شما اینجا هستید: خانهسیاستنماینده‌ خرم‌آباد:مخالف ناپایداری مدیریتی در آموزش وپرورش لرستان هستم

نماینده‌ خرم‌آباد:مخالف ناپایداری مدیریتی در آموزش وپرورش لرستان هستم

دوشنبه, 22 بهمن 1397 ساعت 23:33 شناسه خبر: 4219 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

نشست خبری صیدمحمد بیرانوندی نماینده‌ی خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عصر روز دوشنبه 22 بهمن ماه در سالن کنفرانس خانه معلم خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش سیمره، خبرنگاران زیادی آمده بودند. تمام صندلی‌های سالن کنفرانس پر بود. بیرانوندی طبق روال نشست‌های خبری‌اش از رسانه‌ها خواست تا ابتدا پرسش‌های خود را مطرح کنند. وی سپس با بیان مقدمه‌ای، هدف از برگزاری نشست را تشریح کرد.

 

خبرنگاران لرستانی از ناپایداری مدیریت در آموزش و پرورش، حضور مدیران ضعیف غیربومی در لرستان، توقف راه‌آهن خرم‌آباد و بیکاری 900 نفر، آمارسازی‌های دروغین برخی مدیران، ناکارآمدی نمایندگان، وضعیت بد فرهنگیان، فرودگاه خرم‌آباد، بیکاری جوانان لرستانی و... پرسیدند. یکی به تعریض پرسید شما نماینده‌ی یاسوج هستید یا خرم‌آباد؟ یکی گفت شما دوباره برای مجلس نامزد می‌شوید؟ و... بیرانوندی با صبر و حوصله به پرسش‌ها پاسخ داد. گاهی پاسخ‌ها به نظر برخی خبرنگاران قانع کننده نبود بدین روی حرف وی را قطع می‌کردند و توضیح بیش‌تر می‌خواستند و ....

محمد بیرانوندی با اشاره به دلیل امروز (22 بهمن) برای نشست خبری با رسانه‌ها، گفت:« انتخاب این روز بی‌دلیل نبود بلکه تطبیق عملکرد با اهداف بوده‌است. مثلا آیا پس از 40 عملکردمان قابل دفاع است؟»

عضو فراکسیون امید مجلس، کلیت بررسی عملکردها را در تناسب با اهداف انقلاب مورد سنجش قرار داد و تصریح کرد:« عملکردها را باید براساس توجه به اهداف انقلاب بسنجیم: در برخی حوزه‌ها توفیقات بسیار قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم  جاهایی هم عقب مانده‌ایم و باید همه تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌ها جبران شوند.»

وی با اشاره به این‌که انسان در 40 سالگی به بلوغ می‌رسد، گفت:« انقلاب ما نیز به کمال رسیده‌است و باید از حرکات احساسی جلوگیری شود و با عقلانیت انقلاب را به پیش برد.»

نماینده اصلاح‌طلب خرم‌آباد و چگنی گفت:« افتخارم این است که معلم هستم و هم‌چنان محل زندگی من در جنوب شهر خرم‌آباد است.»

رییس کمیته‌ي آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به پرسش سیمره در باره‌ی بی‌ثبات مدیریتی در آموزش و پرورش، گفت:« مخالف ناپایداری مدیریتی در آموزش و پرورش لرستان هستم و برای ثبات و پایداری مدیریتی در این نهاد مهم تلاش می‌کنم.»  

بیرانوندی با بیان این‌ که از ناپایداری مدیریت در آموزش و پرورش می‌نالد، گفت:«من به وزیر گفتم آموزش و پرورش لرستان به اندازه‌ای از این وضعیت آسیب دیده که دیگر فرصت جا‌به‌جایی و تغییر مدیریت ندارد.»

وی با اشاره به این که آموزش و پرورش قربانی سیاسی‌کاری شده‌است، گفت:« اگر وضعیت فعلی آموزش و پرورش خوب نیست، نتیجه‌ی این جا‌به‌جایی‌ها و ناپایداری مدیریتی است.»

نماینده‌ی خرم‌آباد و چگنی آموزش و پرورش را رکنِ رکینِ توسعه دانست و تصریح کرد:« بی‌ثباتی و ناپایداری مدیریتی، از موانع مهم پیش‌رفت در این بخش است و باید به مدیریت‌ها فرصت کافی را داد تا برنامه‌های خود را اجرا نمایند.»

وی هم‌چنین به رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت:« در صورت رتبه‌بندی معلمان وضعیت معیشتی آن‌ها بهتر خواهد شد.»

بیرانوندی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر توجه به نیروهای بومی، گفت:« وقتی تغییر یا جابه‌جایی مدیریتی رخ می‌دهد اولویت ما نیز استفاده از نیروهای توانمند بومی است اما باید مراقبت کنیم که دچار افراط در این زمینه نشویم زیرا بسیاری از فرزندان لرستان هم در سایر استان‌ها مناصب مدیریتی برعهده ‌دارند و این نشان می‌دهد نیروهای بومی استان دارای توانمندی‌های بالایی‌اند.»

وی گفت:« به نیروهای بومی اعتقاد دارم و تلاش می‌کنم اگر بعد از این مدیری جابه‌جا شود از نیروهای بومی استفاده گردد اما گاهی زورم نمی‌رسد!»

نماینده‌ی مردم خرم‌آباد و چگنی، ابراز نگرانی کرد از این‌که سهم جوانان توانمند در مناصب مدیریتی آن‌چنان که باید و شاید، ادا نشده است و از استاندار لرستان و مدیران کل خواست به این مطالبه، بیش از پیش توجه کند.

وی گفت:« من به جوانان باور دارم و هرچه از دستم برآید برای آنان انجام خواهم داد.»

بیرانوندی از خبرنگاران خواست تا او را در کسوت یک نماینده ببینند نه یک دولت‌مرد و افزود:« من جز نمایندگانی هستم که هیچ غیبتی در مجلس نداشته‌ام و در شفافیت نیز جز نفرات اولم.»

 

اعتراض به آمارسازی برخی مدیران

وی گفت:« در برخی جاها شاهد آمارسازی بوده‌ایم که مراتب را از طریق وزیر مربوطه پیگیری کرده‌ام.»

دکتر محمد بیرانوندی، تصریح کرد:« هرگونه آماری که در بخش‌های مختلف به جامعه، ارائه و اعلام می‌شود بایستی در تناسب با مصداق‌ها و مشاهدات مردم باشد.»

 

رشد اعتبارات عمرانی استان

وی با اشاره به این که وضعیت بودجه‌ی کل کشور خوب نیست، تصریح کرد:« در همین دوره فعلی، با تلاش‌های صورت گرفته، برای اولین بار، ردیفی در بودجه تحت عنوان ردیف ارتقای شاخص‌های توسعه ایجاد شد که تاکنون از محل همین ردیف، بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص یافته است.»

عضو فراکسیون امید مجلس، تشریح کرد:« در زمینه‌ی رشد اعتبارات عمرانی استان هم رتبه‌ی هشتم را کسب کرده‌ایم که خودش یک موفقیت است.»

وی خبر داد که برای تعداد ۱۲ استان کشور، مجوز ایجاد منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی صادر شده که لرستان نیز جز این ۱۲ استان است و این هم یک گام مهم در راستای ایجاد رونق اقتصادی در استان لرستان خواهد بود.

نماینده‌ی خرم‌آباد و چگنی، با اشاره به این‌که یکی از کارهای اصلی نماینده دفاع تمام‌قد از خواسته‌های مردم است، گفت:«:« در این زمینه، حداکثر پیگیری‌های خود را برای جبران خسارات وارده انجام می‌دهد و در این زمینه در صحن علنی مجلس هم تذکر داده است و برای دفاع از حقوق مردم، هیچ‌گونه ملاحظه کاری، روا نیست.»

محمد بیرانوندی توضیح داد:« برای پیش‌برد و ساخت سدهای زیبا محمد و مخمل کوه، عدد یک در ردیف‌های بودجه در نظر گرفته شده بود ولی با پیگیری‌های انجام شده، خوش‌بختانه اعتباراتی برای ساخت این دو سد، اختصاص یافت.»

او اظهار داشت:« برای ساخت تقاطع غیرمسطح ورودی دانشگاه لرستان که در منطقه‌ی کمالوند قرار دارد نیز از اعتباراتی که در اختیار نمایندگان خرم‌آباد و چگنی بوده است استفاده شده و توزیع این اعتبارات در اختیار دو نماینده خرم آباد و چگنی، با مشورت با آقای ملکشاهی راد صورت گرفته است.»

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004