شما اینجا هستید: خانهسیاستاستانداري لرستان پاسخگو باشد...!

استانداري لرستان پاسخگو باشد...! مطلب ویژه

شنبه, 12 اسفند 1396 ساعت 20:20 شناسه خبر: 3372 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

سال‌های سال به گوش اصحاب رسانه و خوانندگان مطبوعات و مسئولان و بعضی از این مردم خواندند و خواندیم که بدانید و آگاه باشید که اگر انتقاد در هر وجه و شکلش سازنده نباشد مفت نمی‌ارزد. زنهار در هر انتقادی سازندگی‌اش را چنان صاف و صوف و میزان کنید که مو، لای درزش نرود.
 می‌گویند در بحبوحه‌ی جنگ جهانی که از چندسو به میهن‌مان تجاوز شده بود وقتی سربازان برای دفاع به مرز رسیدند آه هیهات سر دادند. چرا که لوله‌های توپ با گروهی به جنوب رفته بود و گلوله‌های توپ با دسته‌ای به شمال.

حالا حکایت برنامه‌های حمایت شده دولت از توسعه‌ی سياسي و اقتصادي است، اقتصادزدگی را از جمله مهم‌ترین آفت در برنامه‌ریزی‌های توسعه شمرده‌اند. در حالی که در دهه‌های حاضر دست‌یابی به شاخصه‌های اجتماعی در ابعاد مختلف توسعه بسترسازی قوی و برنامه‌ریزی شده‌ای را می‌خواهد که توجه به این مهم نشده است.
 از مقام ارشد اين استان انتظار مي‌رود شفاف و بدون ارائه آمار و ارقام كذايي و سوء‌مديريت استانداران قبلي در روند نادرست توسعه‌ی استان پاسخ‌گوي مردم باشد كه در زمان تصدي صندلي داغ استانداري لرستان به‌جز مواردي از انتصابات غيربومي كه محصور زادگاه خودش مي‌باشد و عدم استفاده از نخبگان در سطوح مديريتي و عدم حمايت از مديراني كه حامي دولت روحاني بودند ولي متاسفانه به‌رغم فشار نمايندگان «جمنا» و «اصول‌گرا» به خارج از گود پرتاب شدند چه گامی را براي عمران و توسعه‌ی استان برداشتند...!
تغييرات سيستماتيك خيلي از ادارات و نهادها بايد باعث رشد اقتصادي و عمراني و فرهنگي استان باشد نه اين‌كه با استفاده از نيروهاي غيربومي و ناشناخته با درد مردم باعث عقب‌افتادگي استان باشيم‌.
اداره‌کل ميراث فرهنگي و گردشگري كه بايد به صورت ويژه عمل كند و در همه سال‌هاي بعد از انقلاب باعث رشد اقتصادي اين استان مي‌شد چرا روز به روز عقب‌گرد دارد و در زمان سكانداري شما در استانداري لرستان كليد مديريتي‌اش به گردن هم‌تبارانتان آويزان شده است مگر اين استان كسي را ندارد كه لقاي توسعه‌ی گردشگري و حفظ ميراثش را به او ببخشيد كسي كه اشراف كامل به مناطق مورد نظر گردشگري و توسعه‌ی آن داشته باشد؟ چرا در همه‌ی اين مدت مردم تفاوت را در روند توسعه‌ی استان نمي‌بينند؟ فرق بين شما با ديگر استانداران قبل در ارائه برنامه‌هاي اجرايي‌تان چيست؟
آیا فاصله‌ی طبقاتی در جامعه‌ی امروز ما آن‌قدر پررنگ نیست که ببینید تهدید بر روی قشر آسیب‌پذیر روز به روز بیش‌تر می‌شود؟ فرهنگ مبارزه با فقر و فحشا، فرهنگ مبارزه با سرمایه‌داری، فرهنگ توسعه‌ی اقتصادی در بین اقشار کم‌درآمد، فرهنگ مبارزه با شبکه‌های مافیایی اقتصادی و هزاران شکل متفاوت ديگر مي‌تواند بستر و زمینه‌ساز توسعه‌ی فرهنگي و اقتصادي باشد و فاصله‌ي طبقاتی را كم نماید. براي اين مسائل مهم شما و معاونين حوزه‌ی استانداري چه برنامه‌هايي داريد؟
مي‌دانيد كه عمر آدمي دمي است ... خيلي از افراد بر ميز مديريت شما تكيه دادند و تجربه‌هايي كسب نمودند و به ديار مرفه‌تري رفتند حداقل شما به‌خاطر وجدان انساني‌تان به فكر اين مردم ستم‌ديده كه دور از نگاه ويژه مسئولان ارشد كشور هستند، باشيد مخصوصاً جوانان اين ديار كه روزبه روز به آمار بيكاري و اعتيادشان افزوده مي‌شود. 
خوب مي‌دانيد آن‌کس که بر قارقارک گران‌تری نشسته است حرمتش از پروفسور ژئو فیزیک بالاتر است، حتا اگر بنگاه معاملاتی گشوده باشد. فرهنگ شایسته‌سالاری در هر رده و جایگاهی باید حفظ شود یعنی کارشناس کشاورزی کار خودش را انجام بدهد، کارشناس فرهنگی کار خودش را. نه این‌که بشود ضرب‌المثل دو ضرب‌دردو می‌شود چهارده کی به کیه، این‌گونه نباشد تا تعادل به وجود بیاید.
نكته‌ی ديگر اين‌كه در زماني كه آسيب‌هاي مختلفي از لحاظ اقتصادي و اجتماعي به مردم مي‌رود جنجال‌ها و انتصابات هفتگي در حوزه‌ی آموزش وپرورش راه به تركستان دارد چرا حمايت خود را از مديران دولت روحاني شفاف اعلام نمي‌داريد و يك‌بار براي هميشه وزيرآموزش و پرورش كه برخاسته از تفكر اعتدالي دولت روحاني است نمي‌خواهد بپذيرد اين اتفاقات كمر به نابودي آموزش دانش‌آموزان خواهد بست...! 
آقاي استاندار اين ديار به اندازه‌ی كافي نخبه و مدير توانمند دارد كه در جاي‌جاي مسئوليت‌شان به مردم خدمت كنند البته اگر به مفهوم خودي و ناخودي نپردازيم و دنبال شايسته‌سالاري باشيم چيزي كه سال‌هاي سال است فراموش شده و همين مهم باعث عقب‌افتادگي اقتصادي اين ديار شده است. از شما به عنوان مقام ارشد اين استان انتظار مي‌رود حمايت خود را از چهره‌هاي شاخص و كارآمد اين ديار اعلام بداريد و برنامه‌هاي اجرايي خود را در بازه‌ی زماني مسئوليت‌تان اعلام كنيد كه به سرانجام مي‌رسد، بيش از اين با مجمع نمايندگان براي توسعه‌ی روزافزون و تعجيل در آن با دفتر رياست جمهوري و وزير كشور براي اعتبارات سازندگي اين استان مكاتبه جدي داشته باشيد و پاسخگوي جدي برنامه‌هاي‌تان باشيد و هم‌چنين نيروهاي غيربومي را براي همان ديار خودشان بگذاريد كه ما دلسوز ديار ديگرتان نيز هستيم ...


*کنشگر سیاسی

 ** چاپ در سیمره‌ی 443 (10اسفند ماه 96)

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004