چاپ کردن این صفحه

ترامپ به جلسه استیضاح نمی‌رود

دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 10:36 شناسه خبر: 4741 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور حقوقی کاخ سفید گفته ترامپ در جلسه روز چهارشنبه شرکت نخواهد کرد چون روند استیضاح منصفانه نیست.

«دونالد ترامپ» و هیچ یک از وکلایش در جلسه روز چهارشنبه‌ی کمیته قضایی مجلس نمایندگان در موضوع استیضاح رییس جمهوری آمریکا شرکت نمی‌کنند.

 

به گزارش عصرایران به نقل از سی‌ان‌ان، «پت سیپولون» مشاور حقوقی کاخ سفید اواخر روز یک‌شنبه با ارسال نامه‌ای به رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ضمن اعلام این مطلب گفته است رییس جمهوری و وکلای او در جلسه روز چهارشنبه این هفته کمیته قضایی شرکت نخواهند کرد چون روند استیضاح ترامپ منصفانه نیست.

هفته‌ی گذشته «جرولد ندلر» رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ دعوت کرده بود در جلسه‌ی روز چهارشنبه این کمیته شرکت کند. او گفته بود ترامپ یا باید در این حلسه شرکت کند و یا به گلایه‌های مکرر از روند استیضاح خود در کنگره پایان بدهد.

 

مشاور حقوقی کاخ سفید در نامه خود، جرولد ندلر(رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان) را به برنامه ریزی تعمدی جلسه چهارشنبه متهم کرده، زمانی که به گفته مشاور حقوقی کاخ سفید ترامپ باید برای حضور در نشست سران ناتو راهی لندن شود.

او گفته کاخ سفید به طور جداگانه به دعوت برای شرکت در جلسه استماع دوم پاسخ خواهد داد. تاریخ این جلسه هنوز معلوم نشده اما مهلت پاسخ کاخ سفید برای حضور رییس جمهوری در جلسه استماع دوم تا جمعه همین هفته است.

موضوع استیضاح ترامپ که هفته‌هاست جلسات استماع آن در 3 کمیته نظارتی، امور خارجی و اطلاعاتی به صورت عمومی و خصوصی برگزار شده، مکالمه تلفنی 25 ژوئیه سال جاری ترامپ با همتای اوکراینی اوست که ادعا می‌شود ترامپ در جریان این مکالمه از «ولادیمیر زلینسکی» همتای اوکراینی خود خواسته تا درباره فعالیت‌های اقتصادی پسر «جو بایدن» یکی از رقبای احتمالی او در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی آمریکا در هیئت مدیره یک شرکت انرژی در اوکراین تحقیق و تفحص کند.

مجلس نمایندگان آمریکا در حال تحقیق درباره این موضوع است که آیا ترامپ با سوءاستفاده از موقعیت خود در مقام ریاست جمهوری آمریکا از یک دولت خارجی کمک گرفته تا به عنوان اهرمی برای فشار به رقیب سیاسی داخلی خود از آن استفاده کند.

ترامپ این ادعا را رد کرده و بارها تاکید کرده است اشتباهی مرتکب نشده است.