شما اینجا هستید: خانهسیاستآقای بادامچیان! تازه یادتان افتاد؟

آقای بادامچیان! تازه یادتان افتاد؟ مطلب ویژه

پنج شنبه, 25 ارديبهشت 1399 ساعت 19:34 شناسه خبر: 5164 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

کاش وقتی لیست‌های انتخاباتی را می بستید به این نکته توجه می‌کردید که پشت برخی از چهره‌ها و نامزدها حرف است...

 

عصرایران؛ مصطفی داننده- دبیرکل حزب موتلفه بر این باور است که رییس مجلس نباید دچار حواشی فساد اقتصادی باشد. بادامچیان گفته است:« شایسته نیست در کارنامه‌ی خدمتی نامزدهای رییس و هیئت رییسه مجلس، حرف و حدیث و حاشیه و شائبه باشد.»

بادامچیان راست می‌گوید، رییس مجلس نباید حاشیه اقتصادی داشته باشد.نباید پشت‌اش حرف بزنند که در زمان مسئولیت‌اش چه‌ها کرده است و چه پول‌هایی گم شده است. اما در این نوشتار باید یک نکته کوچک اما اساسی را به دبیرکل حزب موتلفه یادآوری کنم و آن هم این است که آقای بادامچیان! هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی نباید دچار حواشی اقتصادی باشد نه تنها رییس مجلس.

کاش وقتی گعده تشکیل داده بودید تا لیست‌های انتخاباتی را ببندید به این نکته توجه می‌کردید که پشت برخی از چهره‌ها و نامزدها حرف است. کاش آن زمان تحقیق می‌کردید تا ببیند چقدر این حرف‌ها راست و چقدر ناراست است.

آقای بادامچیان! تازه یادتان افتاد که برخی دوستان‌تان حاشیه و شائبه دارند؟

هیچ فرقی بین نماینده‌ي مجلس و رییس مجلس نیست. هیچ فرقی بین رییس جمهور و استاندار یک فرماندار نیست. هرکسی زندگی سیاسی‌اش شائبه دارد، نباید به او مسئولیت داد تا زمانی که غبار اتهام از او رفع شود.

این نمی‌شود که چشم خود را بر روی اتفاقات ببندیم و بعد وقتی می‌بینیم که هم حزبی‌مان سودای ریاست مجلس دارد، یاد حرف‌های گفته شده و اتهام‌های زده شده بیفتیم.

واقعا اگر میرسلیم نامزد ریاست مجلس یازدهم نبود، آیا بازهم این حرف‌ها از طرف دبیرکل حزب موتلفه زده می‌شد؟ کاش آقای بادامچیان پاسخ این سوال را می‌دادند و هم‌چنین می‌گفتند که آیا در زمان بستن لیست انتخاباتی به این حواشی اشاره کرده‌اند یا نه؟

واقعا این پذیرفتنی نیست که برای شکست دادن رقیب که از نفس هم انداخته شده و لشکر آن‌چنانی هم ندارد، چشم خود را بر روی واقعیت‌ها و اتفاقات ببندیم و بعد وقتی همای سعادت روی شانه‌هایمان نشست، تازه یاد «حرف و حدیث‌ها» بیفتیم؟ باز دعواهای سیاسی خوب است وای به روزی که چشم خود را به روی فساد اقتصادی ببندیم تا رقیب را از صحنه خارج کنیم.

رقابت و دعوای حزبی و سیاسی خوب است و باعث می‌شود جریان‌های سیاسی مواظب ذره بین‌های رقبا باشند و به گونه‌ای رفتار کنند که گزک دست رقیب ندهند. سعی می‌کنند تا زمانی که در راس کار هستند از هر حاشیه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بپرهیزند  اما این رفتار که این روزها از اصول‌گرایان سر می‌زند قابل قبول نیست.

در فرهنگ سیاسی ایران این رسم رواج پیدا کرده است و جریان‌های سیاسی وقتی خیالشان ازرقیب راحت می‌شوند دست به تسویه حساب با هم مسلک‌های خود می‌زنند تا سهم بیش‌تری از قدرت داشته باشند. رفتاری که این روزها از منتخبین محلس یازدهم به روشنی سر می‌زند و هر جریان از اصول‌گرایان به دنبال سهم بیش‌تری از پارلمان یازدهم است.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004