شما اینجا هستید: خانهسیاستآقای رییس‌جمهور! «سوزنی به‌خود بزن ، جوال‌دوزی به دیگران»

آقای رییس‌جمهور! «سوزنی به‌خود بزن ، جوال‌دوزی به دیگران» مطلب ویژه

یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 ساعت 22:21 شناسه خبر: 3488 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 نامه‌ی سرگشاده (سیدمهدی موسوی)دبیر حزب اعتماد ملی لرستان
به رییس‌جمهور:‌
آقای رییس‌جمهور! سلام علیکم؛
 جناب دکتر روحانی! در ضرب‌المثل ما مردم ایران، «سوزنی به‌خود بزن و جوال‌دوزی به دیگران». از باب دل‌سوزی، خیرخواهی و تذکر به حاکمان عرض می‌کنم.
 جناب رییس‌جمهور!
چون شما دومین شخص مسئول بر اساس قانون اساسی هستید، اول خودت و دولتت و نزدیکانت، و تیم اقتصادیت را اصلاح بفرما، و در مقام خدمت‌گزاری صادقانه و پاسخ‌گویی به‌مردم برآید، و سپس به دیگران متذکر شوید!!!، این‌که فرمودید، دیگران روزه سکوت را بشکنند!!!  زیبا و نیکو است!!! ولی متوجه خودتان می‌شود!!!
آقای روحانی! بدون تعارف، از شعار و حرف و امورات نظری دست بردارید!!! و تاکید می‌کنم چون جناب‌عالی رییس قوه‌ی مجریه بوده، به عمل‌گرایی بپردازید و واقعیت‌ها و حقایق را بنگرید!!!      
آقای رییس‌جمهور! درست است که از فضای انتخابات عبور کردیم!!! ولی از قول و قرارها و وعده و وعیدها و از مطالبات مردم که نباید عبور کنیم!!!


آقای دکتر روحانی! رییس‌جمهور عزیز به زمان انتخابات برگرد!!! و شعارهای خود را مطالعه و بررسی و مداقه نماید!!! ملت و مردم آن زمان با چه امید و آرزو و چه انتطار و توقعی، شما را حمایت و رای دادند!!! مطالبات و خواسته‌هاشون چه بود؟!!! کدام یک از مطالبات مردم را عملی ساختی!!! مدام نفرمایید موانع و مشکل هست!!! شما باید موانع را با جسارت و صراحت بدون لفافه مطرح کنید و به مردم گزارش نمایید!!! تا مردم آگاه شوند!!!  
آقای رییس‌جمهور! چرا مدام طفره می‌روید؟!!! چرا توپ را به میدان دیگران شوت می‌کنید؟!!! چرا با مردم صریح، شفاف و صادقانه سخن نمی‌گویید؟!!! چرا مشکلات اقتصادی کشور را، بیان نمی‌کنید؟!!! چرا نمی‌گویید مشکل کجاست و موانع کدامند و چه کسانی، ایجاد مانع می‌کنند!!! ولی یک مورد را من می‌گویم که تیم اقتصادی دولت شما ضعیف است و برنامه‌ای برای اداره‌ی کشور ندارد!!! و یا نمی‌گذارند!!!  چرا جدی و شفاف بیان نمی‌‌کنید؟ چه دست‌های پیدا و پنهانی چوب لای چرخ اقتصادی دولت می‌گذارند؟
آقای رییس‌جمهور! قانوناً هم رییس شورای امنیت هستید و هم پاسخ‌گو، چرا هر موقع از شما پرسش شده است در جهت شکستن حصر، طفره رفته و کلی گویی می‌کنید!!! شهامت داشته باشید و بگویید مصلحت است حصر استمرار یابد، تا همگان بدانند، این مصلحت را شما تشخیص داده‌اید، و آن وقت دم از عدالت و آزادی می‌زنید!!! و اگر این چنین نیست  بگویید از عهده شما کاری ساخته نیست!!!   
آقای دکتر روحانی عزیز! با مشی اعتدال، آمدید که رونق اقتصادی و احیای اخلاق و عدالت و آزادی را درکشور حکم فرما کنید!!! واقعاً شد آن‌چه باید بشود!!! چه پیش‌رفتی به‌قول خودتان در این زمینه‌ها داشته‌ایم!!!
جناب آقای دکتر روحانی، رییس‌جمهور عزیز! لطفاً بفرمایید مسبب کم ارزش شدن پول ایرانی کیست؟!!! اگر شما نیستید، کیست؟ معرفی کنید!!!
توجه مردم را و رییس ‌‌جمهور را به چند سرفصل در رابطه با داشته‌های کشورمان جلب می‌کنم:
۱- ایران دومین منابع گاز جهان را داراست.
 ۲- سومین منابع نفت جهان را دارد.
 ۳-ایران از لحاظ ذخایر زمینی و معادن و انواع فلزات وکانی در جهان رتبه‌ی دوم را دارد.
 ۴- کشوری که بهترین فرش جهان را دارد.
  ۵-کشوری که بهترین خاویار را صادر می‌کند.
 ۶- بهترین پسته جهان را دارد.
 ۷- تولید کننده‌ی زعفران است.
 ۸- صادرکننده‌ی آب و برق به دیگر کشورها است و ده‌ها مورد دیگر...
  آقای رییس‌جمهور!
چرا باید مردم نجیب، عزیز، آگاه و فهیم این سرزمین، با این فرهنگ و تمدن کهن، شاهد این همه فاصله‌ی طبقاتی و اختلاف طبقاتی و تبعیض و ناروا باشند؟ و در پیچ وخم مشکلات اقتصادی و معیشت و گذران زندگی، درگیر بوده و گرفتار فقر و فلاکت و بدبختی باشند و امیدی به آینده نداشته باشند؟!! جز شما چه مقامی باید پاسخ‌گو باشد؟!!! 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004