان و انتقاد سخن می‌گویند. یا للعجب. آن‌هایی که زبان‌ها را بریدند و دهان‌ها را دوختند. آن‌چه که از شما در طول سال‌های گذشته صادر شد، کلمه ممنوعیت بود؛ ممنوعیت قلم، ممنوعیت تصویر. لطفاً شما دم از آزادی نزنید که آزادی خجالت می‌کشد. شما دم از انتقاد نزنید. شما در نهادی کار می‌کنید که کسی جرئت از انتقاد از آن نهاد را ندارد. تخریب را در این جامعه رقم می‌زنند ولی زنان و مردان ما با آگاهی در برابر سیاه‌نمایی آن‌ها ایستاده‌اند.»
کاسبان تحریم که کاسبی‌شان کساد شده ناراحت هستند
رییس‌جمهور با بیان این‌که در این چهار سال شما کاسبان تحریم، کاسبی‌تان کساد شده است، ناراحت هستید، اظهار کرد:‌ «می‌خواهید ما را به چهار سال قبل بازگردانید ولی ما عقب باز نمی‌گردیم. ما راهمان را انتخاب کرده‌ایم. راه ما آزادی است. بازهم می‌خواهید تحریم و حصر را به ایران بازگردانید؟ ما مخالف تحریم و حصر ایران هستیم. ما می‌خواهیم با دنیا زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشیم. ما نمی‌خواهیم جوان کرد و ترک ما در سر مرز کوله‌بری کند بلکه می‌خواهیم بجای کوله‌بری جوان ما صادرات کند.‌ ما استان‌های مرزی‌مان را استان‌های صادراتی ایران قرار خواهیم داد.»
او تصریح کرد: «چهار سال قبل ما نیازمند شش میلیون تن گندم بودیم ولی امروز آماده‌ایم سه میلیون تن گندم را صادر کنیم.‌ شما سفره‌ای را برای ما می‌خواهید که گندمش از بیگانه باشد ولی ما سفره‌های می‌خواهیم که گندمش محصول و دست‌رنج کشاورزان خودمان باشد.»
دولت ادعا و خیال‌بافی نیستیم
روحانی به اظهارات برخی از نامزدهای ریاست‌‌جمهوری درباره فقرزدایی و محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: «لطفاً اعلام کنید در نهادهایی که مشغول هستید بازنشستگان چقدر حقوق می‌گیرند. ما دولت ادعا نیستیم. ما دولت خیالبافی نیستیم. ما دولت فریب نیستیم. ما می‌خواهیم راهی که در خرداد ۹۲ به هم وعده دادیم و دست به دست هم دادیم را تا رسیدن به قله ادامه دهیم.»
او با بیان این‌که روز سرنوشت نزدیک است، افزود: «۲۹ اردی‌بهشت روزی است که ما باید راه خود را به مردم‌مان و جهانیان اعلام کنیم. راه ما وحدت اقوام ایرانی است. ما نمی‌خواهیم فارس و ترک باشد. نمی‌خواهیم ترک و کرد باشد. ما ایران متحد می‌خواهیم.»
روحانی تصریح کرد: «اهل فریب نیستیم و اگر سخنی گفتیم آن را ادامه می دهیم. ما ملت صد در صدی را می‌خواهیم. آن‌ها که می‌خواهند بین ما فاصله ایجاد کنند ما یک ملت واحد و یک مشت گره کرده در برابر بدخواهان هستیم. امروز روز تصمیم ماست.»
کسانی که برای در دست گرفتن قدرت آمده‌اند می‌خواستند شبکه‌ها را فیلتر کنند
رییس‌جمهور با تأکید براین‌که ما راه نشاط برای جوانان را ادامه می‌دهیم، تصریح کرد: «همه‌ی زنان و مردان بدانید کسانی که امروز آمده‌اند و می‌خواهند قدرت را در دست بگیرند در چهار سال گذشته می‌خواستند شبکه‌ها را فیلتر کنند و از گسترش پهنای باندها جلوگیری کنند‌. می‌خواهند ما را در یک رسانه‌ای که خودشان ساخته‌اند، منحصر کنند.»
روحانی در همدان:
در روز انتخابات، هر نفر با 11 نفر پای صندوق برود وگرنه در خیابان ها دیوار خواهند کشید
حسن روحانی روز دوشنبه‌ هیجدهم اردی‌بهشت در جمع هوادران خود در همدان سخن‌رانی کرد.
گزیده‌ی سخنان رییس جمهور درهمدان:
- ما انحصارگرایان را نمی‌خواهیم. ما آن‌هایی که فقط پشت میز نشستند و حکم صادر کردند نمی‌خواهیم.
- اگر در انتخابات شرکت نکنیم در خیابان ها دیوار خواهند کشید.
- شما این‌ها را نمی‌شناسید من این‌ها را می‌شناسم.
- این‌ها در جلسه‌ای تصمیم گرفته بودند در خیابان دیوار بکشند
-این‌ها می‌خواستند خیابان‌ها را زنانه مردانه کنند.
-ما 29 اردی‌بهشت پای صندوق می‌رویم تا بزرگانمان را به جامعه برگردانیم.
-ما 29 اردی‌بهشت پای صندوق می رویم تا دومرتبه شرایط امنیتی به دانشگاه برنگردد.
-ما نمی‌خواهیم در کشور ما بازار صادرات در اختیار دیگران قرار گیرد.
-نفت صادراتی شما را چه کسانی گرفته بودند؟
-یک میلیون و 200 هزار بشکه نفت صادراتی که برای شما بود در بازار دنیا، چه کسانی آنها را غصب کردند؟
ما در واردات دچار مشکل شده بودیم و باید با لنج جنس را وارد بندرعباس می کردیم
با اجازه چه کسی از جیب مردم پول برداشتید؟
چرا شخصیت های ما چرا بزرگان جامعه ما چرا آن هایی که به این کشور خدمت کردند چرا آن هایی که دلسوز جوانان هستند چرا آن هایی که گفت وگوی بین ملت ها را به ارمغان آوردند چرا آنهایی که چهره واقعیی ایران را به جهانیان نشان دادند، چرا آنان را خانه نشین می کنید؟ با چه قانونی با چه مقرراتی؟
-در 29 اردی‌بهشت می‌خواهیم بگوییم منافع ملت ایران، قدرت واقعی ملت ایران، کشور ما باید صادرکننده بنزین و گازوئیل باشد.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004