شما اینجا هستید: خانهسیاستروحانی در لرستان: دوران پرونده‌سازی پایان یافته است / قیّم نمی‌خواهیم

روحانی در لرستان: دوران پرونده‌سازی پایان یافته است / قیّم نمی‌خواهیم مطلب ویژه

یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 14:02 شناسه خبر: 2619 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

رییس‌جمهور با بیان این‌که افتخار من خدمت به مردم ایران و لرستان است، اظهار داشت: «ما راهی را انتخاب کرده‌ایم به نام اتحاد و وحدت ملت صددرصدی ایران، می‌خواهیم همه جناح‌ها و همه گروه‌ها، همه‌ی اصول‌گرایان، همه‌ی اصلاح‌طلبان،  معتدلان، اقوام و مذاهب همگی در کنار ایران متحد باشیم. نمی‌پذیریم یک جناحی منزوی باشد و اقلیتی بخواهد بر اکثریت افکار مردم حکومت کند، ما ۴ سال قبل راه آرامش، ایستادگی در برابر اختلافات، وحدت، اتحاد و هم‌بستگی را انتخاب کردیم، در آن فضای وحدت و آرامش کشور را به سمت پیش‌رفت و تعالی آماده کردیم، ما مسیر درست و صحیحی را انتخاب کردیم.»

حسن روحانی با اشاره به این‌که مشارکت عمومی حق مردم ایران است، تأکید کرد: «امروز روز مشارکت عمومی مردم ایران است. حق بزرگ مردم، حق مشارکت و حضور در پای صندوق‌آرا برای ساختن ایران سربلند و پر آوازه است، من از شما می‌پرسم امروز آرامش در کشور بیش‌تر است یا در سال ۹۱؟ آیا بازار کالا در سال ۹۱ آرام‌تر بود یا امروز؟ وقتی قیمت اجناس ساعتی در سال ۹۱ بالا می‌رفت شما امروز احساس آرامش نمی‌کنید؟ ما امروز هم مشکلات بسیاری داریم ولی بسیاری از مجمتع‌های کشاورزی، صنعتی و دام‌پروری شما که سال ۹۱ تعطیل بود، امروز راه‌اندازی نشده است؟ آیا کشاورزی بهتری را امروز نداریم؟ ما هم به برکت آسمان و هم لطف خدا و هم به برکت باران و هم ایثارگران کشاورزان و هم به خاطر برنامه‌هایی که برای آبیاری مدرن اجرا شد، امروز وضعیت‌مان بهتر شده است؟»
 روحانی با بیان این‌که برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب مسیر زیادی داریم تا روستاها آبادتر شوند، ادامه داد: «در دولت‌ قبل، ۳۲۰ روستا گاز داشتند ولی در عمر چهار ساله‌ی دولت تدبیر و امید، در لرستان، ۳۲۰ روستای گازدار به ۷۲۰ روستا رسیده است. آیا گازرسانی و آب‌رسانی به روستاها بیش‌تر نشده است؟ آیا وضع روستاها بهتر نشده است؟ اما برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب مسیر زیادی داریم، هنوز روستاهای زیادی باید آب‌رسانی و گازرسانی شود و خط ارتباطات به آن‌ها برسد و راه‌های روستایی ما آبادتر شود.»
نامزد دوازدهمین دوره‌ی ریاست‌جمهوری در ادامه افزود: «ما مسیر درازی در پیش داریم تا همه مردم بتوانند از ابراز درمان و بهداشت استفاده کنند، پیام امروز این است که می‌خواهیم بگوییم برای تحول و پیش‌رفت ایران و حرکت و آزادی جوانان و اشتغال آن‌ها و رفع معضلات جدی قدم‌های بیش‌تری برداریم، سوال عجیب و غریبی از من می‌پرسند که چرا همان روز ابتدا برای افتتاح نرفتید؟ من فکر می‌کنم پاسخ به این سوالات برای کودکان جامعه هم روشن است، ما روز اول با مردم عهد بستیم و با این مردم تصمیم گرفتیم و بعد بودجه‌اش را فراهم کردیم و با همکاری مردم کارخانه‌ها و مزارع را ساختیم و امروز به افتتاح رسیدیم و می‌خواهیم با خرسندی افتتاح کنیم.‌»
وی خاطرنشان کرد: «ما ۲ هدف بزرگ را در ۴ سال آینده دست به دست هم باید دنبال کنیم. نخست رفع فقر و محرومیت در ایران است، می‌گویند چرا حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش داده‌اید؟ قبلاً بازار نفت ما دست عربستان بود، باید بتوانیم نفت بیش‌تری تولید کنیم و بفروشیم، امروز که پول نفت ما یک مقدار بیش‌تر شده، تصمیم گرفتیم این پول را به محرومان بدهیم. آن‌ها می‌گویند تحریم‌ها باید ادامه می‌یافت تا کاسبان تحریم جیب‌هایشان پرتر می‌شد. ما می‌گوییم باید بتوانیم نفت بیش‌تری تولید کنیم و بفروشیم. ما می‌گوییم باید قدرت مالی کشور بیش‌تر و بیش‌تر شود و اولین قدمی که برداشته می‌شود این است که زندگی محرومان بهبود یابد.»
حسن روحانی با بیان این‌که باید در برابر مشکلات راه‌حل‌های علمی را در پیش گرفت، اظهار داشت: «من مشکلات این کشور را می‌شناسم در سال‌های فراوان معضلات و پیچ و خم‌های این کشور را دیده‌ام و می‌دانم چگونه باید در برابر آن‌ها راه‌حل‌های عملی را پیش‌روی ملت قرار داد، ما در گندم خودکفا شدیم و در مسیر خودکفایی حرکت می‌کنیم، ما در مسیر پیش‌رفت و تعالی جامعه قرار گرفته‌ایم ما برای کشاورزی قدم‌های بسیاری را برداشته‌ایم. قدم‌هایی که برای کشاورزی و آب‌یاری برداشته‌ایم بیش‌تر از ۸ سال دولت قبل است.»
وی تأکید کرد: «ما قدم هایی که برای آبیاری در کشاورزی برداشته اسم بیش‌تر از هشت سال قبل است ما گام‌هایی را که برای راه روستایی و آب روستایی برداشته‌ایم بیش‌تر از هشت سال قبل است. برای پنج هزار و ۲۰۰ روستا در این دولت آب‌رسانی شده است ما به آن‌چه وعده داده‌ایم عمل کرده و به دنبال اجرای آن هستیم. البته این مسئله با تلاش، ایثار، فداکاری و هم‌کاری شما و در سایه وحدت و هم‌کاری و هم‌راهی اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و اصول‌گرایان معتدل بوده است.»
رییس جمهور با بیان این‌که ما جمع شده‌ایم تا راه پیش‌رفت را در کشور ادامه بدهیم، افزود: «ما جمع شده‌ایم تا بگوییم که اعتدال قطع نمی‌شود، ما آمده‌ایم بگوییم که منتقدان هم می‌توانند حرف بزنند و همان‌طور که در شعار انتخاباتی‌ام گفتم اولین کلام آزادی است، دوم امنیت و سوم پیش‌ر‌فت.»
روحانی با اشاره به این‌که روز جمعه، روز پیروزی ملت ایران است، تصریح کرد: «ما برای چهار سال تصمیم می‌گیریم، مردم عزیز! باید همه برای ایران بیایید اگر همه پای صندوق‌های رأی بیایید آن‌گاه می‌توان راه را ادامه داد. ما باید کشور را برای پیش‌رفت شایسته نسل آینده آماده کنیم.‌»
رییس دولت یازدهم با یادآوری شعار برخی نامزدهای ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: «مردم! عده‌ای می‌خواهند با دادن پول چند صباحی شما را بفریبند و سپس اجناس را گران کنند. ما این را نمی‌خواهیم، جوانان ما به شغل پایدار و درآمد مکفی نیاز دارند. کشور ما نیازمند راه‌ آندازی بنگاه‌های تولیدی است.»
روحانی با ضروری دانستن توسعه‌ی روستایی عنوان کرد: «لرستان باید مرکز کشاورزی، صنعت و معادن ایران باشد. در دولت دوازدهم، همه‌ی معادن این استان باید شکوفا و از خام‌فروشی باید جلوگیری شود.در کنار کشاورزی و دام‌پروری روستاهای ما می‌توانند با جذب گردشگر متحول شوند. ما راه را برای گزارش توسعه‌ی گردشگری آماده خواهیم کرد.»
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این‌که برخی از افراد می‌گویند اگر دولت یازدهم ادامه یابد یارانه‌ها قطع می‌شود، ادامه داد: « آن‌ها دروغ می‌گویند! ما پرداخت یارانه‌ها را ادامه می‌دهیم اما دادن یارانه کافی نیست. ما با توسعه‌ی سبدهای کالاهای غذایی، توسعه کشاورزی، افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان و... به موفقیت می‌رسیم.»
وی افزود: «من با شما مردم عهد می‌بندم که دولت یازدهم به شما آزادی بیش‌تری داد و در دولت دوازدهم دست به دست هم در برابر انحصارگرایان و اقتدارگرایان می‌ایستیم. ما با همه نهادهای انقلابی دوست و برادر هستیم ولی ما قیم نمی‌خواهیم.»
حسن روحانی با بیان این‌که ما به شما مردم افتخار می‌کنیم و به سپاهیان و ارتشیان خود افتخار می‌کنیم، گفت: «ما می‌گوییم هرکس باید کار خود را انجام بدهد. ما دست نظامیان را می‌بوسیم ولی نظامیان باید کار نظامی خود را ادامه دهند. به کار خود بازگردید که کار خویش نیکوست.»
رییس دولت تدبیر و امید با بیان این‌که روز جمعه، ما ایران جدیدی را خواهیم ساخت، تأکید کرد: «ما روز جمعه می‌گوییم که دوران پرونده‌سازی پایان یافته است و با رأی‌ که می‌دهیم با صدای بلند می‌گوییم تخریب و نابودی اخلاق پایان یافته است. ما پای صندوق‌های ‌آرا می‌رویم و با آرامش، امنیت، وحدت و پیش‌رفت بیشتر ایران را خواهیم ساخت.»
روحانی خطاب به مردم لرستان یادآور شد: «من در استان‌های دیگر درخواستی را از مردم تقاضا کردم و مجدداً آن را از شما می‌خواهم که روز جمعه تنها به صندوق‌های آرا نروید بلکه ۱۱+۱ به پای صندوق‌های رأی بروید.»
نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان سخنان خود از مردم حاضر تقاضا کرد که سخنان او را با شعار تکرار کنند و سپسادامه داد: «اختلافات هرگز، تبعیض هرگز، فقر هرگز، بی‌کاری هرگز، اعتیاد هرگز، ویژه‌خواری هرگز، فساد هرگز، زمین‌های نجومی هرگز و سوءاستفاده از مقدسات هرگز.»
رییس‌جمهور با بیان این‌که ما باید همه دست به دست هم بدهیم برای ساختن ایرانی آزاد و سربلند، اظهار داشت: «بر اعتدال سلام، بر تدبیر سلام، بر امید سلام، بر اسلام و رحمت و رحمانی سلام، بر اشتغال سلام، بر آزادی سلام، بر امنیت سلام، بر پیش‌رفت سلام، بر آبادانی لرستان سلام و به مردم لرستان سلام.»

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004