شما اینجا هستید: خانهسیاستمدیرمسئول سیمره از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محروم شد

مدیرمسئول سیمره از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محروم شد مطلب ویژه

دوشنبه, 20 آبان 1392 ساعت 23:00 شناسه خبر: 367 6 نظرها
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

  کیانوش رستمی، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول هفته‌نامه‌ی منطقه‌ای سیمره، به ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و یک‌سال محرومیت از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محکوم شد.

رستمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، در این زمینه اظهار داشت:« به دلیل چاپ مقاله‌ای طنزآمیز در شماره‌ی 190 سیمره (شهریور 1390) . یک ماه پس از چاپ مقاله‌ی موصوف که در ذم دیکتاتور مخلوع لیبی نگاشته شده بود، برخی مطالب این طنز را توهین به اعتقادات خود تلقی کرده، ازسیمره شکایت کردند.»

 وی هم‌چنین گفت:« سپاه و اداره‌ی اطلاعات کوهدشت و دادستان این شهر نیز از شاکیان سیمره بودند.

 کیانوش رستمی در ادامه افزود:« محمدکریم خورشیدوند، حسین عباس‌نژاد، محمدرضا عسگری، احمد صفری، محمدابراهیم خمسه، مجتبی رشیدی و غیره تحت عنوان امت حزب‌الله از دیگر شاکیان سیمره بودند.»

 مدیرمسئول سیمره تصریح کرد:« نهایتا دادگاه رسیدگی به پرونده‌ی سیمره در کمال ناباوری دو ماه زودتر از موعدمقرر، نوزدهم آذرماه 1390در شعبه‌ی یک دادگاه کیفری استان لرستان در خرم‌آباد، به ریاست قاضی نورالدین مرادی برگزار شد.»

 رستمی با اشاره به برگزاری پیش از موعد دادگاه سیمره بیان کرد:« دکتر محمدطاهر کنعانی وکیل سیمره - و ما به این موضوع اعتراض کردیم اما راه به جایی نبردیم تا این که دادگاه در نوزدهم آذر ماه برگزار شد و نویسنده‌ی مطلب(پرویزگراوند) به عنوان متهم ردیف اول به دو‌سال حبس و کیانوش رستمی نیز به عنوان متهم ردیف دوم به یک‌سال حبس محکوم  شدند.»

 وی افزود:« اما دادگاه برای هر دو نفر تخفیف قایل شد و دوسال حبس نویسنده را به پنج‌سال حبس تعلیقی و مدیرمسئول سیمره را به ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و هم‌چنین یک‌سال محرومیت از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محکوم کرد.»

 رستمی در ادامه گفت:« وکیل سیمره و ما به رای صادره از سوی شعبه یک دادگاه کیفری لرستان اعتراض کردیم و به دیوان عالی کشور فرستادیم اما هیئت شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور به ریاست علی‌اصغر باغانی با بیان این که رای مذکور با رعایت تشریفات قانونی، اخذ نظر هیئت منصفه، طبق موازین شرعی و قانونی صادر گردیده، اعتراض را وارد ندانست و حکم به ابرام و تأیید دادانامه سیمره داد.»

 وی گفت:« سیمره در حالی یک ‌دهه از فعالیت خود را پشت سر گذاشته بود که از هفتم آبان ماه جاری به دلیل تایید رای صادره شعبه‌ی اول دادگاه تجدید نظر کیفری لرستان در هیئت شعبه‌ی سیزدهم دیوان عالی کشور مبنی بر محرومیت مدیرمسئول از فعالیت‌های مطبوعاتی، چاپش تا اطلاع ثانوی متوقف شده‌است.»

 کیانوش رستمی  اظهار داشت:« خوشحالم که در طول ده سال فعالیت مطبوعاتی نان را به نرخ روز نخوردم؛ کاسه لیس دولتیان نبودم؛ سخنگوی هیچ حزبی و گروهی نبودم؛ خودم را به پول و آگهی نفروختم و مردم را بر همه ترجیح دادم؛ منافع شخصی و فردی را بر منافع گروهی برتری ندادم. این ادعا‌ها را به گواهی سطرسطر مطالب سیمره می‌گویم.»

 گفتنی است مجوز هفته‌نامه‌ی سیمره بیست‌و‌ششم اسفندماه 1382 از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات صادر شد اما نخستین شماره‌ی آن چهارم تیر ماه 84 منتشر شد. این نشریه از همان سال‌های آغازین فعالیت خود در مراکز استان‌های غرب کشور دفتر سرپرستی دایر کرد و بیش 300 ویژه‌نامه در استان‌های یاد شده چاپ کرد. هم‌چنین در اکثر شهرستان‌های لرستان دفتر سرپرستی دارد و ویژه‌نامه‌هایی در این شهرستان‌ها منتشر کرده است. تا تاریخ هفتم آبان‌ماه جاری، تعداد 261 شماره از سیمره چاپ و منتشر شده‌است. هم‌کاری نویسندگان بزرگ غرب و جنوب کشور با سیمره از افتخارات دست‌اندرکاران این نشریه‌ است. کسب بیش از سی مقام برتر در ژانرهای مختلف روزنامه‌نگاری، بهره‌گیری از نویسندگان و وروزنامه‌نگاران توانمند، حرفه‌ای و باتجربه، استفاده از ژانرهای تحلیلی چون: سرمقاله، یادداشت، مقاله، تفسیر، نقد، و.. از ویژگی‌بارز و ممتاز سیمره است.

 

 

 

 

 

 

 

6 نظرها

 • پیوند نظر گراوند گراوند یکشنبه, 26 آبان 1392 ساعت 07:47

  سيمره ورستمي افتخار هر لرستاني است

 • پیوند نظر مراد سپه وند مراد سپه وند پنج شنبه, 23 آبان 1392 ساعت 19:58

  در جلسه دادگاه دوستان حضور داشتم.اگر هیئت منصفه مطبوعات استان گیر نمی داد،احتمالا آقایان محکومیت نمی گرفتند زیرا قاضی تقریبا تصمیم گیری را به هیئت منصفه ارجاع داد که متاسفانه آن ها به اتفاق آرا آقایان رستمی و گراوند را مجرم شناختند و دست قاضی را هم برای تساهل بستند.پس لازم است سوای کسانی که در این انسداد فرهنگی دست داشتند و آقای رستمی به آن ها اشاره کرده است، اسامی هیئت منصفه هم که در این ماجرا نقش داشتند اعلام شود: رضا خدائیان چگنی،رامین خسروی فر،محسن ماسوری،حجه الاسلام سیدلطف الله حیات الغیبی،حجه الاسلام محمدحاجی پوری،حجه الاسلام فضل الله پیرمحمدی،محمدفطرس،ذبیح الله سیاهپوش،حسن بهرامی،هوشنگ بیرانوند،عزت الله چنگایی و نورمحمد بیرانوند.

 • پیوند نظر لک مراد لک مراد چهارشنبه, 22 آبان 1392 ساعت 02:12

  یک سیمره و این همه افتخار
  تریبونی برای.....
  و این لوح زرین آخری
  طلبکار ها......
  راستی از قدیم گفته اند:
  بردی که بن ار نماینی بنیش تی ار سا،در سایه سار این محرومیت بیش از بیش خود را بسازید و مهیای آینده کنید.
  ساعت از 2 نیمه شب گذشته....

 • پیوند نظر فاطمه نیازی فاطمه نیازی سه شنبه, 21 آبان 1392 ساعت 23:47

  سیمره، جاری است،
  نفس، می کشد.
  نفس، می آفریند.
  سیمره در خون این سرزمین، مادنگار است.
  سدها، سیمره را سد نمی کنند...
  جاری بماناد، سیمره.

 • پیوند نظر سارا سارا سه شنبه, 21 آبان 1392 ساعت 19:53

  درود بر سیمره ی همیشه جاری و نویسندگان توانایش .

 • پیوند نظر حسين حسين سه شنبه, 21 آبان 1392 ساعت 09:34

  زنده باد سيمره وزنده باد دكتر كيانوش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004