شما اینجا هستید: خانهسیاستخجسته‌پور هم رفت...

خجسته‌پور هم رفت... مطلب ویژه

چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 08:55 شناسه خبر: 4224 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

در ماه‌های اخیر زمزمه‌هایی مبنی بر جابه‌جایی حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی استاندار لرستان، شنیده می‌شد. خبرهایی در همین راستا در فضا مجازی دست به دست می‌شد تا این‌که سرانجام خجسته‌پور روز سه‌شنبه(23 بهمن ماه) رخت سفر را بست و راهی دیار قومس شد. او با نوشتن پیام کوتاهی در توئیتر رفتن خود را به استان سمنان به‌طور قطعی اعلام کرد.

 

خجسته‌پور با پیشنهاد استاندار سمنان و حکم وزیر کشور معاون سیاسی استانداری سمنان، یعنی استان روحانی، شد. استاندار کنونی سمنان آشناگر است. او لرستانی و هم‌شهری خجسته‌پور است.

 

از رییس ستادی تا معاونت سیاسی

حبیب‌الله خجسته‌پور که برخی رسانه‌ها او را با حاج‌حبیب خطاب می‌کنند در انتخابات 1392 رییس ستاد روحانی در لرستان بود. پس از پایان انتخابات و پیروزی روحانی، وی یکی از گزینه‌های مطرح برای مدیرکلی آموزش و پرورش لرستان بود اما گزینه‌ی دیگر این پست، کریمی‌فر، بر مسند آموزش و پرورش لرستان نشست.

۲۸آذر۱۳۹۲ هوشنگ‌ بازوند، نخستین استاندار دولت روحانی در استان لرستان، با صدور حکمی حبیب‌الله خجسته‌پور را به عنوان مشاورعالی خود منصوب کرد.

شاید این انتخاب به پاس قدردانی و مزد خجسته‌پور در ایام انتخابات ۱۳۹۲ بود که ریاست ستاد روحانی را برعهده داشت!

اما چیزی طول نکشید که خجسته‌پور درهشتماسفند 1392 فرماندارخرم‌آباد شد. در این دوره سیدسعید شاهرخی معاون سیاسی استانداری لرستان، بود. معاونت سیدسعید به‌سان بیدی لرزان بود و برخی اصلاح‌طلبان با وی ساز مخالفت را کوک کرده‌بودند و همواره بازوند را در منگنه قرار می‌داند که شاهرخی باید برود تا این‌که نهایتا رفت. شاهرخی به قزوین رفت. رفتن وی به نفع‌اش تمام شد. چون پس از آن به همدان آمد و هم‌اکنون استاندار این استان برخوردار همسایه‌ی شمالی لرستان است. بعید به نظر نمی‌رسد که سرنوشت خجسته‌پور چون شاهرخی شود و چند صباح دیگر او را نیز در کسوت یکی از استانداران کشور ببینیم.

به هر روی با رفتن شاهرخی، خجسته‌پور از فرمانداری به استانداری آمد و بر جای سیدسعید شاهرخی تکیه زد. بدین روی خجسته‌پورهفتم آذر۱۳۹۵معاون سیاسی استانداری لرستان شد.

معاون سیاسی اصلاح‌طلب دولت روحانی در لرستان در این اواخر عملا به حاشیه رانده شد. 

اما خجسته‌پور تنها معاون اصلاح‌طلب از زمان بازوند بود که امروز به‌ خاطر فشار نمایندگان لرستان در مجلس از سرزمین مادری خودش کوچ می‌کند یا کوچانده می‌شود. گمانه‌زنی‌های زیادی برای جانشینی وی بر سر زبان‌هاست از جمله یکی از این گزینه‌ها، امیری معاون امور اقتصادی فعلی استانداری لرستان، است.

خجسته‌پور آخرین معاون بازوند بود صندلی ریاستش را گرفتند و رفت...

در این مجال فرصت نقد عملکرد حبیب‌الله خجسته‌پور نیست، در فرصت‌های بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

دگران روند و آیند و تو ....

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004