شما اینجا هستید: خانهسیاستفانی و فرجی دانا رای اعتماد گرفتند/ صالحی امیری بازماند

فانی و فرجی دانا رای اعتماد گرفتند/ صالحی امیری بازماند مطلب ویژه

یکشنبه, 05 آبان 1392 ساعت 18:21 شناسه خبر: 338 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از حدود هفت ساعت بحث و بررسی درباره صلاحیت «علی اصغر فانی»، «رضا فرجی دانا» و «سیدرضا صالحی امیری» وزیران پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پروش، علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش جوانان، فقط به فانی و فرجی دانا رای اعتماد دادند.به گزارش ایرنا، بر اساس رای گیری که برای رای اعتماد هر یک از وزیران پیشنهادی انجام شد، صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از ورود به کابینه یازدهم بازماند.

«علی اصغر فانی» با 185 رای موافق، وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم شد. در رای گیری که برای اخذ رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش انجام شد، وی از مجموع 262 رای اخذ شده، 185 رای موافق، 53 رای مخالف و 24 رای ممتنع کسب کرد.

«رضا فرجی دانا» نیز کسب 159 رای موافق به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دولت یازدهم راه یافت.
فرجی دانا از مجموع 261 رای اخذ شده، 159 رای موافق، 70 رای مخالف و 32 رای ممتنع بدست آورد.
« رضا صالحی امیری» با کسب 107رای موافق نتوانست به عنوان وزیر ورزش و جوانان از مجلس رای اعتماد بگیرد؛ این دومین باری است که وزیر پیشنهادی دولت تدبیر و امید برای تصدی این وزارتخانه از مجلس رای اعتماد نمی گیرد.
وی از مجموع 261 رای اخذ شده، 107 رای موافق، 141 رای مخالف و 13 رای ممتنع کسب کرد.
در پی رای نیاوردن صالحی امیری، رییس جمهوری بار دیگر باید وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند.
نمایندگان مجلس 24 مرداد ماه امسال نیز به «مسعود سلطانی فر» وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان رای اعتماد ندادند که رییس جمهوری، صالحی امیری را به سرپرستی این وزارتخانه برگزید.
صالحی امیری تا 24 آبان ماه جاری، سرپرستی وزارت ورزش و جوانان را برعهده خواهد داشت.

*** زندگینامه فانی
علی اصغر فانی متولد 1333 در تهران، متاهل و دارای دو فرزند است. وی دارای مدرک دیپلم ریاضی از دبیرستان دکتر هشترودی تهران، لیسانس و فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فنی دانشگاه تهران، فوق لیسانس مدیریت دولتی از مرکز مدیریت دولتی و دکترای مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی از دانشگاه تربیت مدرس تهران است.
فانی از سال 1349 ( از سن 15 سالگی ) در کلاس های شبانه آغاز تدریس کرد و در سال 1359 به استخدام در آموزش و پرورش درآمد، فانی معاون آموزشی منطقه 16 تهران از شهریور 1359 ،رئیس آموزش وپرورش منطقه 16 تهران از دی ماه 1359 ،مدیرکل آموزش وپرورش استان کردستان از دی ماه 1360 ، معاون آموزشی وزارت آموزش وپرورش از دی ماه 1364 ،معاون فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی در سال 1372 بوده است.
فانی، معاون برنامه ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش از سال 1376 ، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش از سال 1380، سرپرست وزارت آموزش وپرورش در سال 1384، رییس کمیسیون تعلیم و تربیت و کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال 1384 تا 1388، عضویت هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس را در پرونده کاری خود دارد.
وی سرپرستی وزارت آموزش وپرورش در دولت تدبیر وامید در سال1392 را در پرونده خود دارد.
فانی عضویت در شوراها و کمیسیون های تصمیم سازی و تصمیم گیری، شورای عالی آموزش وپرورش، شورای تغییر بنیادین نظام آموزشی کشور ، کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی و ریاست این کمیسیون را در پرونده فعالیت های خود دارد.
عضویت و دبیری شورای تخصصی مهندسی فرهنگی و عضویت در شورای تخصصی تحول در نظام آموزشی کشور ( شورای عالی انقلاب فرهنگی)، هیات امنای چندین دانشگاه و موسسه آموزشی عالی از قبیل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، دانشگاه تربیت معلم سهند آذربایجان شرقی ، آموزشکده های فنی و سازمان سمت ، عضو شورای فرهنگ عمومی، عضو شورای اداری و استخدامی کشور از دیگر مسوولیت هایی است که دکتر فانی در کارنامه خود دارد.

*** زندگینامه فرجی دانا

رضا فرجی دانا در سال 1339 در خانواده ای مذهبی درقم متولد شد.
وی در سال 1357 دیپلم خود را در رشته ریاضی فیزیک از دبیرستان حکیم نظامی قم گرفت و در همان سال در مقطع کارشناسی مهندسی برق دانشگاه شیراز پذیرفته شد.
وی پس از تعطیلی دانشگاه ها در سال 1359به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و تا بازگشایی مجدد دانشگاه ها در پاییز سال 1361 مسوولیت های مختلفی را در سپاه عهده دار بود.
پس از بازگشایی دانشگاه ها به دانشکده فنی دانشگاه تهران منتقل و در سال 1365 با کسب رتبه ممتاز دانش آموخته شد.
فرجی دانا، تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری خود را در دانشگاه واترلو کانادا به پایان رسانید و در سال 1373 به عضویت هیات علمی گروه مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران درآمد.
وی که استاد تمام رشته مهندسی برق در دانشگاه تهران است، تاکنون راهنما و مشاور بیش از پنجاه پایان نامه کارشناسی ارشد و 10 رساله دکترا بوده و چندین طرح پژوهشی کاربردی را به انجام رسانده است.
بیش از 50 مقاله در مجله های معتبر بین المللی، 75 مقاله در کنفرانس های معتبر داخلی و خارجی، دو جایزه ملی و یک جایزه بین المللی دستاوردهای کار علمی او در زمینة تخصصی مخابرات است.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004