شما اینجا هستید: خانهسیاستمسعود پزشکیان (نماینده تبریز) تنها فعال اصلاح‌طلب در مجلس آینده

مسعود پزشکیان (نماینده تبریز) تنها فعال اصلاح‌طلب در مجلس آینده

پنج شنبه, 11 ارديبهشت 1399 ساعت 12:50 شناسه خبر: 5110 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 فقط یك اصلاح‌طلب در مجلس یازدهم حضور دارد!

 با رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان از یك‌سو و مشاركت پایین مردم در انتخابات (میانگین كشور حدود 40 درصد و تهران 22 درصد) اصولگرایان (شامل سنتی‌ها، پایداری‌ها، احمدی‌نژادی‌ها و ...) توانسته‌اند در مرحله اول انتخابات حدود 230 کرسی مجلس یازدهم را تصرف کنند.

تاکنون 50 نماینده مستقل به مجلس یازدهم راه یافته‌اند و سهم طیف اصلاح‌طلب از مجلس آینده، یك صندلی است: دكتر مسعود پزشکیان (نماینده تبریز)! البته برخی سایت‌ها با ذكر برخی اسامی نماینده‌های ساكت و غیرسیاسی كه به مستقلین گرایش دارند سعی كرده‌اند تعداد اصلاح‌طلبان را به صورت كاذب بین 10 تا 15 نفر افزایش دهند! برای مثال در لیست این سایت‌ها، از غلامرضا تاجگردون بعنوان یك اصلاح‌طلب یاد شده است!! فردی كه پرونده اقتصادی‌اش بسیار مبهم است و حتی در انتخابات اخیر ابتدا توسط شورای نگهبان بخاطر همبن موضوع رد صلاحیت شده بود. مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم شهریورماه برگزار می‌شود تا سرنوشت 11کرسی دیگر مجلس یازدهم مشخص شود.

گفتنی این‌كه، امروز برخی رسانه‌ها خبر دادند كه طبق توافقات صورت گرفته میان ۸ پدرخوانده؛ قالیباف رییس مجلس، نیکزاد( نایب رییس اول )و زاکانی(هنوز تصمیم‌گیری نهایی نشده) نواب رییس و نادران رییس مرکز پژوهش‌های مجلس خواهد شد.

 به نظر می‌رسد دیگر نمایندگان مجلس در جریان توافقات صورت گرفته قرار نگرفته اند. در حال حاضر دو کاندیدای دیگر با قالیباف رقابت خواهند کرد؛ شمس‌الدین حسینی (وزیر اسبق اقتصاد) و فریدون عباسی (رییس سابق سازمان انرژی اتمی) از جمله کسانی هستند که در جریان این توافق قرار نگرفته و به صورت مستقل از اصولگرایان خود را کاندیدا خواهند کرد. 

 اقدامات طیف  ۸ نفره با مخالفت جدی نمایندگان روبرو شده و آن را نماد تصمیم‌گیری خارج از "مجلس" ارزیابی می‌کنند. امروز روزنامه‌ی اعتماد طی نگار گزارشی مدعی شده است که طی برگزاری یک جلسه مخفیانه که یک شب تا صبح هم ادامه داشته است قالیباف که اصولگرایان بر سر ریاست او بر مجلس آینده به توافق رسیده اند در این نشست پذیرفته که به‌ازای کرسی ریاست یکی از کرسی‌های نواب رییسی را به یاران محمود احمدی‌نژاد اختصاص دهد و این یعنی از بین نیکزاد و حاجی‌بابایی یک نفر بر کرسی نایب‌رییسی قالیباف خواهد نشست.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004