شما اینجا هستید: خانهسیاستبهزاد نبوی: 60 درصد ثروت ملی در اختیار 4 نهاد است

بهزاد نبوی: 60 درصد ثروت ملی در اختیار 4 نهاد است مطلب ویژه

یکشنبه, 31 شهریور 1398 ساعت 20:14 شناسه خبر: 4607 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بهزاد نبوی بهزاد نبوی سیمره

بهزاد نبوی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مصاحبه با سایت خبری الف گفت:« نباید مشکلات کشور را به عملکرد دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا تقلیل داد، اختیارات دولت بر طبق قانون اساسی حدود ۱۰ الی۲۰ درصد کل اختیارات اداره‌ی کشور است و باید در همین حد از دولت انتظار داشت.»

نبوي تاكيد كرد: «تردیدی نیست که مردم نسبت به این دو طیف سیاسی دچار سرخوردگی شده اند اما این سرخوردگی عمدتا ناشی از عملکرد کل مجموعه سیاسی ماست.»

وی در ادامه با اشاره به این‌که بخش‌های انتخابی حاکمیت سهم کمی در اداره کشور دارند، افزود: «در کشور ما چهارنهاد هست که ۶۰ درصد ثروت ملی را در اختیار دارند؛ ستاد اجرایی فرمان امام، قرارگاه خاتم، آستان قدس و بنیاد مستضعفان، هیچ‌یک از این‌ها ارتباطی با دولت و مجلس ندارند.»

نبوی در خصوص ضرورت شکل‌گیری یک جریان سیاسی جدید موسوم به جریان سوم نيز گفت:« به‌نظر می‌رسد جریان سوم یک جریان پوپولیستی باشد که شعارهای پوپولیستی و به ظاهر عدالت خواهانه می‌دهد. مبارزه با فساد انتخابی را در دستورکار قرار می‌دهد یعنی برخی افراد فاسد انتخاب شده را هدف قرار می‌دهد ، به ریشه‌ها و اصل فساد خیلی کار ندارد. شعار جوانگرایی می‌دهد. با این شعار نسل اول و دوم انقلاب را عملا کنار می‌گذارد. آن‌چه که توسط این جریان موسوم به سوم مطرح نمی‌شود مردم‌سالاری و توسعه‌ی سیاسی و سرمایه گذاری در کشور است . عدالت ورزی در جامعه فقیر حاصلی جز توزیع فقر ندارد. کاری که در شوروی اتفاق افتاد و به فروپاشی منتهی شد.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به خطر وجود جریان نفوذ در سطوح مختلف نظام، تصريح كرد:« من معتقد هستم که در کشور کارهایی می‌شود که نمی‌توان آن‌ها را به اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نسبت داد یا حتا ناشی از تند روی دانست. مثلا در دفتر سردار نقدی دو جاسوس اسرائیل شناسایی شد که در زندان با برخی زندانیان سیاسی هم بند بودند، که یکی از آن‌ها اعدام شد. این‌ها در رده‌های پایین است. و من نگران رده‌های بالاتر هستم. به‌طور مثال در ماجرای بمب‌گذاری پاریس در محل مراسم مجاهدین خلق، درست زمانی این اتفاق رخداد که آقای روحانی برای اعلام حسن نیت به اروپا سفر کرده است. موضوع نفوذ بسیار مهم و جدی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.»

نبوی درخصوص شرایط کنونی کشور، افزود: «مقاوم کردن مردم در برابر مسائل حداقلی اقتصادی پادزهر و پاتک حوادث دی ماه ۹۶ است. یکی دیگر از راه‌های ایستادگی داشتن برخورد معقول در سیاست خارجی است. باید روابطمان را با چین، روسیه و اروپا مستحکم کنیم. اقدامات ماجراجویانه نظامی و تهدیداتی نظیر تهدید به بستن تنگه هرمز را به هیچ وجه مفید نمی‌دانم.»

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004