شما اینجا هستید: خانهسیاستوقت معاینه فنی مردان سیاست است

وقت معاینه فنی مردان سیاست است مطلب ویژه

جمعه, 01 آذر 1398 ساعت 19:19 شناسه خبر: 4721 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
علی صارمیان علی صارمیان سیمره

علی صارمیان/ سیمره:‌ یک ماشین، یک خودرو که هیچ ارتباطی و رابطه‌ای با دیگران ندارد بعد از دوسال باید هرسال معاینه فنی شود. میزان تولید آلودگی و مشکلات دیگرش. در ایران مردان سیاست با تکیه بر رزومه (که هیچ وقت گندکاریشان و هدر دادن سرمایه‌ی کشور در آن قید نمی‌شود) بدون معاینه فنی و تست‌های روان‌شناسی و میزان بازدهی توسط جواز پلیس (نهاد صادر کننده مجوز تایید و ترفیع و ابقا بر اساس رفاقت و خویشاوندی و هم‌خونی و همپالکی بودن) بعضاً چهل سال در جاده‌های باریک سیاست در حال عبور و مرورند و هزاران نفر بر اثر اشتباهاتشان خود یا سرمایه‌شان یا ثروت ملی‌شان تلف می‌شوند. رویه بد این است که در گام دوم قرار است مدیران بی‌کیفیت و نازل‌تر از پراید جایگزین این افراد شوند که ریس شبکه‌ی سوم از آن دسته است. 

 

گفت‌وگوهای درزکرده از جلسات وزارت صمت و سایر دستگیری‌ها واقعاً تهوع‌آور است. اصل را بر فساد گذاشته‌اند و این فساد تالی فقدان این معاینه فنی است. چطور یک فرد اول انقلاب یازده میلیارد دلار سرمایه دارد. چطور یک دربان الان با صد دلاری در ابوظبی سیگار برای رفیقه‌اش روشن می‌کند. خانواده‌های پولدار ایرانی چفدر حاصل زحمت و ارزآوری به داخل ایران و چقدر ناشی از تعارض منافع و سمت هم‌زمان دولتی و خصوصیاند؟

نمایندگان مجلس و لیست‌های انتخاباتی آیا در احزابشان معاینه فنی سلامت مالی، روانی و اخلاقی و کارآمدی دارند؟ دولت پیر روحانی تبلور نگاه آقای جهانگیری بود که گفت شرایط حساس است و باید از افراد دارای رزومه استفاده کنیم. خاورهای سر سلیندر ترکیده در جاده‌ی سیاست ایران گند به همه چیز زده‌اند. آقایان لطفاً معاینه فنی را در ایران باب کنید. ماشین فرسوده می‌شوند؛ آلوده می‌کند. آدم  این‌طور نمی‌شود؟

 

**چاپ شده در شماره‌ی 514 سیمره(1398/08/26)

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004