شما اینجا هستید: خانهسیاستچرایی احضار احمدی‌نژاد به دادگاه

چرایی احضار احمدی‌نژاد به دادگاه مطلب ویژه

جمعه, 12 مهر 1392 ساعت 16:10 شناسه خبر: 301 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 پورمختار تشریح کرد: آخرین اخبار چرایی احضار احمدی‌نژاد به دادگاه،پرونده زمین‌خواری لواسان و پرونده بابک زنجانی

 رییس کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه دادگاه محمود احمدی‌نژاد مربوط به دو پرونده گزارش مجلس در دوره هشتم است، گفت که کسانی که با کمیسیون اصل 90 برای رسیدگی به پرونده مبارزه با رشوه همکاری نکنند به قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

 *هنوز تخلف فروش مگان‌های جنبش عدم تعهد محرز نشده است

 محمدعلی پورمختار در تشریح آخرین وضعیت برخی پرونده‌های کمیسیون اصل 90 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد آخرین وضعیت پرونده مربوط به فروش مگان‌هایی که برای برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد به قیمت 80 میلیون تومان خریداری شده بود اما به قیمت 15 میلیون تومان به هزار کلیومتر کارکرد به فروش رسیده بود، گفت: طبق بررسی‌های کمیسیون و آمار ارایه شده و یا عدم آن هنوز محرز نشده است باید موضوع بیشتر بررسی شود.

 وی افزود: طبق آمار کمیسیون حدود 58 میلیون تومان مگان به فروش رفته است البته گزارش‌های از فروش 56 تا 61 میلیون مگان حکایت دارد باید این مباحث را بررسی کنیم تا مشخص شود تخلفی صورت گرفته یا خیر.

 *کمیسیون اصل 90 برداشت 16 میلیارد تومان برای دانشگاه ایرانیان را رسیدگی می‌کند

 پورمختار همچنین در مورد دلیل برگزاری دادگاهی برای محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور سابق در آذرماه گفت: این حضور در دادگاه به موضوع برداشت 16 میلیارد تومان برای دانشگاه ایرانیان ارتباطی ندارد.

 رییس کمیسیون اصل 90 افزود: در مورد دانشگاه ایرانیان گزارشی از دیوان محاسبات به مجلس ارائه شده و مجلس نیز آن را به کمیسیون اصل 90 جهت رسیدگی ارجاع داده است این گزارش تازه به ما واصل شده و طبیعتا آن را بررسی می‌کنیم.

 *دادگاه احمدی‌نژاد برای گزارش مجلس هشتم به قوه قضاییه است

 وی در پاسخ به این پرسش که به چه دلیل احمدی‌نژاد به دادگاه احضار شده است؟ گفت: خبری در این رابطه ندارم ولی طبق اطلاعم برگزاری دادگاه مربوط به گزارشی از تخلف صورت گرفته در دولت احمدی‌نژاد در دوره هشتم مجلس مربوط به دو پرونده بوده است که موضوع در قوه قضاییه برای رسیدگی ارجاع شد یکی ازپرونده‌ها در مورد عدم معرفی وزیر ورزش و جوانان در موعد قانونی است بنده اطلاع دقیقی در این رابطه ندارد.

 *پرونده بابک زنجانی در مرحله جمع‌آوری اطلاعات است

 پورمختار همچنین در مورد آخرین وضعیت پرونده مربوط به بابک زنجانی با توجه به جلسات برگزار شده در کمیسیون اصل 90، گفت: ما در حال حاضر مشغول اطلاعات‌گیری و جمع‌آوری در این خصوص هستیم. منتظریم گزارشات از وزارت نفت به ما ارائه شود و طبیعتا بعد از این گزارشات جلسات دیگری نیز برگزار می‌شود.

 رییس کمیسیون اصل 90 در واکنش به این پرسش که گفته می‌شود آقای زنجانی در دو کمیسیون اصل 90 و انرژی اظهارات متناقضی داشته است، گفت: ما این آمار و اطلاعات و مباحث مطرح شده در کمیسیون اصل 90 را رسانه‌ای نکرده‌ایم که حال بخواهم بگویم آمار و اطلاعات متناقض بوده یا نه بنده خبری در این رابطه ندارم.

 *رسایی، مسوول پرونده مبارزه با رشوه است

 وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص میزان اهتمام مجلس برای مبارزه با رشوه در فوتبال و شناسایی عاملان آن گفت: کمیسیون اصل 90 در اولین جلسه خود برای موضوع مبارزه با رشوه بحث‌های مقدماتی را مطرح کرد. جلسه‌ای که چهار ساعت به طول انجامید و مسوولیت پیگیری این پرونده به رسایی به عنوان رییس کمیته سلامت اداری کمیسیون داده شد تا پیگیر موضوع باشد.

 پورمختار گفت که در ابتدای این جلسه رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس حضور پیدا کرد که به دلیل شرکت در جلسه‌ای دیگر زودتر از سایر افراد جلسه کمیسیون را ترک کرد.

 رییس کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه جلسه بعدی کمیسیون هفته آینده برگزار می‌شود گفت که ممکن است همین افراد و یا افراد دیگری در این جلسه حضور پیدا کنند.

 *کسانی که با کمیسیون اصل 90 در پرونده مبارزه با رشوه همکاری نکنند به قوه قضاییه معرفی خواهند شد

 وی در پاسخ به این پرسش که اگر کسی در جریان رسیدگی به پرونده مبارزه با رشوه با کمیسیون همکاری نکند چه برخوردی صورت می‌گیرد گفت: کسانی که به دعوت کمیسیون در جلسات حضور پیدا نکنند براساس قانون به قوه قضاییه معرفی خواهند شد و قوه قضاییه موضوع را به صورت

 فوق‌العاده رسیدگی می‌کند که محکومیت بین سه تا شش ماه حبس و انفصال مشمول حال این افراد می‌شود.

 پورمختار در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص آخرین وضعیت پرونده فردی که در زمین‌خواری لواسان و دماوند نقش موثری داشته است گفت: کمیسیون اصل 90 در حال بررسی این موضوع است. ما نمی‌توانیم از کسی نام ببریم و فعلا خوشبختانه زمین‌خواریم متوقف شده است البته زمین‌خوار به دنبال توجیه اقدام خود است ولی با این وجود پرونده به سرعت در حال تکمیل شده است و ما نیز در حال پیگری هستیم.

 *زمین‌خوار لواسان دولتی نیست

 وی در مورد این که آیا این افراد از افراد شناخته شده است گفت: این فرد شناخته شده نیست البته شاید بین خریداران و فروشندگان زمین شخص شاخصی باشد. این فرد دولتی و شناخته شده مردمی نیست.

 رییس کمیسیون اصل 90 افزود: اهالی محل از این فرد شکایاتی به کمیسیون اصل 90 ارائه کرده‌اند که این شکایات مربوط به زمین‌خواری در دماوند بود.

 *ارجاع پرونده زمین‌خواری لواسان به کمیسیون اصل 90

 به گزارش ایسنا، پورمختار در این گفت‌وگو که خبرنگار فارس نیز حضور داشت اضافه کرد: یکی دیگر از این گزارش‌ها از دفتر مقام معظم رهبری راجع به زمین لواسان به کمیسیون ارجاع شد؛ بنابراین، این فرد دو شکایت در مورد زمین دماوند و لواسان دارد.

 

1 نظر

  • پیوند نظر لك مراد لك مراد چهارشنبه, 17 مهر 1392 ساعت 09:06

    پس مي شود گفت كه :عاقبت خياط در كوزه افتاد
    و بهرام كه گور گرفتي همه عمر/ديدي كه چگونه گور بهرام گرفت.
    در دولت اين آقا با آبرو و حيثيت چه كساني كه بازي نشد و چه كساني كه دزد و خائن معرفي نشدند؟؟؟؟؟

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004