شما اینجا هستید: خانهسیاستاز لرستان تا گلستان / رفتن استاندار لرستان به گلستان تکذیب شد!

از لرستان تا گلستان / رفتن استاندار لرستان به گلستان تکذیب شد! مطلب ویژه

یکشنبه, 19 شهریور 1396 ساعت 17:43 شناسه خبر: 2875 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare bazvand

گروه سیاسی: پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، بحث بر سر ماندن یا رفتن استانداران دولت یازدهم در محافل سیاسی و رسانه‌ای به ویژه رسانه‌های اجتماعی رونق زیادی گرفت. این بحث پس از تشکیل کابینه‌ی دوازدهم شدت بیش‌تری به خود گرفت.

از آن زمان تا کنون گروه‌ها و محافل سیاسی در تلاش هستند تا فرد مورد دل‌خواه خود را با استفاده از رسانه‌های مجازی و هم‌چنین لابیگری با نزدیکان به قدرت در پایتخت، برکرسی استانداری استان‌های مختلف بنشانند. این که آیا این انتصابات مجازی چقدر به واقعیت نزدیک است باید صبر کرد و دید هیئت دولت چه تصمیمی در این راستا اتخاذ خواهد کرد. البته این‌ روزها فضای مجازی بدون شک به یک قدرت رسانه‌ای بلامنازع تبدیل شده و یکه‌تازی آن بر هیچ کس پوشیده نیست اما در عرصه‌ی روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به عنوان یک منبع قابل اعتماد نمی‌توان به آن استناد کرد. هرچند در ایران حقیقت را باید از دل فضای مجازی بیرون آورد ولی خیلی نمی‌شود به اخبار منتشر شده در این فضای آلوده، اطمینان حاصل کرد.
در این آشفته بازار تلگرامی چند گزینه برای استانداری لرستان در نظر گرفته شده که بدون اشاره به نام آن‌ها باید گفت اگر قرار است استانداری ضعیف و ناتوان به لرستان گسیل کنند، خطایی نابخشودنی است و مردم هیچ‌گاه زیر بار نخواهند رفت. زیرا دیگر لرستان میدان آزمون و خطا برای استانداران بی‌تجربه و ضعیف نیست.
 به هر روی تغییرات استانداران چند استان از جمله استاندار فعلی لرستان، مهندس بازوند ظرف روزهای اخیر به گونه‌ای در صدر اخبار فضای تلگرامی قرارگرفت که وی را بر آن داشت تا در گفت‌وگو با خبرنگاران رفتنش را به استان گلستان به شدت تکذیب کند.  
بازوند، شایعات این روزهای فضای تلگرام استان لرستان و گلستان درباره این‌که قرار است وی به استانداری استان گلستان برود، تکذیب کرد و آن‌ها را صرفاً شایعات بی‌اساس دانست که صحت ندارند.
وی تصریح کرد:«نباید به این شایعات توجه کرد زیرا منبع رسمی اخبار انتصابات، خبرهای رسمی وزارت کشور است که به موقع توسط رسانه‌های معتبر رسمی، منتشر می‌شود.»
استاندار لرستان بیان داشت:«هیچ‌گونه مذاکره یا صحبتی با بنده برای استانداری گلستان یا استان دیگری نشده است.»
 استاندار لرستان افزود:« من سربازی از خیل سربازان این کشور هستم و هر کجا که فضای خدمت فراهم شود آماده‌ام اما این‌که برخی سعی دارند با جوسازی‌های مجازی، در خصوص انتصابی که خود بنده از آن بی‌اطلاعم اظهار نظر کنند، جای تامل دارد.»
 بازوند در پاسخ به این پرسش که آیا از سوی مسئولین وزارت کشور، در خصوص تغییر جایگاه مدیریتی یا انتقال شما به استان دیگر مذاکره‌ای صورت گرفته یا خیر، گفت:« در این خصوص نه پیشنهادی شده و نه مذاکره‌ای صورت گرفته، لذا پیشنهاد می‌کنم مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار درست را از طریق رسانه‌های موثق دنبال کنند. از سوی دیگر لازم است تا مردم ضمن دوری از این‌گونه جوسازی‌ها، در فضای روانی امن و آرام، به توسعه هرچه بیش‌تر لرستان فکر کنند. حال یا با حضور بازوند، یا بدون حضور او.» (نقل از سایت خرم‌آباد فردا)
مدیرکل حوزه‌ی استاندار، مسعود بهرام‌نژاد نیز هرگونه شایعه‌ی انتقال استاندار لرستان به استانداری استان گلستان را کذب محض دانست و گفت:«این‌گونه اخبار صرفاً شایعه هستند و صحت ندارند.» وی توضیح داد:«ان‌شاءاله استاندار لرستان در مسئولیت فعلی خویش، برای خدمت به پیش‌رفت و آبادانی لرستان، به کار ادامه می‌دهد.»

 

 

 

1 نظر

  • پیوند نظر  محمودوند محمودوند دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 08:22

    با سلام ايشان زودتر بروند بهتر است چون هيچكاري در استان به غير از مصاحبه انجام ندادند

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004