شما اینجا هستید: خانهسیاستترافیک گزینه‌های مدیریتی میراث فرهنگی در تقاطع یادگار امام و آزادی...

ترافیک گزینه‌های مدیریتی میراث فرهنگی در تقاطع یادگار امام و آزادی... مطلب ویژه

سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 17:26 شناسه خبر: 3110 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 *گروه فرهنگ: در روزهایی که میراث فرهنگی لرستان محل تولید اخبار ضد و نقیض در خصوص ریزش قلعه شده که توجه جدی مدیران ارشد استان را می‌طلبد، از سوی دیگر اما، مسئولین ارشد گویا خواب‌های پریشانی برای این میراث در خطر دیده‌اند و در بین هیاهوی هوادارن و میراث‌داران، گزینه‌های مدیریتی در تقاطع یادگار امام و آزادی تهران صف کشیده‌اند.


این ترافیک به حدی است که برخی از این گزینه‌ها حالا که میدان را از سواران تهی دیده‌اند بر گرده‌ی الاغ در این میدان پر رقیبِ بی‌هدف می‌تازند و هر کدام در اتاق‌های کارشناسان پژوهشگاه و سازمان میراث‌فرهنگی در به در به دنبال برنامه مدیریتی پرسه می‌زنند. اما غافل از این‌که اجرای برنامه‌های کلان با آن‌چه که در مخیله آنان می‌گذرد تفاوتی بسیار دارد.
داستان این گزینه‌های محترم بی‌برنامه، از آن‌جا شروع شد که مدیریت ارشد استان، تصمیم گرفته هر طور که شده یکی از سیاسیون نزدیک به دولت و نه کارشناسان مجرب و متخصص از بدنه‌ی میراث لرستان، را در این منصب بگمارند، لذا پشت سر هم گزینه بومی غیرمیراثی و غیربومی میراثی، بانوی با برنامه، فرمانبردار بی‌برنامه و.... را جهت میراث بانی دیار افلاک پیشنهاد نموده که از بخت و اقبال خوب یا بد این استان که دچار قحط‌الرجال‌زدگی مفرط شده هیچ کدام تا کنون موفق به اخذ ابلاغ مدیریت نشده‌اند.
حقیقت تلخی که پشت این ماجرا نهفته است، ناخودآگاه ما را به یاد جریان حیاط خلوت سیاسیون در دولت‌های گذشته می‌اندازد که این‌چنین برخوردی مستحق میراث 54 هزار ساله لرستان نبوده و نیست.
به راستی چگونه مدیری در خود این توانایی را می‌بیند تا بر مسندی تکیه بزند که هیچ‌گونه تخصصی در آن ندارد؟ یا چگونه می‌خواهد جوابگوی مطالبات عدیده مردمی باشد که حتا دلشان برای یک ترک مویی از آجرهای قلعه فلک‌الافلاک به درد می‌آید؟!
چگونه یک فرماندار که تا دیروز موفق به حل مسائل و مشکلات پیش پا افتاده کوچک‌ترین شهرستان لرستان نشده، با چه علم و جسارتی قبول می‌کند، برای مدیریت بر میراثی که فخر جهان است، کاندید شود؟
شخصی که حتا توانایی نوشتن یک برنامه مدیریتی را ندارد و برای تهیه آن حاضر به خرید برنامه مدیریتی از کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب یا کپی گرفتن از مدیران قبلی است، با چه تدبیری می‌تواند میراث وزین این دیار را هدایت کند؟
به راستی این اداره‌کل پر حاشیه و البته پر اهمیت ارزش داشتن مدیری لایق و کاردان را ندارد؟ یا در این اداره متخصصان متعهد، صاحب اندیشه و توانمند یافت نمی‌شود؟
اکنون زمان آن رسیده که جوانان پرانرژی و مستعد مدیریت را در بوته‌ی آزمایش و در راس امور قرار دهیم تا با شور جوانی و تعهد و تخصص برگی نو از تاریخ مدیریت جوانان بر این آب و خاک را ورق زنیم.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004